Як змінюються виділення перед місячними і про що вони говорять

2905

Зміст:

  • Що вважати нормою
  • Червоні і рожеві виділення
  • Ознаки запалення
  • Виділення з-за вагітності
  • Менструація є фізіологічним процесом, з її появи починають відраховувати дні циклу. По ритмічності і характером кровотечі можна запідозрити відхилення у здоров’ї. На патологію або особливі стану вказують виділення перед місячними. Вони можуть відрізнятися за кольором, об’ємом, додатковим відчуттям і часто вимагають відвідування лікаря.

    Що вважати нормою

    Нормальна мікрофлора піхви, цервікальний канал беруть участь в утворенні секрету, кількість якого змінюється в залежності від дня циклу. Максимальний об’єм виділень з’являється перед овуляцією через збільшення рівня естрогенів. Після неї в добу виділяється не більше 1 мл, які не відчуваються жінкою.

    Виділення перед місячними можуть ставати червоними

    Виділення залишають пляму а білизна або щоденних прокладках. Воно не повинно бути більше 3 сантиметрів. Консистенція у другій фазі циклу у здорової жінки кремоподібна. Рідкі виділення говорять про патології. Звертають увагу на колір, це можуть бути відтінки білого, але зеленуватий або червоний колір не є нормою.

    Виділення не повинні супроводжуватися ниючим болем внизу живота або іншими відчуттями. При будь-яких змінах самопочуття, потрібно звернутися до лікаря.

    Характер нормальних виділень у жінок може змінюватися під дією зовнішніх чинників:

    • після незахищеного статевого акту – домішка сперми робить виділення слизовими, з невеликими білими згустками;
    • при використанні оральних контрацептивів – вони практично не змінюються на протязі циклу, коли пройшов період адаптації.

    З наближенням клімаксу виникає дефіцит естрогенів. Це призводить до загибелі нормальної мікрофлори, зменшення синтезу молочної кислоти. Тому кількість природних белей знижується. Але в період менопаузи настороженість повинні викликати рідкі і смердючі білі, які є ознакою злоякісного процесу.

    Червоні і рожеві виділення

    Будь-які відтінки червоного говорять про появу домішки крові. Забарвлення залежить від джерела та інтенсивності кровотечі. Свіжа, несвернувшаяся кров додає червоний відтінок. Якщо кровотеча вже відбулося, відбувається розпад гемоглобіну, тому кров стає коричневою. Прокрашиваться може весь секрет з піхви або в ньому з’являються прожилки червоного кольору.

    Виділення перед місячними можуть змінювати колір після статевого акту. При ерозії шийки матки активний секс може призвести до травматизації экзоцервикса та появи кількох крапель крові на білизні.

    Колір виділень змінюється при запальному процесі. Набряк і гіперемія слизової оболонки призводить до збільшення її проникності і беззахисність. Білі набувають відтінку рожевого кольору, але іноді можуть з’явитися прожилки червоного. Особливу увагу потрібно звернути на наступні симптоми:

    • після сексу з’являються інтенсивні кров’янисті виділення;
    • турбує біль внизу живота, що віддають у поперек або промежину;
    • підвищується температура тіла;
    • кровотеча не зупиняється самостійно через декілька годин.

    При ендометріозі можуть з’являтися коричневі виділення. Вогнища патологічного розростання ендометрію також підпорядковуються гормональної регуляції. Але при вогнищевих формах, коли в стінці матки формуються порожнини, заповнені кисле кров’ю і залишками ендометрію, вони можуть спорожнятися незадовго до менструації і продовжувати це робити після неї. Тому поява коричневою мазні відзначають за кілька осуток до менструації, в середині циклу.

    коричневыеКоричневі виділення означають домішка крові

    Ознаки запалення

    Менструація часто виступає в ролі провокатора загострення хронічних статевих інфекцій. В лютеїнову фазу циклу основним гормоном є прогестерон, який не лише готує слизову оболонку матки до імплантації, але і знижує місцевий імунітет. Запалення частіше має неспецифічний характер. Воно супроводжується наступними симптомами:

    • рясні жовті виділення з зеленим відтінком;
    • відчуття свербіння і печіння в піхву;
    • почервоніння статевих губ;
    • дизуричні розлади.

    З-за близького розташування уретри і піхви відбувається занесення бактеріальної флори в сечовипускальний канал. З’являється відчуття печіння, частішають позиви в туалет. Якщо відбулося загострення запального процесу в матці або придатках, виділення набувають серозно-гнійний характер. Вони дратують слизову оболонку вульви, шкіру промежини, ведуть до появи червоності.

    Вульвовагініт не супроводжується погіршенням загального стану, крім жовтих виділень для нього характерні свербіж і печіння. Підвищення температури, ознаки інтоксикації характерні для ендометриту або аднекситу. Гострий або хронічний запальний процес у фазу загострення лікуються в умовах стаціонару.

    Часто рецидивуючий аднексит призводить до формування спайок в малому тазу і в просвіті маткових труб. Тому чергове загострення нерідко завершується тубоовариальным абсцесом. Цей стан потребує екстреної медичної допомоги.

    Білі творожистие виділення, що супроводжуються свербежем, почервонінням говорять на користь молочниці. Хронічний кандидоз може загострюватися вже за тиждень до місячних. Для нього характерний кислуватий запах.

    Кандидоз – це одна з форм порушення складу мікрофлори піхви. Він може поєднуватися з активним ростом іншого збудника – гарднерели. Цей мікроорганізм змінює кислотно-лужну реакцію середовища і провокує такі виділення:

    • відтінок виділень стає сірим;
    • рясні і рідкі;
    • з запахом тухлої риби.

    Неприємний запах посилюється під час миття з милом. Так реагують продукти життєдіяльності гарднерели з лужними речовинами, що містяться в миючому засобі. Часте миття не допоможе позбутися від цього симптому, запах і кількість виділень від гігієнічних процедур тільки посилюється.

    белыеБілі виділення з’являються при молочниці

    Виділення з-за вагітності

    При вагітності з’являються неспецифічні ознаки, за якими можна припустити відбулося зачаття. Після запліднення на 7-8 добу відбувається імплантація зародка. Перед місячними виділення з невеликою кількістю крові можуть бути показником успішного прикріплення ембріона. Деякі плутають їх зі збоєм менструального циклу, тому довго не здогадуються про своє становище.

    Які повинні бути в нормі білі після зачаття:

    • без запаху або з природним кислуватим;
    • білясті, напівпрозорі;
    • слизової консистенції.

    Жінки, які планували зачаття і знають про ймовірне настання вагітності, напередодні менструації іноді помічають мажучі виділення. Якщо вони тримаються декілька днів або з’явилися після нетривалої затримки, висока ймовірність раннього викидня. Діагностувати його важко, на УЗД в цьому терміні плідне яйце ще не визначається. Єдиний спосіб дізнатися про існування ембріона – зробити аналіз крові на ХГЛ. Цей гормон визначається в сироватці вже через декілька діб після зачаття.

    Білі є важливим симптомом, за яким можна судити про стан жіночої репродуктивної системи. Кров’янисті виділення після сексу, які проходять самі за день, є показанням для кольпоскопії. Жовтуваті або рясні світлі білі часто виступають ознакою запалення, яке потребує лікування.

    Читайте в наступній статті: коричневі виділення після місячних