Порада дня: як змінити ситуацію, якщо тато не займається дитиною

1369

Молоді мами часто шукають відповідь на питання про те, чому тата не горять бажанням допомагати їм у догляді за дитиною. Це ображає, засмучує… А якщо ще й гормони бушують, так і зовсім є ризик посваритися.

Читайте також:Реальні історії: свекруха псує життя молодої сім’ї

Не поспішайте з’ясовувати стосунки з чоловіком і ставити питання руба! Психолог Марина Бабуріна радить мамам бути чесними в даній ситуації і згадати, тато спочатку не допомагав і не цікавився або ж самоусунувся в якийсь момент.

Якщо він припинив допомагати в якийсь момент, значить тут точно ваша вина – мама просто не дала татові освоїти свою роль і витіснила його(ти не правильно граєш, гуляєш, допомагаєш…), — розповідає експерт. — Якщо спочатку не допомагав-це не страшно. Жінка 9 місяців адаптується і звикає до малюка. І до моменту народження вона вже готова виконувати всі пеленочное-памперсні турботи. А от у тата шлях тільки починається.

Крім того, на нього лягає ще й турбота про заробляння грошей для сім’ї. Це важливо.

Часто чоловікам дійсно не так цікаво дзвеніти брязкальцем і витирати капаючі слину малюка. А ось почитати книгу чи побудувати замок з конструктора-це зовсім інша справа.

Ще однією причиною може бути той факт, що в його родині чоловік не грав з дітьми. Не чоловіча це справа. Даність можна змінити, але дружині доведеться потрудитися.

Погані подружні стосунки теж можуть бути причиною незацікавленість папи. Точніше предразводное стан в сім’ї. Чоловік закривається і самоусувається.

© Instagram @olgaslukwenko

Читайте також:Монолог мами: «Татам необхідно читати “мамские” форуми!»

Знайшли тут опис, який підходить під вашу ситуацію? Якщо так – чудово. А тепер — рішення.

Що ж з усім цим робити? — задає питання психолог Марина Бабуріна і пропонує варіанти. — На жаль, весь труд по поліпшенню умов лягає на плечі бідної мами. Папа проблем не бачить, бо все доведеться робити їй:

  • розмовляти з татом і розповідати про необхідність брати участь у виховному процесі;
  • своїм прикладом навчати тата грати з дитиною;
  • хвалити тата за те, що у нього краще виходить виховувати або розвивати дитину в якихось дуже важливих моментах. Але говорити тільки правду;
  • маніпулювати. Відправляти з проханнями про гру дитини. Дитині складніше відмовити.

Експерт не приховує, що не завжди такі варіанти можуть не допомогти. Якщо так відбувається, це вже привід замислитися:

Ваш чоловік дійсно гідний чоловік(любить вас, дитини, працює для сім’ї, цінує ваші старання, але просто це не його) чи справа в погіршуються відносини, а відносини з дитиною просто показник хвороби відносин!?

© Instagram @lena.myyr

Читайте також:Перевірені поради: як впоратися з емоційним вигорянням мами

Але якщо відносини здорові, чоловікові потрібно просто звикнути до того, що у нього є дитина. З досвіду інших, татам їх малюків знадобилося для цього різний час:

Мій чоловік, мабуть, просто боявся і йому треба було три роки, для того щоб без страху залишитися наодинці з дитиною. Зате зараз можу з легкістю залишити і двох дітей на нього.

До півтора років чоловік грав з донькою тільки в моїй присутності, якщо раптом щось йшло не за планом(плач),відразу повертав дочка мені)))розумію, що він просто боявся, не знав, як заспокоїти,і,мабуть,з цієї ж причини не залишався з нею наодинці))зате зараз(2,8 дочки) може з нею весь день спокійно провести-і погодувати,і пограти,і заспокоїти,якщо треба,навіть спати укласти може вдень,що для нас велике досягнення)))

У нас все ок було, тільки треба було тата інструктувати, що має бути, по скільки, яким чином, ну не досконально звичайно, але в загальних рисах. З 1,5 років їх можна залишити двох і спокійно займатися собою /справами.

© Instagram @rublevandry, @anna_zemts

Розкажіть про свій досвід: як і коли прокинувся батьківський інстинкт у тата вашого малюка?