Які відхаркувальні засоби для виведення мокроти можна при вагітності

1147

Зміст:

  • Перший триместр
  • Другий триместр
  • Третій триместр
  • Вагітність – це період, коли імунітет матері знаходиться в пригніченому стані. Зустрівшись із застудою, майбутня мати не знає, які можна застосовувати засоби для відхаркування. Відмовляючись від лікування заради безпеки малюка, нерідко вона ставить власне здоров’я під загрозу.

    Перший триместр

    Ранні терміни вагітності найбільш важливі для здоров’я майбутньої дитини – адже в цей час відбувається закладка всіх органів і систем, які згодом стануть організмом малюка. Тому уникати токсичних препаратів в цей момент надзвичайно важливо. Можна використовувати народні методи і ліки на рослинній основі, якщо немає індивідуальної нестерпності.

    Відхаркувальні засоби при вагітності застосовуються для полегшення виведення мокротиння.

    Важливо! Незважаючи на те, що перераховані в цій статті препарати володіють м’якою дією, майбутньої матері необхідна консультація лікаря. Перш за все, для того щоб зрозуміти, чи потрібно їй відхаркувальний або необхідний препарат іншого впливу.

    Синупрет – рослинний препарат від кашлю, випускається в таблетках. Вхідні в його склад лікарські рослини нормалізують вироблення мокротиння, знімають набряк дихальних шляхів, полегшують процес дихання і відкашлювання.

    Також можливе використання трав’яних настоїв – грудних зборів. Однак перед застосуванням слід ретельно ознайомитися зі складом. Деякі традиційні відхаркувальні засоби, навіть природного походження, небезпечні при вагітності!

    Мати-й-мачуха токсична для організму майбутньої дитини. Сироп кореня солодки взагалі протипоказаний для застосування вагітним, оскільки він може викликати спазми матки і спровокувати викидень. Тому консультація з лікарем перед застосуванням необхідна!

    Другий триместр

    У цей період списку дозволених препаратів стає дещо ширше, т. к. етап закладки основних систем вже пройдено. Серед дозволених популярністю користуються наступні відхаркувальні засоби при вагітності:

    • Бромгексин. Здатний розріджувати мокроту і збільшувати її обсяг, щоб полегшити її відходження. Застосовувати суворо за показаннями, оскільки при застосуванні без призначення здатний провокувати накопичення надлишкової мокротиння в легенях.
    • Мукалтин. Випускається в таблетках, в основі має рослинний екстракт. Полегшує відхаркування.

    Важливо! Перед застосуванням будь-яких засобів для виведення мокротиння слід переконатися в тому, що у вагітної пацієнтки немає алергії на компоненти, що входять до складу. Також слід звертати увагу на вміст у ліках етилового спирту.

    Третій триместр

    Період пізньої вагітності вважається найбільш безпечним у плані застосування лікарських засобів. Для боротьби з мокротою лікар може призначити наступні засоби:

    • Тонзилгон. Препарат на рослинній основі, однак має токсичний побічний ефект, особливо при тривалому застосуванні. Прописується тільки в тих випадках, коли ризики від хвороби перевищують очікувані ризики від препарату.
    • Доктор Мом (пастилки). Має у складі рослинні компоненти, проте його безпеку під час вагітності не була підтверджена клінічно. З цієї причини не рекомендується без крайньої необхідності.
    • Лазолван. Активна речовина – амброксол гідрохлориду. Це з’єднання проникає через плацентарний бар’єр, проте дослідження не виявили негативного впливу на плід. Вважається безпечним при вагітності.

    Таким чином, при виборі засобів для відхаркування під час вагітності слід серйозно підійти до вивчення складу лікарських препаратів, а також спостерігатися у лікаря для виявлення всіх можливих ризиків.

    Читайте в наступній статті: чим лікувати кашель при грудному вигодовуванні