Втягнуті соски у жінок: причини, корекція

1875

Зміст:

  • Що це таке
  • Провокуючі фактори
  • Вправи для усунення проблеми
  • Хірургічне лікування
  • Що робити, щоб налагодити грудне вигодовування
  • Висновок
  • Втягнуті соски – це особлива будова грудей, при якому ареола виявляється втопленою в залозу. Зазвичай це не приносить молодим дівчатам серйозного дискомфорту. Проблеми можуть з’явитися під час вагітності та після пологів, коли природне вигодовування виявляється скрутним. Методика лікування вибирається у відповідності зі стадією відхилення і може бути консервативної або хірургічної.

    Втягнуті соски можуть стати причиною відмови від грудного вигодовування

    Що це таке

    У кожної дівчини індивідуальний розмір молочної залози і форма соска. Плоскі і втягнуті зустрічаються частіше, ніж це можна припустити. Часто молоді дівчата не підозрюють про те, що у них є проблема, оскільки звикли до власної форми грудей і не помічають дивацтв. Втягнуті соски поділяються на два види: ті, які залишаються у вихідному положенні постійно, і ті, які витягуються під час стимуляції. Лікарі, оглядаючи пацієнтку, можуть визначити ступінь зміни анатомічної будови грудей.

  • Перша характеризується непостійним знаходженням молочної залози в даному стані. Якщо натиснути на ареолу або помасажувати її, то незабаром сосок витягується вперед. Залишатися в такому стані він може тривало. Зазвичай у жінок з першої ступенем не виникає проблем при грудному вигодовуванні. Молочні протоки, що пронизують залозу і виходять на сосок, не схильні до деформації.
  • Друга супроводжується знаходженням соска на рівні ареоли. Даний стан є найбільш поширеним серед молодих дівчат. При стимуляції, доторканні або терті соски зазвичай виступають вперед і приймають природне розташування. Однак у такому стані вони залишаються нетривалий час і незабаром знову втягуються. Поборотися за лактацію в цьому випадку можна, але доведеться зіткнутися з труднощами. Налагодити грудне вигодовування дозволяє відсутність деформації в молочних протоках грудної залози.
  • Третя ступінь зустрічається рідше, ніж попередні. У жінок з даними анатомічною будовою молочної залози практично неможливо грудне вигодовування. Візуально сосок нагадує чоловічий. Центральна частина ареоли ніби вивернута навиворіт, є поглиблення всередині. Часто пацієнтки при даній патології стикаються з деформацією молочних проток. Без втручання фахівців годувати дитину груддю не вийде.
  • Визначити стадію порушення анатомічної будови молочної залози недостатньо. Фахівцю необхідно з’ясувати, що стало причиною таких змін, щоб вжити заходів для їх усунення.

    Провокуючі фактори

    Багато жінок пояснюють свою особливість тим, що кожна людина має індивідуальну анатомічну будову тіла. Дійсно, не можна упускати з уваги цей факт. Однак впливати на фактори ризику розвитку патології можна. Численні спостереження дозволили фахівцям виявити ряд чинників, які можуть спровокувати зміна форми молочної залози.

    • Гормональні порушення в підлітковому віці. При недостатньої вироблення естрадіолу, що відповідає за формування вторинних статевих ознак, у дівчаток можуть з’явитися втягнуті соски. Порушення росту молочної залози приводять до втягування ареоли. У таких пацієнток часто порушений менструальний цикл.
    • Незручне нижня білизна. Все частіше у дівчаток з’являються проблеми з грудьми з-за неправильного вибору бюстгальтера. Нижня білизна має бути не просто виготовлено з натуральних тканин. В момент активного росту грудей необхідно вибирати бюстгальтер без кісточок і здавлюють конструкцій. Змінювати розмір слід своєчасно, в міру зростання молочної залози.
    • Спадковий фактор. Якщо у мами, бабусі або сестри були соски неправильної анатомічної форми, то велика ймовірність того, що у їх родички буде аналогічна проблема. Слід зазначити, що не у всіх така особливість передається у спадок.
    • Пухлинні утворення. Якщо раніше груди була правильної форми, а з часом стали втягнуті соски, велика ймовірність новоутворень. При великому розмірі пухлини молочна залоза деформується, а ареола може повністю стати утопленою.
    • Травми грудної клітини та молочної залози. Іноді проблема виникає після травми, яка виникає в результаті автокатастрофи, фізичного насильства, падіння та іншого механічного впливу.

    Для виправлення неправильної форми сосків необхідно знати причину її появи. Для цього лікар виконує огляд, пальпацію, збирає анамнез, дізнається про захворювання і стан молочних залоз у близьких родичок. При підозрі на гормональні причини виконується аналіз крові.

    что делать

    Що робити при плоских сосках, розповість лікар-мамолог

    Вправи для усунення проблеми

    Якщо під час обстеження виявляється неправильне анатомічне розташування соска, не перевищує 2-го ступеня, призначається корекція за допомогою вправ. Тренування проводяться щодня в 2-3 підходи:

  • необхідно простимулювати сосок, щоб він виступав над поверхнею ареоли;
  • великим і вказівним пальцем стискається підстава ареоли;
  • сосок витягується вперед і повертається у вихідне положення;
  • аналогічні рухи виконуються в різні сторони.
  • Для полегшення рухів можна використовувати косметичне масло або дитячий крем. Результат тренувань буде помітний через 1-5 місяців. Швидкість відновлення форми соска залежить від вихідного стану молочної залози і причин, які спровокували зміни. В якості допоміжного засобу можна застосовувати вакуумні системи, витягаючі сосок назовні.

    Не рекомендується виконувати масаж жінкам під час вагітності, оскільки стимуляція провокує активність матки і може спричинити передчасні пологи.

    Хірургічне лікування

    Якщо тренування не приносять позитивного результату, пацієнтці призначається хірургічне втручання. Зазвичай воно необхідне при 2-ї або 3-ї стадії патології. Молодим дівчатам і жінкам, які планують в майбутньому грудне вигодовування, рекомендується щадна методика. Під час операції лікар робить надріз збоку від соска, після чого виводить його назовні. Важливо, що при цьому зберігається цілісність молочних проток і не травмуються тканини залози. Ефективність даної операції оцінюється в 80%.

    Пацієнткам, які не планують в майбутньому народжувати дітей і годувати їх груддю, рекомендується інша техніка. У цьому випадку лікар робить надріз великої глибини над ареолою, після чого повертає сосок в правильне положення. Цей спосіб виявляється ефективним у 95% пацієнток, однак він не дозволяє в подальшому налагодити грудне вигодовування, так як молочні протоки пошкоджені.

    у женщин

    У жінок втягнуті соски не викликають фізичного дискомфорту

    Що робити, щоб налагодити грудне вигодовування

    Часто проблема виявляється у майбутніх мам під час виношування. Щоб в майбутньому налагодити лактацію, доведеться готуватися до нього завчасно. Стимулювати соски на будь-якому терміні вагітності заборонено, тому лікарі рекомендують:

    • змащувати ареолу пом’якшувальною кремом або косметичним маслом щодня;
    • з 37 тижнів масажувати соски жорстким рушником;
    • за 2 тижні до пологів відтягувати ареолу і виконувати спеціальну гімнастику.

    Після народження дитини слід скористатися допомогою лікарів. Фахівець розповість, як стимулювати сосок і правильно вкладати його в рот малюка. Не можна насильно запихати ареолу. Необхідно, щоб новонароджена самостійно навчився присмоктувати.

    У перші тижні новоспечені мами з неправильним анатомічною будовою молочної залози стикаються з поширеною проблемою – тріщинами. З-за того, що малюк травмує при розсмоктуванні ніжну непідготовлену шкіру, на ній з’являються пошкодження. Необхідно використовувати безпечні регенеруючі засоби для сосків. У більшості випадків через 1-3 тижні епітеліальна тканина відновлюється, а неприємні відчуття зникають.

    Висновок

    Втягнуті соски не є рідкістю. До 40% новоспечених мам зіштовхуються з цією проблемою при грудному вигодовуванні. Для відновлення природного анатомічної будови ареоли можна використовувати спеціальні силіконові накладки. Вони створюють ефект вакууму під час смоктання, в результаті чого змушують ареолу повернутися в правильне положення. Жінки, які відчувають труднощі з лактацією з-за цієї делікатної проблеми, розповідають, що їм допомагає молоковідсмоктувач. Пристрій, на відміну від дитини, добре захоплює груди і в процесі висмоктування молока змушує сосок витягнутися.

    Читайте також про зціджування грудного молока