Лікар-гінеколог розповів, як уникнути розривів мяких тканин під час пологів

832

Майбутні матусі часом малюють собі таку картину пологів, що самі починають лякатися. Одним із приводів для хвилювання є розриви промежини і м’яких тканин. Ситуацію у фарбах посилюють вже відбулися мами, яким після появи малюка на світ накладали шви. Вони розповідають, як було боляче потім, як все тягнуло…

Читайте також:Як побороти страх перед пологами

Не хвилюйтеся! Лікар акушер-гінеколог, завідувач пологовим відділенням Юлія Вученович детально розповідає, які причини ведуть до розриву промежини і м’яких тканин в пологах, а також як цього уникнути.

Чим еластичною тканини промежини, тим менше ймовірність розриву. Тому вся профілактика спрямована на поліпшення еластичності.

Ці ускладнення можна мінімізувати багатьма способами:

  • вправи на поліпшення еластичності тканин. Наприклад, йога та пілатес;
  • масаж промежини за допомогою базових масел. Є спеціальні склади, але підійдуть і мигдальне, абрикосове, виноградних кісточок, персикове;
  • правильне дихання в пологах і виключення форсованих потуг;
  • розслаблення м’язів тазового дна при проходженні дитятком родового каналу;
  • використання олії для захисту промежини в пологах;
  • вживання масел (оливкове/ лляна) в їжу в кінці вагітності.
© Instagram @yuliavuch

Читайте також:Домашні пологи: що слід про них знати, щоб народжувати вдома

Акушер-гінеколог Юлія Вученович радить породіллям брати на пологи масло, з яким робили профілактичний масаж під час вагітності.

Вираз “народити , як по маслу” дуже точно передає цей спосіб профілактики розривів, — говорить експерт. — В Індії вагітні жінки промаслівают все тіло, насичуючи шкіру маслами, що дає хороший результат.

На Русі жінки народжували в теплих лазнях (температура 50-60 градусів), як відомо теплі м’язи володіють більшою еластичністю. На зміну лазнях прийшли ванни, — зазначає доктор ще один спосіб профілактики розривів промежини в пологах. — Ванна з теплою водою комфортної температури зігріває тіло, сприяє розслабленню тканин. Розриви при використанні води в пологи зустрічаються рідко.

© Instagram @afterbirthcareshop

Читайте також:Вагітність після 40: народжувати чи не варто?

Також акушер-гінеколог Юлія Вученович настійно просить майбутніх матусь стежити за своїм здоров’ям.

Інфекції статевих шляхів – фактор ризику для розриву промежини. Запалені тканини легко руйнуються, важко загоюються, — ділиться лікар. — Тому санація піхви при виявленні кольтипов вкрай бажана в кінці вагітності . Я раджу після санації наситити організм корисними бактеріями: лакто, біфідо – бактерії дозволять зберегти правильну флору. Ідеально, якщо в раціоні будуть йогурти і напої, збагачені цими бактеріями.

А у вас були розриви м’яких тканин під час пологів? Як почувалися після цього?