Людмила Петрановська розповіла, як потрібно вибирати школу для дитини

711

Батьки завжди прагнуть до того, щоб їхня дитина вчилася в хорошій школі. Але за якими критеріями це визначати — професійний або вимогливий педагог, якісна матеріально-технічна база навчального закладу, велика кількість бажаючих там вчитися? Ясність вносить відомий психолог Людмила Петрановська і пояснює, за якими критеріями вибирати школу.

Читайте також:Мері Поппінс відкрила свою школу в Москві

На думку експерта, батьки повинні звертати увагу, в першу чергу, на такі «маячки»:

Здоров’я дитини. Навчання не повинно вимотувати дитини ні під час навчання, ні до, ні після нього. Наприклад, якщо на дорогу до школи у них йде більше сорока хвилин, то деяким дітям вже все одно, наскільки ця школа хороша — так сильно вони втомлюються. Потрібно підібрати їм школу ближче до дому. То ж з програмою, розкладом, якими нюансами, пов’язаними з навантаженням.

Стиль спілкування. У школі важлива не стільки програма, скільки атмосфера. Хочуть діти туди ходити? Подобається їм там? Як з ними поводяться, бачать в них особистість? Можна на звичайному батьківських зборах зрозуміти, чи є у вчителів емпатія, турбота, бажання зробити дітям як краще, або всім рухає лише бажання отримати хороший бал та місце в рейтингу.

Умови відбору та відсіву. На чому заснований успіх школи? Якщо в школу жорстко відбирають найбільш здібних дітей, а потім також жорстко відсівають, то блискучі результати школи пов’язані з відсівом, а не з якістю освіти. Тоді треба боротися за те, щоб вступити в таку школу?

Відсутність вандалізму. Виявляється, в школі, де дітям добре, ні поламаних парт і розмальованих стін. Якщо дітям в школі погано, вони так чи інакше вихлюпують стрес, викидає його на речах. А якщо в школі немає стресу, то і ламати нічого не потрібно.

© Instagram @petranovskayalv

Читайте також:Як допомогти дитині підтягти навчання

Матусі школярів поділилися історіями про те, як навчаються їхні діти:

Знімає відео того, як дитина розповідає вірші та піднімає на сміх.

Вчитель приділяє увагу зручним дітям, відмінникам і тим, хто постійно бере участь в заходах.

Літня дама, вчитель суспільствознавства, зайшовши на урок історії, побачила, що діти вільно себе почувають обговорюють щось (може бути ,навіть завдання), причому вчителя історії, який вів урок і був молодим педагогом, це не напружувало. Літня дама-куратор почала голосно і образливо відчитувати двох хлопчаків, які сиділи поруч, після цього, піднявши хирлявого(але, зауважу, дуже обдарованого хлопчика), дивлячись йому в обличчя прокричала: Ти нікчемна людина! З тебе нічого не вийде!

© Instagram @psychology_semya

А ви вже замислювалися над питанням, в якій школі буде навчатися ваша дитина?