Можна їсти лимон при грудному вигодовуванні?

2209

Зміст:

  • Користь лимона для годуючих мам
  • Шкода лимона
  • Як правильно їсти лимон при грудному вигодовуванні
  • Альтернативна думка на харчування мами під час ГВ
  • Як є лимон при годуванні грудьми
  • Лимон відноситься до цитрусових фруктів і традиційно вважається алергеном. Нерідко годуючій мамі забороняють вживання цього продукту. Передбачається, що лимон може призвести до появи небажаної реакції у немовляти – зриву стільця, висипань на шкірі. Але практика показує, що далеко не завжди цей фрукт небезпечний. Давайте розберемося, чи можна їсти лимон під час лактації.

    Користь лимона для годуючих мам

    Період грудного вигодовування – це час серйозного навантаження на організм жінки. Після вагітності ресурси виснажені, нерідко відзначається нестача вітамінів і мікроелементів. На повноцінне відновлення часу немає. Потрібно годувати немовля грудним молоком – забезпечувати потреби в поживних речовинах. В цей період мобілізуються приховані резерви материнського організму. Але якщо тіло жінки не справляється з навантаженням, виникають різні проблеми і захворювання.

    Лимон при грудному вигодовуванні можна їсти, якщо ні в мами, ні в малюка немає на нього алергії

    При ГВ жінці особливо важливо дотримуватися правильного харчування. В її раціоні обов’язково повинні бути свіжі фрукти – цінне джерело вітамінів. Серед інших продуктів особливої уваги заслуговує лимон. Він містить чимало поживних речовин, корисних під час грудного вигодовування:

    • Вітамін а (ретинол). Необхідний для нормального функціонування імунної системи, шкіри, органа зору. За рекомендаціями ВООЗ, годуюча мама повинна вживати 1,5 мг ретинолу в добу.
    • Вітамін C. Стимулює імунну систему, попереджає розвиток інфекційних процесів і зміцнює організм при вже виниклому захворюванні.
    • Вітаміни B1 і B. Беруть участь у багатьох хімічних процесах, нормалізують обмін речовин.
    • Вітамін Р Зміцнює кровоносні судини, підвищує їх еластичність. Перешкоджає утворенню тромбів.
    • Пектини. Полегшують перетравлення їжі, покращують роботу шлунка і кишечника.

    Ці вітаміни годуюча мама також може отримувати з інших продуктів, однак лимон цікавий сам по собі. Завдяки яскравому смаку він може замінити при приготуванні страв різні приправи, небажані під час лактації.

    Передбачається, що корисні властивості лимона актуальні не тільки для годуючої матері, але і для дитини. Вчені висловлюють думку, що цитрусові сприятливо впливають на становлення імунної системи немовляти, знижують ризик розвитку інфекційних захворювань в перші роки життя. Достовірних досліджень з цього питання поки не проводилося, і однозначно заявляти про користь лимона для немовляти не можна.

    Шкода лимона

    Потенційний шкоду лимона обумовлений його впливом на стан дитини. Це екзотичний фрукт, і для жителів помірного клімату він незвичний. При введенні лимона в раціон можливий розвиток небажаної реакції у немовляти:

    • поява висипань на шкірі дрібних червоних плям, нерідко зливаються між собою;
    • лущення шкірних покривів;
    • шкірний свербіж;
    • зрив стільця – розвиток діареї;
    • здуття і бурчання в животі;
    • часті зригування – актуально для дітей у віці до трьох місяців;
    • занепокоєння і безпричинний плач дитини.

    В групі високого ризику знаходяться новонароджені діти перших 28 днів життя. Травний тракт маленької дитини ще не сформований і реагує на найменші зміни раціону. Надалі ситуація нормалізується: організм адаптується до нових умов існування. Після 3-6 місяців життя імовірність розвитку алергічної реакції на лимон різко знижується.

    З усіх цитрусових лимон вважається найменш алергенним продуктом. У дорослих вкрай рідко виникає небажана реакція при його вживанні. У групі ризику знаходяться тільки діти першого року життя.

    Як правильно їсти лимон при грудному вигодовуванні

    Суворої заборони на вживання цитрусових фруктів під час лактації не існує.

    при кормлении грудью

    Якщо у малюка з’явилася висипка, лимон при годуванні груддю краще не їсти

    Лимон при грудному вигодовуванні дозволено, але при дотриманні ряду умов:

    • Вводити лимон в раціон рекомендується не раніше третього місяця життя дитини. Якщо малюк – алергік, не варто поспішати до шести місяців. Багато педіатри радять дочекатися року.
    • Лимон повинен бути єдиним новим продуктом в раціоні жінки. Тільки так можна відстежити реакцію дитини і не допустити помилки. Не варто вводити інші нові страви протягом найближчих трьох днів.
    • Перша порція фрукта повинна бути невеликою. Це може бути чай з часточкою лимона один раз на добу.
    • Є лимон годуючій мамі краще в першій половині дня – так простіше відстежити реакцію дитини на новий продукт.
    • Після вживання лимона і подальшого годування потрібно уважно стежити за станом дитини. Реакція вважається негативною, якщо стілець малюка не порушений, немає висипань на шкірі. Період спостереження – не менше доби.
    • Якщо у немовляти з’явився шкірний свербіж і висип, діарея, від вживання лимона варто відмовитися. Повторити експеримент можна не раніше, ніж через місяць.

    Небажана реакція може бути викликана й іншими причинами. Перш ніж відмовлятися від лимона, варто проаналізувати ситуацію і переконатися, що діарея, шкірний висип пов’язані саме з введенням нового продукту.

    Альтернативна думка на харчування мами під час ГВ

    Достеменно невідомо, чи справді харчування жінки позначається на стані дитини. У зарубіжній літературі навіть немає поняття «дієта годуючої матері». На думку педіатрів країн Західної Європи і США, жінка може їсти все, що їй завгодно, з перших днів життя немовляти. Немає ніяких заборон на цитрусові фрукти. При грудному вигодовуванні лимон дозволений – як і інші продукти, не рекомендовані вітчизняними педіатрами.

    У Росії і країнах колишнього СНД інший підхід до проблеми. Педіатри забороняють при ГВ є будь-які продукти, які можуть викликати алергію або кольки в дитини. Навіть якщо малюк здоровий, заборона накладається просто на всяк випадок – для профілактики. Спеціальну дієту рекомендується дотримуватися до завершення лактації.

    Як є лимон при годуванні грудьми

    Годуючій мамі на користь піде чай з лимоном. Кислуватий напій добре зарекомендував себе при вірусної інфекції. При застуді рекомендується пити якомога більше теплої рідини, і чай з лимоном стане одним з найкращих варіантів. Він заспокоює хворе горло, полегшує носове дихання, знімає інтоксикацію, насичує організм вітаміном C і прискорює одужання.

    Лимонна вода – ще один варіант вживання продукту. Приготувати її просто: достатньо покласти часточку лимона в склянку води і додати цукор за смаком. Такий напій швидко вгамує спрагу в спекотний час року, допоможе впоратися з інтоксикацією при грипі та ГРВІ. Пити лимонну воду можна теплою або злегка охолодженою.

    при простуде

    Лимон при застуді допоможе зменшити біль у горлі

    Лимон – цінний інгредієнт багатьох страв. Його додають при приготуванні риби і м’яса, використовують при запіканні овочів, кладуть в салати і домашні соуси. Можна їсти лимон і в свіжому вигляді – але тільки при нормальному функціонуванні травного тракту. Якщо жінка страждає гастритом або виразковою хворобою, свіжий лимон не піде на користь.

    Оскільки єдиної думки з цього питання немає, варто орієнтуватися на потреби власного організму і реакцію дитини. Якщо годуюча мама хоче лимон – вона може собі це дозволити. Але якщо малюк погано переносить новий продукт, від цитруса доведеться на якийсь час відмовитися.

    Читайте також: березовий сік при грудному вигодовуванні