Мінус 34 кг: реальна історія мами, яка зуміла перемогти зайву вагу

562

«Привіт, мене звуть Рафаела, мені 33 роки, і я втратила 34 кг! зайвої ваги» – так може починатися історія дивного преображення, яку розповіла про себе мешканка Ріо-де-Жанейро Рафаела Арлотта. Ця молода матуся довела: змінити себе можна, навіть якщо це здається непосильним завданням.

Читайте також:Чесно: мама-блогер не приховує, як насправді виглядає живіт в перші дні після пологів

До вагітності Рафаела важила 70 кг при зрості 150 см І зайва вага стала однією з причин, чому бажання стати мамою вона зуміла реалізувати через два роки спроб. А під час очікування дитини її вага став рости далі. Дівчина зізналася:

Під час вагітності я дозволяла собі є те, що хотіла і скільки хотіла, і занадто багато набрала.

Вона робила спроби займатися спортом, однак цього спочатку заважав дискомфорт від токсикозу, а потім тренуватися заважав великий живіт.

Під час вагітності я додала 17 кг, досягнувши 87 кг. Коли Мел народилася, я втратила тільки її вага (3 кг), а потім нічого, – згадує Рафаела.

Молода мама зізнається: вона зуміла переламати себе і почала худнути після того, як зрозуміла, що хоче змінитися для своєї доньки, маленької Мел.

© Instagram @rafaarlotta
© Instagram @rafaarlotta
© Instagram @rafaarlotta

Рафаела Арлотта розповідає, що її шлях до стрункої фігури не був простим. І помилок на цьому шляху вона теж зробила не мала. І вже точно поодинці вона б не впоралася. А адже схожа ситуація у багатьох мам, які після пологів теж бачать свої змінилися форми і засмучуються, зрощуючи особисті комплекси. Для всіх, хто мріє стати стрункою, Рафаела розповіла про своє схудненні і дала поради, що і як потрібно робити, з чого починати.

Порада №1: знайдіть помічників

У мене був тільки один місяць декретної відпустки. Я працюю вдома на фрілансі, але мені довелося ще піклуватися про маленьку дитину. Так як ми більшу частину часу проводили удвох з донькою, у мене не було няні, а чоловік приїжджав тільки ближче до ночі, у мене не було часу і сміливості щось змінити. Але невдоволення своїм тілом і звичками стало мене сильно турбувати.

Коли дочці виповнилося 3 місяці, ми взяли няню – вона працювала з півдня два рази в тиждень. Так у мене з’явився час, який я повинна була присвячувати собі. Я змогла зайнятися харчуванням і навіть трохи тренувалася – протягом 20 або 30 хвилин. Іноді я бігала, гуляла, стрибала зі скакалкою, виконуючи деякі вправи.

Порада №2: організуйте свій день

Щоб компенсувати нестачу часу і частоти у вправах, я змінила процес приготування їжі. Нічого радикального, тільки відмовилася від солодощів, які до цього їла щодня. І я раділа, бо бачила, як змінювалося моє тіло і поліпшувався моє здоров’я.

Порада №3: киньте собі виклик

Я прийшла до висновку, що, коли мені кидають виклик, і я не здаюся. Коли я замотивирована, я йду набагато далі. Я досягаю мети.

© Instagram @rafaarlotta

Рафаеле пощастило: разом з ще однією парою родичів вони посперечалися, що та родина, яка протягом 3 місяців досягне більшого прогресу, отримає виконання бажання. Для молодої мами це була мрія про те, що няня буде приходити в їх будинок набагато частіше, щоб у дівчини було більше часу на себе.

Порада №4: встановіть реальні цілі

Щоб не здаватися, я ставлю реальні цілі. Моєю першою метою було втратити не менше одного кг в місяць випробувань. Але в кінці тримісячного випробування я втратила 4 кг! Тобто я досягла своєї мети… Це дало мені сміливість продовжувати!

Так що в останній місяць випробування на спір няня моєї дитини стала працювати в нашій родині на два дні більше. І тоді я записалася в спортзал і поставила собі другу мету: повернути вагу, який був до вагітності. Без обмеження по часу. І через 4 місяці я досягла колишніх 70 кг.

Порада №5: ведіть щоденник харчування

Коли я повернулася до свого передвагітного ваги, схуднення сповільнилося – вага просто «встав», як би я не старалася. Я пішла до ендокринолога-дієтолога, щоб перевірити, чи все у мене в порядку, з моїм метаболізмом, моїми гормонами. Доктор попросив мене вести щоденник харчування, щоб, за його словами, визначити, де я «саботирую». Так я виявила, що дійсно об’їдаюсь. У мене було кілька невеликих зривів, які протягом дня я навіть не помічала.

Ведення щоденника харчування повернув мене до реальності. Я перестала думати, що це вина генетики, метаболізму, гормонів. Це була тільки моя відповідальність, а значить тільки я могла з цим щось зробити.

© Instagram @rafaarlotta

Рада №6: знаходьте однодумців

Одночасно з щоденником харчування я почала вести свій віртуальний щоденник. Я відкрила свій Instagram (який до цього був лише для сім’ї і друзів), щоб дізнатися інші історії схуднення і поділитися своєю. Я хотіла надихатися і надихати, мотивувати і бути вмотивованою.

Рада №6: вчіться

З дієтологом ми пройшли нехай у півтора року. Протягом цього процесу я впізнала себе краще, багато читала, досліджувала… Я люблю відкривати для себе нове, те, що принесе користь і може зробити моє життя кращим.

Порада №7: не будьте заручником своїх шкідливих звичок

Я зрозуміла, що дуже багато років була заручницею своїх звичок і звичної їжі. Це не давало мені свободи жити так, як я хотіла. Я хотіла звільнитися, очиститися від усього цього. Я відчувала втому, головні болі, нездужання. Я боролася кожен день і виявила, що мене радують марафони, хотіла присвятити їм більше свого часу.

Порада №8: дізнайтеся, яке заняття вам подобається найбільше

Я виконала хорошу роботу: я стала працювати з тренером з бігу і новим дієтологом, який допоміг мені йти в тому напрямку, який мене приваблювало.

Моя мета – не стати марафонцем (хоча, може виявитися, що це відбудеться в майбутньому). Я просто хочу бігати краще, не завдаючи собі шкоди.

© Instagram @rafaarlotta

Порада №9: змінити свої звички

Я зрозуміла, що зміна має бути внутрішнім. Зміна у харчуванні – це не дієта… І якщо не змінити свої звички і свою свідомість, тіло не буде змінюватися!

Я рано прокидаюся, веду доньку в дитячий садок, ходжу в спортзал, заходжу на ринок, працюю, забираю доньку в дитячий центр, працюю. Коли день закінчується, я втомлююся! Але на наступний день я знову приходжу в спортзал. На самому початку це було складно, адже вийти з зони комфорту дуже непросто. Але якщо зміни починаються разом зі зміною звичок і розуму, все набуває сенсу.

Читайте також:Як зберегти форму після дієти

Порада №10: дайте собі час

Міняйтеся поступово. Скільки років у вас були неправильні звички? 20? 30? 40? Чому тоді ви хочете отримати миттєвий результат? Дайте собі більше времент, а тіло і розум адаптуються.

© Instagram @rafaarlotta
© Instagram @rafaarlotta

А у вас є проблеми із зайвою вагою? Що вас може мотивувати на схуднення?