Гінеколог пояснив, які виділення в особливі дні повинні насторожити жінку

1058

Жіночий організм зазвичай працює як годинник – щомісяця готується до зачаття. І якщо нове життя не зароджується, починається менструація. Ці дні дівчата переносять по-різному: хтось страждає від занадто рясних виділень, інші, навпаки, хвилюються – а чому їх майже немає?

Акушер-гінеколог Дмитро Трофимчук звертає увагу на те, що мізерні виділення – явище досить часте. Але пацієнтки воліють про це мовчати. Лікар пояснює: хвилюватися із-за того, що в деякі дні місячних немає виділень, не потрібно лише у чотирьох випадках:

  • якщо місячні приходять в строк;
  • укладаються у встановлені дні (у кожної жінки число днів місячних своє – від 3 до 7);
  • якщо це явище повторюється не в кожному циклі;
  • якщо немає інших симптомів і скарг.

Спеціаліст пояснює причину такої поведінки організму:

Причиною можуть бути гормони естрадіолу і прогестерону, рівень які сильно знижуються в кінці циклу, після чого починаються місячні.

Так от, гормони можуть знижуватися стрибкоподібно, наслідком чого стає нерівномірне відторгнення ендометрію. Ви бачите це в кількості менструальних виділень, яких, наприклад, дуже багато у перші дні, і які можуть майже пропадати ближче до кінця місячних.

Доктор рекомендує при постійному нерівномірний характер виділень зробити УЗД і відвідати гінеколога.

Пам’ятайте, що відхилення від місячних норми може бути симптомом таких серйозних захворювань як поліп ендометрія, міома матки, кіста яєчника та інших, – зазначає акушер-гінеколог Дмитро Трофимчук.

Делікатній темі присвятила корисний пост в своєму мікроблозі і інструктор по материнству, перинатальний психолог Дарина Рыбасова. Спеціаліст підказала, як зрозуміти, нормальна чи у вас менструація.

Традиційно вважається, що обсяг менструальної крововтрати в середньому становить 50-60 мл, за деякими даними 40-50 мл

При цьому нормальної лікарі визнають будь-яку менструацію, при якій об’єм крововтрати під час місячних становить менше 30 мл і не перевищує в цілому 250 мл

Це може бути два рясних дня і два помірних, або, приміром, 7 днів досить помірних виділень. І те, і інше – норма.

До речі, рясної вважається менструація, якщо товста прокладка наповнюється і протікає кожні 2 години.

Чому це важливо? Занадто мізерні або надмірно рясні менструації (якщо це відбувається постійно) можуть говорити про порушення роботи яєчників, захворюваннях матки, проблеми, пов’язані зі згортанням крові та інших.

Тривалі мажучі кров’янисті виділення перед менструацією – ознака ендометріозу шийки матки.

Кров’янисті виділення в середині циклу – овуляторні кровотечі – говорять про гормональні порушення.

Кровомазания в циклі говорять про наявність поліпів.

Тривалі і рясні менструації можуть бути при міомі, ендометріозі, запальних захворюваннях і гормональних порушеннях.

Однозначно, не норма – присутність у менструальних виділеннях об’ємних і щільних, як печінка, згустків. Такі найчастіше бувають при захворюваннях матки і гіперплазії ендометрію.

Якщо характер менструації змінився раптово, подумайте, що в цьому циклі у вашому житті було не так, порівняно з минулим місяцем. Можливо, вплинув стрес, активний секс, відвідування лазні або сауни, прийом будь-яких ліків або інші легко регульовані фактори. Це не страшно.

Всі фото: Depositphotos