Ортопед розповів, чому у вагітних розвивається плоскостопість

1153

Вагітність – завжди випробування для жіночого організму. Протягом дев’яти місяців він створює нове життя, направляючи на це всі свої ресурси. Різні лікарі оцінюють вагітність під призмою своєї спеціалізації. Наприклад, стоматологи можуть розповісти про те, як виношування дитини відбивається на якості зубів, трихологи повідають про стан волосся жінки, а ось ортопеди приділять увагу, зокрема, змін в опорно-руховому апараті матусі.

Читайте також:Чому болить поперек при вагітності: як допомогти жінці

Лікар ортопед Роман Бодьо зазначає:

…під час вагітності змінюється маса тіла, вона підвищується в середньому на 15 кг. Це нормально для даного періоду, але надмірно багато для м’язів стопи. Дуже часто вони не витримують такої перевантаження, перестають виконувати функцію з підтримки зводу стопи і ця функція переходить на зв’язки.

Все це призводить до сплощення зводу стопи – плоскостопості. І у багатьох майбутніх мам з’являються такі скарги:

  • стопа стала більше в розмірі;
  • стала натирати кісточка;
  • з’явилися болі в передньому відділі стопи;
  • з’явилися сухі мозолі;
  • деформувалися пальці.
© Instagram @ortoped_bodyo

В якості профілактики плоскостопості під час вагітності ортопед Роман Бодьо радить майбутнім матусям носіння індивідуальних ортопедичних устілок.

Вони механічно не дадуть можливості зводу уплощуватися, – пояснює доктор.

Читайте також:Плоскостопість у дитини: причини виникнення, лікування та профілактика

Під час вагітності в жіночому організмі виробляється спеціальний гормон – релаксин. Він сприяє розм’якшенню шийки матки і симфізу тазових кісток (місця, де кістки з’єднуються). Релаксин також дозволяє зв’язкам стопи розтягуватися.

Стопа стає плоскою, можуть з’явитися деформації і плоскостопість. Ноги починають хворіти і втомлюватися, – пояснює доктор Ігор Хорольський.

Він також рекомендує майбутнім мамам використовувати для носіння ортопедичні устілки, які здатні амортизувати навантаження і запобігати розвиток патологій стоп.

© Instagram @drgarris

Якщо не звертати увагу на те, що ніжки відчувають дискомфорт під час вагітності, після народження дитини можна виявити, що взуття стала мала… Зміна розміру стопи відбувається саме через збільшену на неї навантаження.

А як почували себе ваші ніжки під час вагітності?