які знеболюючі можна пити при грудному вигодовуванні

2070

Зміст:

  • Протипоказання для використання знеболюючих при грудному вигодовуванні
  • Свідчення
  • Які можна пити
  • Знеболюючі мазі
  • Знеболюючі свічки
  • Заборонені пігулки
  • Знеболюючі при грудному вигодовуванні рано чи пізно доводиться випити будь-якій жінці. При виборі лікарського засобу слід звертати увагу на його склад, протипоказання та дозування. Існує перелік дозволених для використання медикаментів, які вважаються безпечними для дитини.

    Протипоказання для використання знеболюючих при грудному вигодовуванні

    Під час лактації жінці необхідно особливо уважно ставитися до того, що вона їсть і п’є. Якщо раніше прийом анестетика не викликав ніяких побоювань, то тепер варто кілька разів подумати перед прийняттям ліки. Кожен медикамент містить активну речовину, яка всмоктується в загальний кровотік і потрапляє в грудне молоко. Поки активний компонент знаходиться в системі кровообігу, він продовжує надходити в дитячу їжу. Процес виведення ліків з організму не прискорюють навіть багаторазові зціджування. Тому в першу чергу годуючій мамі слід відмовитися від використання таблеток, які мають пролонговану дію. Дізнатися період виведення того чи іншого медикаменту можна з інструкції по застосуванню.

    Знеболюючі при грудному вигодовуванні необхідно приймати обережно

    Не слід приймати ліки, які можуть викликати алергію. Після пологів організм стає особливо чутливим і може відреагувати висипом на знайомий препарат. Якщо в інструкції зазначено, що даний засіб заборонено для годуючих жінок, то використовувати його неприпустимо. Краще проконсультуватися з лікарем і дізнатися, які можна приймати пігулки від головного болю або при інших видах нездужання.

    Свідчення

    Знеболюючі при лактації можуть знадобитися у наступних випадках:

    • після кесаревого, коли ниє шов;
    • при мігрені або болі в голові;
    • якщо загострився остеохондроз або інші захворювання опорно-рухового апарату;
    • від зубного болю.

    Ліки можуть знадобитися при застуді і грипі, при опіках і ударах. Лікарі не рекомендують пити медикаменти довгостроково, враховуючи грудне вигодовування. Якщо хвороба не проходить протягом декількох днів, краще звернутися за медичною допомогою.

    Які можна пити

    Найпростіший спосіб позбутися від болю – прийняти анестетик у вигляді драже. Такий засіб можна випити в будь-який час і в будь-якому місці. Протягом 10-40 хвилин активна речовина всмоктується через слизову оболонку травного тракту і доставляється в місце локалізації неприємних відчуттів. Період дії дозволених ліків варіюється від 4 до 8 годин. Краще приймати знеболювальне безпосередньо після годування груддю. Зазвичай перерва між прийомами їжі дитини становить від 2 до 4 годин і збільшується з віком. Поки ліки буде діяти, дитина зможе обходитися без материнського молока.

    какие можно пить

    Які препарати можна пити краще обговорити з лікарем

    Самими безпечними засобами від болю при лактації вважаються препарати на основі ібупрофену і парацетамолу. Ліки також надають жарознижувальний ефект, тому можуть використовуватися у період застуди. Термін прийому знеболюючих не повинен тривати більше 3 діб поспіль. Доступним спазмолітиком вважаються драже на основі дротаверину гідрохлориду. Вони допомагають від болю під час маткових спазмів і при звуженні судин головного мозку.

    Знеболюючі мазі

    Ліки для зовнішнього застосування можуть знадобитися при ударах, вивихах, загострення остеохондрозу або запалення суглобової тканини. Якщо болить спина після кесаревого, то необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Іноді неприємні симптоми стають наслідком епідуральної анестезії і вимагають більш серйозного лікування.

    Якщо жінка впевнена, що нічого не загрожує її здоров’ю, можна вибрати знеболюючу мазь самостійно. Необхідно, щоб активний компонент ліки був безпечним для дитини або зовсім не всмоктується в кров. В якості екстреної допомоги можна використовувати гелі для суглобів на основі ібупрофену. За призначенням лікаря допускається нанесення мазі, які містять у складі диклофенак, хондроїтину сульфат, кетопрофен.

    Знеболюючі свічки

    Ліки у вигляді супозиторіїв відрізняються швидкістю дії. Під впливом температури тіла медикаменти швидко розчиняються і всмоктуються в кров. Свічки з анестезуючою ефектом під час лактації частіше використовуються при застуді. Безпечними супозиторіями для жінки та її дитини вважаються препарати на основі парацетамолу. Їх можна використовувати до 4 разів на добу протягом 3-5 днів.

    Заборонені пігулки

    Крім тих лікарських засобів, які можна використовувати при лактації, необхідно знати перелік небезпечних медикаментів. Їх неприпустимо використовувати навіть у випадку гострого болю. Деякі ліки можуть завдати непоправної шкоди дитині, якщо потраплять в організм.

    Заборонені діючі речовини препаратів:

    • ацетилсаліцилова кислота;
    • німесулід;
    • індометацин;
    • метамізол натрію;
    • кеторолак.

    Слід пам’ятати про те, що в аптеках ліки продаються під торговим найменуванням. При купівлі знеболюючого, необхідно звертати увагу на його склад і активний компонент.

    Знеболюючі під час грудного вигодовування можуть знадобитися в будь-яку хвилину. Особливо часто страждають від болю жінки, яким під час пологів були накладені шви. У цьому випадку варто завчасно подбати про свій комфорт і дізнатися, які є дозволені засоби. Слід враховувати, що деякі знеболюючі препарати сприяють розрідженню крові і можуть після операції викликати кровотечу.

    Дивіться далі: чи можна пити ромашку при грудному вигодовуванні