Тетяна Лазарєва дізналася думку психолога про батьківського тривожності

746

Тетяна Лазарєва – автор інтернет-проекту, призначення якого – допомагати батькам у вирішенні питань догляду за дітьми. В гості до телеведучої приходять педагоги, лікарі, психологи. Разом з експертами в ході розмови по душам учасники проекту обговорюють непрості питання, які хвилюють мам.

Цього разу Тетяна Лазарєва та її гості, дитячий та підлітковий психіатр, сімейний психотерапевт Олена Вроні і журналіст та телеведуча Тетяна Малкіна поспілкувалися в тому числі і про материнської тривожності. А також про те, як вона відображається на дітях.

Совет от Елены Кулецкой: мамам нужно избавляться от тревожностиПорада від Олени Кулецької: мамам потрібно позбавлятися від тривожності

Телеведуча та її гості прийшли до висновку: батьківська тривожність заразлива. І якщо мама хвилюється, наприклад, з-за того, як дитина здасть іспити, це почуття почне відчувати і підліток. Тетяна Лазарєва переконана:

Головне завдання батьків – бути базою і упевненістю в завтрашньому дні для дітей.

Психотерапевт Олена Вроні підкреслила кращий засіб, здатне позбавити дітей у їх віці від тривожності і депресії:

Найголовніше – підтримка і відчуття, що ти накоїв, тебе все одно люблять.

Відзначимо такий факт: у тривожних матерів ростуть тривожні діти, тому родительницам потрібно знайти в собі сили і змінити ставлення до життя. І обов’язково допомагати дитині справлятися з цим станом. Знаменитий психолог Юлія Гіппенрейтер радить:

У всіх випадках, коли дитина зазнав невдачі, коли він засмучений, коли йому прикро, соромно, страшно і навіть коли він втомився, перше, що треба зробити, – це дати йому зрозуміти, що ви знаєте про його стан, чуєте його.

«Тобі незрозуміло умова…», «Тобі важко почати…», «Ти боїшся, що в тебе не вийде…», «Ти засмучений через…». Ці прості фрази показують дитині, що ви відчуваєте його внутрішню ситуацію.

© Instagram @villatorrepaola

Читайте також:Порада для мам, які з-за втоми стають дратівливими

Відомий психолог Лариса Суркова бачить причину батьківського тривожності в агресії серед мам на адресу один одного. Експерт зазначає:

Іноді мені здається, що ми живемо в століття материнського екстремізму🙊

Тривожна мама, так буває, так. Я сама така😃

Так от, тривожна мама розповідає, що дитина захворіла. Що рука її затремтіла і вона дала дитині жарознижуючий. А тепер переживає, не дуже це погано?

«Та й що ж за матір, і дитину знищить; та де твої мізки»🤦🏻♀ З 518 коментарів менше 20 нарахувала з тим, що нічого страшного не сталося. Інші закликають розпалити багаття.

Давайте будемо трохи добрішим? Адже тоді ми, можливо, запустимо те, що потрібніше і нам, і нашим дітям…

© Instagram @larangsovet

Відмінний рада – бути добрішими! Гості програми Тетяни Лазаревої також говорили про те, що потрібно дивитися на речі позитивніше, розуміючи, що всі складності пройдуть. Тому, якщо ви тривожна мама – міняйтеся, почніть бачити хороше!

А який засіб від тривожності ви можете порадити?