Перший прикорм при штучному вигодовуванні

1400

Зміст:

  • Коли вводити перший прикорм
  • Основні правила ведення прикорму
  • Схема запровадження
  • Особливості введення прикорму недоношеної дитини
  • Перший прикорм при штучному вигодовуванні вводиться дещо раніше, ніж немовлятам. Це допомагає попередити нестачу поживних речовин і забезпечує дитині повноцінний розвиток.

    Коли вводити перший прикорм

    Однозначних рекомендацій педіатри не дають. Але вважається, що оптимальний вік, з якого дитина може починати пробувати «дорослу» їжу, – 4-6 місяців. Більш раннє введення недоцільно, оскільки травна система дитини не здатна засвоювати які-небудь продукти, крім сумішей – замінників грудного молока.

    Перший прикорм при штучному вигодовуванні можна вводити з четвертого–шостого місяця життя, а іноді й раніше

    Існує ряд ознак, які допомагають зрозуміти, що малюк вже готовий до прикорму. Дитині можна починати пропонувати нові страви, якщо:

    • він досить впевнено сидить – не завалюється на бік або вперед;
    • виявляє інтерес до їжі, яка лежить на тарілці мами, – він намагається схопити її рукою і покласти в рот.

    Але є кілька протипоказань для введення першого продукту. Прикорм можна починати давати:

    • Під час хвороби дитини. Потрібно буде також почекати ще два-три дні після одужання, щоб імунітет малюка повністю відновився.
    • Протягом 7 діб після щеплення.
    • У спекотну погоду.

    Крім того, потрібно звертати увагу на вагу. Якщо малюк добре і у відповідності з нормами одужує, то прикорм можна починати з шести місяців. Але якщо він трохи відстає від своїх однолітків або, навпаки, надмірно швидко набирає вагу, то з новим типом їжі його дозволяється знайомити у чотири місяці.

    Основні правила ведення прикорму

    Конкретних рекомендацій по веденню прикорму малюкам-искусственникам немає, але існує ряд основних правил. Їх дотримання допоможе почати знайомство дитини з новою для нього їжею правильно. Ось вони:

    • Протягом усього першого року життя дитина має продовжувати отримувати адаптоване молочне харчування. Виключати суміш можна, оскільки прикорм може не забезпечувати дитячий організм всіма необхідними йому поживними речовинами.
    • Дитину необхідно поступово переводити на 5-разове харчування. Якщо до початку прикорму дитина отримував суміш частіше, то тепер потрібно поступово зменшувати кількість годувань. При цьому потрібно збільшувати разову порцію суміші, щоб він отримував весь потрібний обсяг.
    • Якщо ніякої негативної реакції на введення продукту не було, то наступний різновид прикорму можна пропонувати один раз в два тижні. При цьому необхідно дуже ретельно відслідковувати реакцію дитячого організму.

    Якщо малюк не цікавиться новою для нього їжею, то варто ще трохи почекати і спробувати запропонувати йому новий продукт через одну-два тижні.

    За дні, у які дитина отримував нову страву, потрібно ретельно відслідковувати будь-які реакції організму.

    Схема запровадження

    Починати знайомство дитини з новими продуктами бажано з овочів. Подавати їх потрібно у вигляді пюре. Далі можна переходити на фрукти та злакові. Якщо у дитини відзначається недобір ваги, то першими можна спробувати запропонувати каші.

    Кисломолочні продукти – кефір, йогурт, сир – можна починати давати після настання 8-місячного віку. Травна система дитини в ранньому віці ще не виробляє ферментів, необхідних для розщеплення продуктів цієї групи.

    Кожен новий продукт повинен бути самостійною стравою. Це означає, що його не можна змішувати з іншими чи солити, підсолоджувати і додавати масло. Потрібно почекати реакції дитини на чистий продукт.

    Особливості введення прикорму недоношеної дитини

    Якщо малюк народився раніше терміну, то ведення прикорму повинно проводитися за індивідуальним планом. Час розширення меню визначається індивідуально і залежить від декількох факторів. Це:

    • зрілість внутрішніх систем;
    • початок вироблення травних ферментів;
    • показник гемоглобіну;
    • вага малюка на момент народження;
    • щомісячна надбавка.

    Прикорм недоношеним діткам рекомендується пропонувати чотири–шість місяців. Але іноді фруктові соки та овочеві відвари малюк може почати отримувати вже на першому–третьому місяці життя.

    Введення першого прикорму контролюється провідним дитини педіатром. Фахівець дасть всі необхідні рекомендації, беручи до уваги особливості народження та розвитку малюка.

    Читайте в наступній статті: важливі аспекти змішаного вигодовування немовляти