Скільки часу відновлюється після пологів організм

625

Зміст:

  • Від чого залежать терміни відновлення
  • Матка і шийка матки
  • Серцево-судинна система
  • Груди
  • Тіло
  • Відразу після народження дитини в організмі жінки починається період відновлення. Під час нього матка стрімко зменшується в розмірах, повертаючись до звичайного стану. Також органи, зміщені плодом, опускаються на свої місця. Однак всі ці процеси у кожної жінки проходять через різні проміжки часу. І якщо на відновлення одних систем організму йде від 1,5 місяців, то повне відновлення добеременной форми може зайняти до 1,5–2 років.

    Від чого залежать терміни відновлення

    Те, скільки організм відновлюється після пологів, багато в чому залежить від індивідуальних особливостей жіночого тіла. Однак на терміни відновлення органів і систем впливають такі фактори:

    • фізична форма і загальний стан здоров’я до вагітності і протягом терміну виношування дитини;
    • наявність ускладнень перебігу вагітності;
    • ускладнення в процесі розродження.

    На тривалість відновного періоду впливає те, яким способом народжувала жінка, природним або за допомогою кесаревого розтину.

    Відновлення організму після пологів і годування

    У тому випадку, коли пологи відбувалися природним шляхом і без ускладнень, весь процес зворотного розвитку займає 6-8 місяців. Після кесаревого відновлювальний період триває близько 8-10 місяців. Стільки ж він може зайняти в разі ушивання піхви або промежини після природних пологів, що пройшли з розривами. При цьому для повернення фігури жінці потрібно від декількох тижнів до 1-1,5 років.

    Матка і шийка матки

    Після народження дитини вага матки досягає 1 кг. Всього за 7-10 днів вона зменшується в 2 рази. Цей процес часто супроводжується ниючими болями, особливо помітними під час годування груддю. Також протягом усього періоду зворотного розвитку статевих органів у народжували жінки спостерігаються післяпологові кров’янисті виділення, лохії.

    Відразу після народження дитини природним шляхом шийка матки розкрита на 10-12 див. Однак протягом 1,5 тижнів вона повністю закривається. А ще через 1,5 тижні відбувається закриття та зовнішнього зіву.

    По закінченні періоду на 2-3 місяці після пологової діяльності матка важить 50-80 грам. Вже в цей час після пологів і годування грудьми рідше 1 разу на 4 години, у жінки можуть поновитися регулярні менструальні кровотечі. Однак найчастіше вони відсутні протягом 6-12 місяців, протягом яких присутня активна лактація.

    Серцево-судинна система

    У перші 1,5–2 тижні після розродження у жінок часто спостерігається прискорене серцебиття. Це пов’язано з необхідністю активної роботи системи згортання крові. При цьому в організмі мами в рази збільшується кількість тромбоцитів. По закінченні цього періоду робота серцево-судинної системи нормалізується.

    У народили шляхом кесаревого розтину лікарі в обов’язковому порядку перевіряють протягом цього періоду рівень тромбоцитів і загальний стан здоров’я. Це пов’язано з високим ризиком розвитку ускладнення у вигляді закупорювання судин.

    Груди

    Після пологів у жіночих грудей з’являється поживна рідина-молозиво. Через 1-3 доби воно замінюється молоком. В цей час груди жінки збільшується в розмірі і стає дуже важкою. Її повернення до колишніх розмірів зазвичай відбувається вже після закінчення лактації, через 6-18 місяців з моменту народження дитини.

    Однак, зменшившись у розмірах по закінченню вигодовування, груди також часто стає обвислій. Для повернення її пружності жінці потрібно регулярно застосовувати комплекс вправ. Цей процес вимагає від 6 місяців. А для досягнення доброго ефекту важливо носити правильно підібраний бюстгальтер.

    Тіло

    На тілі народжували жінки можуть бути розтяжки, шкіра часто звисає в області живота і стегон. Такий стан тіла зазвичай виникає під впливом гормону стресу кортизолу. Тому для відновлення звичної підтягнутою фігури народжували жінці потрібні:

    • повноцінний нічний сон;
    • правильне харчування;
    • відсутність стресів;
    • регулярне перебування на свіжому повітрі;
    • застосування допустимих фізичних навантажень.

    Застосування легких фізичних навантажень для відновлення фігури допускається не раніше, ніж через 2-3 місяці після пологів. Перед їх початком жінка обов’язково повинна проконсультуватися з лікарем. Однак важливо пам’ятати, що протягом 8-12 місяців після народження малюка явних змін фігури мамі домогтися вкрай важко, оскільки гормональне відновлення організму ще не завершилося. Тому на повне відновлення тіла у жінки зазвичай йде 1,5–2 роки. А після других і третіх пологів ці терміни збільшуються ще на 4-8 місяців.

    Також рекомендуємо почитати: симфизит після пологів