Порада дня: читайте дітям, навіть якщо вони вміють це робити самостійно

986

Поки малюки ще не вміють читати, мами і тата читають їм вголос. А потім, коли діти підростають і освоюють цю науку, батьки лише радіють з того, що дитина читає сам. Однак американський журналіст Кетрін Шталь переконана: треба продовжувати спільне читання і після того, як діти здатні самі впізнавати написане в книгах!

Читайте також:Порада дня: паперова книга дає дитині більше користі, ніж гаджет

Мама семирічної доньки пишається тим, що її дівчинка буквально «ковтає» книги. Юна панночка – розвинута дитина.

Ми спілкуємося на більш глибокому рівні, якого кожен батько хоче досягти зі своєю дитиною, – ділиться зі своїми читачами Кетрін Шталь.

І це завдяки спільним читання. Мама-журналіст розповіла, як їй вдалося до цього прийти.

Я запитала, чи не хоче вона замість того, щоб прочитати коротку книгу чи дві перед сном, вибрати більш складну, без картинок на кожній сторінці, і щоб я прочитала її?. Дівчинка погодилася і читання вголос стало улюбленою частиною дня. Частково це відбувається тому, що моя енергійна дочка стає більш спокійною і врівноваженою, щоб слухати і вбирати те, що ми читаємо. По книгах я бачу, як вона росте, змінюється і дізнається про навколишній світі. Книга «Завдяки Вінн-Діксі» надихнула нас на обговорення того, що не всі діти живуть в будинку з двома батьками. Прочитавши «Павутиння Шарлотти», ми поговорили про вірність і дружбу. Після книги «Диво» обговорили, що зовнішність не має значення і потрібно дивитися крізь неї. Оскільки донька не зосереджена на читанні слів на сторінці, вона може задуматися над тим, що вони означають. Вона задає мені вдумливі питання.

© Instagram @tuters.ru

Спираючись на успішний практичний досвід американського журналіста Кетрін Шталь, спробуйте вибрати цікаві книги і прочитати їх разом зі своєю дитиною. Нехай це будуть не казки, а історії про людей, які долали труднощі у своєму житті. Подивіться на реакцію дитини, дізнайтеся його думки з цього приводу.

Читайте також:Лайфхак: як читати дітям уголос і економити свій час

Обговорюючи прочитані повісті і розповіді, ви зможете формувати правильне дитяче світобачення. Це правильний внесок у майбутнє вашої дитини!

© Depositphotos

А ви читаєте разом з дитиною? Обговорюєте прочитане?