Можна годуючій мамі пити молоко

2031

Зміст:

  • Користь молока
  • Можливі альтернативи
  • Молоко в складі інших продуктів
  • Користь молока відома з давніх часів. Коров’яче молоко, що входить в раціон годуючої мами, дає їй і дитині необхідний білок. За останні роки ставлення до молока трохи змінилося. Наскільки корисно або шкідливо вживання молока? Чи варто від нього відмовлятись?

    Можна годуючій мамі пити молоко

    Користь молока

    Основна користь молока полягає в наступному:

    • У ньому міститься кальцій, який необхідний для нормального росту кісток, волосся і нігтів. Годуючій мамі він особливо потрібен, щоб забезпечувати повноцінний процес лактації.
    • До складу молока входять такі елементи, як фосфор і магній, а також вітаміни.
    • За рахунок хорошою засвоюваності молочний білок допомагає малюкові рости і добре набирати вагу.
    • Пити молоко мамі корисно, оскільки воно допоможе полегшити стан печії, вивести токсини з організму, в деяких випадках налагодити процес травлення.
    • Наші бабусі випивали на ніч склянку теплого молока з медом, щоб добре спати.

    Молоко – джерело вітамінів та макроелементів, з цим важко посперечатися навіть найсуворішим дієтологам і противникам цього напою. Які ж труднощі можуть виникнути у мами в період грудного вигодовування?

    Фраза з дитячої пісеньки «Пийте діти молоко – будете здорові!» сьогодні вже не так актуальна.

    Алергія і непереносимість – найбільш поширені проблеми, які виникають у немовляти при вживанні мамою коров’ячого молока.

    • Алергія на коров’ячий білок досить поширена серед новонароджених. Малюк може по-різному відреагувати на пастеризоване молоко, випите матір’ю, – висипом і почервоніннями аж до екземи, блювотою і здуттям живота, хрипким диханням і нежиттю.
    • Непереносимість. Виникає в тому разі, коли в дитячому організмі відсутній фермент, що дозволяє засвоювати лактозу, або його недостатньо. Про наявність непереносимості кажуть рідкий стілець і здуття живота.

    Якщо у дитини діагностується алергія на молоко, мамі пити його вже не можна. При розвитку непереносимості можна спробувати ввести його в раціон пізніше, коли малюк підросте і підросте.

    Можливі альтернативи

    Замінити коров’яче молоко можна альтернативними варіантами.

    Соєве молоко. Основні переваги: у ньому відсутня лактоза, до складу входять рослинний білок і фітоестрогени, які позитивно впливають на жіночий організм.

    Козяче молоко. У ньому містяться високий відсоток білка, вітаміни, мінімальна кількість лактози. Воно має гіпоалергенний склад. Натуральний енергетичний напій.

    Будьте обережні, вживаючи свіже домашнє молоко. В ньому можуть міститися бактерії, що викликають бруцельоз.

    Якщо жінка все ж з побоюванням ставиться до вживання будь-якого молока в період грудного вигодовування, то вона може тимчасово відмовитися від нього.

    пить молоко

    Домашнє молоко

    Молоко в складі інших продуктів

    Кожна жінки до народження дитини мала свої смакові уподобання, вживаючи молоко в чистому вигляді і різні молочні продукти. Після пологів можна поступово повертати їх в своє меню, уважно спостерігаючи за реакцією малюка.

    Які варіанти можливі:

    • Міцна кава розбавити молоком або замінити на більш корисний цикорій.
    • Чай з молоком.
    • Кисломолочні продукти.
    • Рідкі молочні каші.

    При покупці молочних виробів важливо вибирати тільки якісні та свіжі продукти. Звертайте увагу на термін придатності, ГОСТ, складові компоненти. Купуйте у перевірених виробників.

    Можна годуючій мамі молоко? Залежить від індивідуальних особливостей мами і малюка. Якщо молочна продукція не викликає алергії, можна маленькими порціями вводити її в мамине меню. У будь-якому випадку бажано проконсультуватися з педіатром або фахівцем з грудного вигодовування.

    Дивіться далі: можна чи ряжанку при грудному вигодовуванні