Порада дня: допоможіть дитині спокійно заснути і бачити гарні сни

1169

Маленькі діти дуже вразливі. Те, що дорослі можуть навіть не помітити, малюки здатні прийняти близько до серця. Наприклад, особливий момент в мультфільмі, в дитячій книжці, під час прогулянки. Сюди ж відноситься мікроклімат в сім’ї – якщо в домі панує тривога, діти на неї чуйно реагують.

Совет дня: чтобы ребенок был здоров, поддерживайте в семье положительный микроклиматПорада дня: щоб дитина була здорова, підтримуйте в сім’ї позитивний мікроклімат

І якщо вдень малюки зайняті своїми дитячими справами, ночами підсвідомість видає переживання у вигляді снів. Тому особливо вразливі діти можуть їх остерігатися. На це звертає увагу батьків психолог Лідія Пархітько.

Як дізнатися про те, що дитину турбують нічні страхи, пов’язані з кошмарними сновидіннями? На думку експерта, в першу чергу за такими ознаками:

  • дитина відтягує час сну,
  • прокидається вночі,
  • знижений настрій днем,
  • небажання розповідати свої сни.
© Instagram @bavikinavika

Як допомогти малюкові, якого турбують нічні страхи? Експерт радить:

Не пропускати повз вуха. Порушений сон – це симптом і величезний привід звернути увагу. Чи Все гаразд у наших взаєминах з дитиною?

Дати дитині захист, про яку він так сильно «просить».

Ігри в безпечне місце, ритуальне спільне проведення часу (наприклад, перед сном, міцно обійнявшись, читати книгу), знизити стресові ситуації, надавати більше підтримки.

Звернути увагу на СЕБЕ. Дитина сильно відчуває маму. Що з власною тривогою, страхами, переживаннями?».

Психолог Лідія Пархітько просить мам бути об’єктивними. Вони проводять з дітьми дуже багато часу, тому займають в житті малюків найважливіше місце.

Дитяча психіка так влаштована: у неї є мама хороша (ласкава, добра, приймаюча) і мама погана (кричить, ображає, злиться, не дає бажаного), – пояснює експерт. – Чим більше другої мами, тим більше вона буде витіснятися у сни (в образі баби-яги, наприклад).

© Instagram @maria_magnitik

Читайте також:7 ефективних способів вкласти дитину спати

Спостереження психолога, багато діти прагнуть розповідати батькам про свої страхи, додаючи в них вигадані історії. Але, на жаль, не всі батьки вірять цьому.

Це саме той випадок, коли говорить брехню про дитину навіть більше, ніж правда, – впевнена Лідія Пархітько. Брехня – це теж комунікація, але як би з підвищеною гучністю: «ПОЧУЙТЕ мене. Я боюся, захистіть мене.

Будь напруга нервової системи «ховається» в сон, щоб хоч якось перероблятися, не так сильно травмуючи психіку. Тому, якщо ваш малюк кричить уві сні, прокидається і починає щось розповідати, каже, що йому приснилося чудовисько – частіше обіймайте його, ніжно і лагідно заспокоюйте, демонструйте свій захист. Покажіть дитині – ви поруч з ним! І коли дитина повірить у це, страхи і нічні кошмари підуть.

© Instagram @dashamiss

Спокійних снів всім малюкам!

А як спить ваша дитина?