Порада дня: як реагувати, якщо у дитини зявився уявний друг

1359

Іноді мами хвилюються про те, що у дитини є вигаданий друг. У цього героя є ім’я, дитина може навіть розповісти, як той виглядає, чим захоплюється. І все виглядає настільки правдоподібно, що матері втрачають спокій…

Чи Нормально те, що у дитини може з’явитися вигаданий друг? Психолог Марина Бабуріна поспішає заспокоїти:

Милі матусі, перше з чого хочу почати, вигадані друзі – це завжди добре! У кого фантазери, вам стало спокійніше? Ні? Тоді давайте по порядку!

© Instagram @_svetlana.svet_

Читайте також:Порада дня: допоможіть дитині подолати страх темряви з допомогою театру…

Експерт упевнена:

Створення уявного друга-це норма розвитку малюка. У дітей може і не бути такого друга, але якщо він є-це норма і ознака більш творчого розвитку дитини.

Мета уявного друга:

-скрасити самотність дитини,-відпрацювати соціальні навички малюка на собі і на «одного»,-балансир емоційних переживань дитини,- відпрацювання невирішених внутрішніх переживань дитини.

Наприклад, дитина, що боїться собак, може придумати собі друга-собаку, який, на противагу страху, захищати і підтримувати. А якщо дитина напроказничал і вже передчуває реакцію батьків – малюк буде з усією серйозністю відчитувати свого друга за погану поведінку.

Така поведінка не є брехня, а скоріше, спосіб навчитися контролювати балованную частину себе через придуманого одного!

Уявний друг може з’явитися у дитини в абсолютно гармонійної сім’ї. Це не пов’язано з неблагополучною обстановкою.

© Instagram @psychology_for_moms

Читайте також:Порада дня: розвивайте малюка, граючи з ним в сюжетні забави

І ось тут рекомендації психолога – як поводитися батькам? Марина Бабуріна рекомендують наступну тактику:

Познайомитися і розпитати дитину про його друга,⠀

-визнати право дитини на спілкування з його другом,-проявляти увагу і цікавитися фантазіями дитини,⠀-дуже дбайливо ставитися до внутрішніх переживань малюка,⠀-не турбуватися. Уявний друг піде сам, коли виконає свої завдання перед малюком!- не сваріть і не докоряйте дитини, нагадуючи про вигаданості ситуації. Він і так це розуміє.

© Depositphotos

Підводячи підсумок теми з уявним другом, зазначимо: станьте ближче до дитині, слухайте його уважніше, будьте не тільки мамою, а й товаришем в іграх. А потім прослідкуйте, зникне уявний друг малюка чи ні.

А у вашої дитини є уявний друг?