Порада дня: як уникнути кризи у відносинах з чоловіком в перший рік життя дитини

567

Перший рік життя дитини для багатьох подружніх пар є непростим і водночас показовим. Входження в батьківство дається непросто. До народження малюка чоловік і дружина були лише люблячою ніжною парою, а з появою дитини вони стали татом і мамою. А ось ці ролі для них вже нові. Як вони з ними впораються?

Читайте також:Проблеми в родині після народження дитини…

Мами розповідають, як проходив перший рік батьківства.

Чоловік відмовляється від турботи про дитину. Він заробляє на їжу і на цьому його участь закінчується (Рись)

У мене чоловік-золото, з самого першого дня сина з рук не спускав, няньчив його, дбав. Коли приходить з роботи — від сина не відтягнеш. Вночі на кожне годування постає суміш наводить (Efimma)

© Instagram @hi_moms1

У моєї сестри дитина була бажаною, жили до цього 5 років разом, потім планували вагітність, усвідомлено, а дитина народилася, не торкався до нього, що тільки сестра не робила. А коли синові виповнилося 4 місяці, він пішов до іншої, сказавши, що йому набридли нескінченні крики, що йому мало уваги, а там його пестять і плекаючи (Светик Квіточка).

© Instagram @hi_moms1

На думку відомого психолога Людмили Петрановской, «багато сімей розпадаються до кінця першого року після народження дитини, не витримавши випробувань. Між батьками виникають відчуження, охолодження, накопичуються образи і взаємне невдоволення. У відносинах настає криза. Люди задаються питанням: “Навіщо ми разом?” І не знаходять відповіді».

© Instagram @thepeacefulhomemaker

У першу чергу пропонуємо подивитися правді у вічі і розібратися, що змінюється в житті чоловіка і жінки з появою дитини?

Зникає відчуття, що ти належиш собі, що ти вільна. Зникають легкість переміщень, мобільність, можливість проводити час на свій розсуд і настрою. Замість цього приходять відповідальність і залежність від потреб дитини. Люди починають відчувати себе заручниками ситуації. Це відбувається не відразу, не в перші місяці — спочатку працює ефект новизни і емоційний підйом.

І все ж в якийсь момент батьки розуміють, що з-за появи немовляти спілкування один з одним і з друзями різко скоротилося. Коло спілкування звужується. Запросити когось у гості стає складніше, кудись сходити — проблематично, світське життя зводиться до нуля. Спочатку це тимчасова міра, а потім вона стає нормою, – відповідає Людмила Петрановська.

© Instagram @petranovskayalv

У багатьох сім’ях така ізоляція, випадання зі звичного кола спілкування заміщається раптово збільшеною близькістю з батьківськими сім’ями. Досить часто мати переїздить до своїм батькам, бо так простіше доглядати за малюком. Так і старшому поколінню хочеться повозитися з маленьким.

В результаті чоловік відсторонюється, загальні інтереси сходять нанівець, або обмежуються розмовами про здоров’я дитини та виконанні папою різних побутових доручень. У результаті він починає більше часу проводити на роботі, відчуваючи себе там комфортно.

© Instagram @darioos

Ще одна пастка на цьому перехідному етапі — взаємні претензії, іноді навіть заздрість, ревнощі, злість. Чоловік і жінка починають жити зовсім в різному ритмі, в різному контексті. Як правило, вона — вдома, він — на роботі. Їй здається, що йому живеться легше, що він вибрав для себе більш простий шлях і звільнив себе від неприємних клопотів.

Йому, навпаки, здається, що раз вона цілий день вдома, їй не потрібно йти на світанку, в ніч і мороз, на роботу, значить, їй не від чого втомлюватися. Значить, у неї є можливість зайнятися будинком, готуванням, собою, в кінці кінців.

© Instagram @petranovskayalv

Це внутрішнє невдоволення починає накопичуватися, і тут добре б навчитися визнавати, цінувати внесок партнера в сімейне життя, його допомога, участь — нехай навіть вони здаються недостатніми.

Непроста ситуація складається. І як бути? Людмила Петрановська радить:

У цей момент дуже важливо навчитися артикулювати свої потреби. Інша людина дійсно може не здогадуватися про те, що тобі зараз потрібно. Потрібно розмовляти. Без претензій, без агресії, без докорів.

Відключити червону кнопку. По-перше, страшно за дитину. Навіть якщо з ним все в повному порядку. Просто тому, що він часто плаче, наприклад. По-друге, загальний стан загнаності і незворотності. Навіть якщо ви тримаєте на руках плаче дитини — насамперед, заспокойтеся самі.

© Instagram @hi_moms1

Підводячи підсумок цієї непростої теми, відзначимо: можна пережити перший рік після народження дитини без спроби відправитися в ЗАГС, щоб розлучитися. Треба бути мудрішими, спокійніше, вміти озвучувати свої проблеми. Адже друга сторона може їх і не помічати….Не збираєте в собі образи, говоріть про них.

Ваше завдання – бути не тільки гарними мамою і татом для дитини, але і зберегти відносини, довіра, близькість і кохання. Як підкреслює психолог Людмила Петрановська, «це вимагає деяких зусиль, які, безумовно, повернуться вам щастям.

А як пройшов ваш перший рік батьківства?

Читайте також:

  • Порада дня: як навчити дитину ділитися іграшками на дитячому майданчику. І треба?
  • Порада дня: не вирішуйте за дитину її проблеми з іншими дітьми, а допомагайте
  • Порада дня: як виявити неочевидні причини стресу у малюка