Порада дня: як вести себе в ситуації, якщо ваша дитина взяв чуже

1111

Бувають такі ситуації, коли маляті подобається іграшка іншої дитини, і він її забирає. Не завжди з підступним наміром. Деколи просто для того, щоб пограти. Зазначимо, маленькі діти ще не знають, що існує злодійство. І щоб така поведінка не входило в звичку, батькам потрібно розмовляти з дітьми. Обов’язково будувати діалог так, щоб маленький чоловічок зрозумів свою провину і не повторював його. Навіть якщо іграшка одного найкраща на світі, навіть якщо він мріє про неї, навіть якщо тато з мамою ніколи не зможуть таку купити…

Читайте також:Порада дня: як постійно радувати малюка новими іграшками, не купуючи їх

Проте не всі батьки розуміють, як потрібно розмовляти з дитиною, який взяв чуже. Безумовно, це неправильно, але як вчинити, щоб ситуація не повторилася? На допомогу приходить дитячий психолог Смірнова Дар’я. Експерт розповідає, як не потрібно і, навпаки, як правильно вести себе у випадку, якщо дитину викрили в тому, що він запозичив чуже.

© Instagram @zaspiha

Не потрібно:

Допитуватися у дитини “Ти нічого не хочеш мені сказати?, “Ти випадково не взяв Мишиного робота, коли ми були в гостях?” “Оля, втратила ляльку, ти її не бачила?”. Цим ви провокуєте дитини збрехати вам.

Не соромте дитину, найчастіше дитина і сам відчуває за собою провину і переживає.

Не сваріть і не називайте злодюжкою і пр.

Не карайте.

Не читайте довгих нотацій, діти їх не сприймають і “вимкнено”.

© Instagram @mama0lga

Читайте також:Порада дня: для взаєморозуміння з дитиною, допоможіть йому вас чути

А ось правильна стратегія поведінки. Дитячий психолог Смірнова Дар’я радить:

Дайте зрозуміти, що ви вже знаєте про проступок “Я побачила в тебе Мишиного робота”, “У тебе Оліна лялька” і відразу дайте зрозуміти дитині, що, незважаючи на провина, що ви на його боці: “Я розумію, ти взяв іграшку, тому що вона тобі дуже сподобалася”. І відразу ж виразіть свою заборону “Але чуже брати не можна”.

Допоможіть дитині усвідомити провину в діалозі “якби Міша взяв твою іграшку без попиту, що б ти відчув?”.

Допоможіть дитині повернути іграшку і вибачитися. Зробіть це разом, якщо дитина соромиться або боїться.

Якщо ви в дитинстві самі потрапляли в такі ситуації – розкажіть своїй дитині. Будьте на боці дитини, а не проти нього. І пам’ятайте: вчинок поганий, дитина завжди хороший!

© Instagram @irena_berni

Показуйте своїм прикладом, що брати чуже недобре. Якщо ви знаходите на дитячому майданчику іграшки, залишайте їх на видному місці – господар обов’язково повернеться за «потеряшкой». Якщо знайшли цінну річ і поруч немає її власника, публікуйте інформацію про це у соціальній мережі, щоб знайти господаря. Діти завжди копіюють поведінку своїх батьків. І якщо ваш малюк побачить, як мама і тато ставляться до чужих цінностей, це відкладеться в його свідомості.

А як ви навчаєте свою дитину не брати чужі речі?