Порада дня: не кажіть про соромязливості дитини при ньому

996

Сором’язливого дитини дізнатися легко. Він дуже тихо розмовляє, не спілкується з незнайомими йому однолітками, грає на дитячому майданчику в самоті (якщо немає друзів, поруч з якими він не втрачається).

Читайте також:Монолог мами: «мою дитину кривдять у дитячому садку…»

Стеснительному дитині дуже потрібна допомога батьків. Адже ця особливість характеру заважає йому будувати відносини з однолітками, відстоювати свої кордони і думка. А адже часом буває, що саме в сім’ї малюкові не допомагають позбавлятися від сором’язливості, а, навпаки, підкреслюють її раз за разом. Психолог Дарина Смирнова перерахувала основні помилки, які допускають батьки сором’язливих малюків:

Ніколи не лякайте дитину іншими людьми: “Будеш погано себе вести, віддам он тій тітці.”, “Не грайся з тими хлопчиками, вони хулігани”, “Тебе можуть образити”.

Не вбивайте самооцінку дитини фразами “Ти такий впертий, з тобою ніхто не захоче грати”, “Вічно в тебе нічого не виходить”, “У тебе руки не з того місця ростуть?” та іншими подібними.

Не акцентуйте увагу на сором’язливості дитини фразами: “Він у нас такий сором’язливий”, “Чому ти соромишся?” Якщо всі навколо будуть говорити про сором’язливості дитини, він тільки більше буде застрягати в цьому.

Читайте також:Порада дня: говорите невпевненому в собі малюкові ці слова

Як допомогти сором’язливому дитині побороти в собі це почуття? Допоможуть рекомендації психолога:

Кажіть дитині, що він сміливий, що у нього легко виходить спілкуватися з іншими, переконуйте його в цьому, – радить Дар’я Смирнова. – Постарайтеся знайти підтвердження його товариськості: згадайте, як дитина з кимсь привітався (нехай навіть це було так тихо, що його не почули), грав з чужою дитиною; не посоромився запитати щось або виступити.

Привчайте до нових людей поступово, будьте містком між чужими і вашою дитиною. Починайте спілкуватися самі і потихонько втягуйте в розмову дитини. На дитячому майданчику навчіть дитину знайомитися з іншими дітьми. Можна організувати спільну гру.

Залучайте ігрову терапію. Програвайте в сюжетно-рольовій грі з дитиною проблеми в спілкуванні: іграшки вітаються, знайомляться, грають.

Не поспішайте, рухайтеся повільними кроками у бік розкріпачення дитини, не тиснучи на нього. Наприклад, якщо дитина соромиться вітатися: перший крок ви вітаєтеся за нього, другий крок просіть його привітатися з кимось більш менш знайомим людиною і дуже тихенько, пошепки, третій крок: просимо привітатися трохи голосніше. І кожен раз ще трохи голосніше, потім переходимо на знайомство з чужими дітьми.

Фахівець рекомендує відпрацьовувати кожен крок з подолання дитячої сором’язливості по кілька разів, поки дитина не відчує впевненість у собі. І обов’язково хвалити, підкреслювати його сміливість. Дарина Смирнова радить і нагороджувати за сміливість – приміром, наклейкою або смачним частуванням.

А ваш малюк сором’язливий або комунікабельний?

Всі фото: Depositphotos