Порада дня: переживаємо період дитячого маніпулювання батьками

1204

Малюк задув на святковому торті п’ять свічок. Ура, перший ювілей! Малюк виріс, став більш допитливим. В цей час він задає тисячі питань, самостійно домысливает відповіді і дивує своїми міркуваннями. Мами розчулюються – який же милий, розумний, чудесний дитина. Адже все добре?!

Читайте також:Порада дня: як впоратися з примхами трирічну дитину

Хвилиночку, вам корисно дізнатися, як про цей період життя дитини розповідає психолог і багатодітна мама Лариса Суркова.

5-6 років – вік, коли дитина щиро вважає себе всі розуміють, це раз. А два: він стільки всього про вас вже знає, що і керувати вами чудово вміє.

Він ніколи не буде вести себе однаково з мамою, татом, бабусею і в саду.

Так, про них говорять «маленькі песимісти». Їх лексикон несе в собі упереміш: не хочу; не буду; ні; нормально…

Навіщо їм цей негативізм?

А це, друзі, найважливіший етап розвитку самооцінки.

Ось він вам видав «ні» або «все погано», а ви давай з ним сперечатися. Аргументи різні приводити і в будь-якій формі, від ігрової до запотиличника, намагаючись перебудить.

А підсумок? Перемагає в суперечці, хто часто? Якщо, звичайно, дорослі дають, та й якщо не дають)) діти все одно вірять у свою правоту.

І ось тут самооцінка вашого чада зростає і міцніє.

Робить він це не спеціально. Це лише закладена програма розвитку психіки.

Що робити?

не переконувати, а вступати в діалог. Так ви швидше зможете його на вашу сторону згорнути. І до речі, це потрібно не завжди.

От якщо він придумав, що завтра метеорит зруйнує планету, і тому спати і їсти не може, то так. Задавайте питання, показуйте фільми, підсовуйте аргументи, в ім’я порятунку дитячої психіки і для уникнення доведення до неврозу.

А от якщо суп не хоче, то й на здоров’я. Чим менше уваги, тим швидше з’їсть.

говоріть з ними. Це цікаво і дуже розвиває 😃 і дуже добре допомагає вирішити мільйон проблем.

© Instagram @tatianabezruchko7842

П’ятирічний вік – унікальний етап. Саме в цей період закладається самооцінка вашої дитини. І якщо ви хочете, щоб син або донька стали впевненими в собі і харизматичними, намагайтеся щиро радіти всім досягненням юного члена вашої родини. Хваліть навіть за незначні успіхи, заохочуйте вміння, не розмовляйте як з малюком, і через деякий час ви побачите дивіденди. Це буде вже не маленький невпевнена дитина, а юний людина, яка вміє слухати, аргументувати і при необхідності відстоювати свою точку зору.

Читайте також:Порада дня: якщо дитина вередує, помийте його

Зазначимо, що цей вік можна назвати репетицією кризи семи років. Дитина почне прагнути до автономності і незалежності.

А ще це пік вміння «грати» рідними, як ляльками на мотузочках. Дайте зрозуміти, що маніпулювати вами не вийде. Але направляйте п’ятирічну дитину спокійно і тактовно. Важливо, щоб усі члени сім’ї були в цій ситуації однією командою. Адже ви ж хочете залишитися не тільки мамою, а й другом?

© Instagram @alexa_sofiya

А як у вашої дитини відбувається період дорослішання?