Порада дня: вчіться правильно поступатися дитині, не втрачаючи батьківського авторитету

947

Як часто діти щось просять у батьків – ще один мультик, ще одну насолоду, ще одне коло на велосипеді… І не раз буває, що батьки тут же відповідають негативно. Але потім починають міркувати, що, в принципі, гірше не буде. І дитина отримує бажане.

Читайте також:Порада дня: не дратуйтеся, якщо дитина канючить

Ось вона – помилка, яку допускають багато мам і тата. Спочатку забороняють, а потім вже думають. І коли вони, подумавши, дозволяють, у дитини складається враження: якщо довго просити і нити, бажане можна отримати. В результаті авторитет батьків падає, слово «ні» знецінюється, а кордони стираються. Треба щось робити! На допомогу приходить психолог Ніна Ливенцова:

У будь-яких відносинах потрібно бути гнучкими. Відносини – не звід закостенілих правил. Звичайно, батькам важливо бути послідовними, сказали – зробили. Але іноді бувають ситуації, коли важливо поступитися, це підказує здоровий глузд, – розповідає експерт. – Наприклад, ви сказали, дві казки і спати. Казки прочитали, а діти просять ще. Ви розумієте, що у вас є сили почитати, так і діти вас сьогодні мало бачили, ці п’ять хвилин спілкування підуть на користь. Тоді ви погоджуєтесь почитати ще одну казку.

Іноді батьківське «ні» вилітає на автоматі. Наприклад, дитина просить інша сукня, не те, що ви приготували в садок. Ви відмовляєте. Але тут ж розумієте, що по суті справи вам все одно, яке плаття дитина одягне, а конфлікт зараз взагалі не до місця. Ви дозволяєте змінити сукню.

Або дитина просить з’їсти печиво. Ви відмовляєте, тому що печиво тільки після супу. Але тут же до вас доходить, що дитина насправді голодний. А суп буде готовий через 20 хвилин, 5 хвилин ще буде остигати. І це не примха, а потреба. І ви дозволяєте з’їсти печиво, тому що так буде краще для всіх.

Читайте також:Порада від Вікторії Макарской: як відвернути увагу дитини в дитячому магазині

Важливо розуміти, що ваша поступка повинна виходити від вас: «Я подумала і вирішила, що можу прочитати вам казку», або «Слухай, я зрозуміла, що це плаття тобі не подобається, тому так, можеш його змінити», або «Взагалі ми їмо печиво після супу, але ти вже голодний, а суп буде готовий через 20 хвилин, тому я дам тобі печиво, щоб трохи втамувати голод».

Ваша поступка не повинна бути від безсилля, як визнання своєї поразки: «Як же ти набрид вже своїм ниттям, так з’їси ти хоч все печиво!».

Також не треба поступатися, якщо ви впевнені в кордоні, а дитина ниє і вмовляє змінити рішення вже 10 хвилин.

Читайте також:Порада дня: як не піддаватися на маніпуляції дитини

Щоб не втрачати батьківський авторитет, візьміть за правило: спочатку ви думаєте, а потім відповідаєте дитині. Інакше малюк звикне до того, що мама непослідовна у своєму рішенні і її легко переконати.

А у вас бувають ситуації, коли міняєте своє рішення з «ні» на «так»?

Всі фото: Depositphotos