Порада від Людмили Петрановской: не створюйте стресову ситуацію навколо навчання

1549

Коли в житті дитина чекають які-небудь зміни, наприклад, надходження в дитячий сад або школу, батьки нервують. Як він там буде один? Чи впорається? Треба навчити переодягатися, застібати гудзики, читати, писати, правильно тримати ручку… Суцільні «треба навчити».

А якщо у дитини не виходить, тривожні батьки нервують. І завалюють дитини великою кількістю завдань. Не вийшло застебнути один гудзик? Ось тобі ще дві – тренуйся!

Читайте також:Відео: дочка Липи Тетерич показала, як не плутати сандалики

Цієї нездорової ситуації присвятила пост в особистому мікроблозі відомий психолог Людмила Петрановська. Фахівець розповіла про проблему через призму виконання уроків:

Якщо ваша дитина робить помилки, і ви змусите його зробити в три рази більше завдань з російської мови, він не перестане помилятися, – зазначає Людмила Петрановська. – Якщо у дитини хронічно щось не виходить, повторення та старанність не допоможуть: потрібна грамотна діагностика. Із цим працюють психоневрологи, логопеди, дефектологи. Чим раніше ви до них звертаєтесь, тим краще.

Пам’ятайте: ви дано дітям не для того, щоб вони робили уроки. Це революційна думка, яка викликає глибокий шок педагогів. Проте це так: батьки даються дітям для забезпечення захисту та турботи – це їх функція.

З якими б труднощами не зустрівся дитина, ваше завдання – подумати, як про нього подбати. Ця турбота може бути різною. Налагодити режим дня, якщо він першокласник. Або допомогти йому налаштуватися, щоб зробити якусь неприємну частину роботи, поділитися своїми прийомами.

Чим більше ви будете сварити дитину і змушувати його робити уроки або готуватися до ЄДІ, тим гірше ви зробите для його утворення. В стресі навчатися неможливо. Ваше завдання – мінімізувати стрес і зробити так, щоб дитина був впевнений у ваших з ним стосунків. Щоб він знав: оцінки, уроки, домашні завдання і ЄДІ їх не зруйнують.

Тому, якщо ваша дитина зараз готується до вступу в дитячий садок, не вимагайте від нього вміння бути самостійною! Налякаєте! І потім вже будете вирішувати проблеми зі складною адаптацією. У вересні дитина піде в школу? Не вимагайте вміння писати і читати так, немов дитина вже завершив навчання в першому класі. Не вирощуйте комплекси, не провокуйте розвиток неврозу.

Пам’ятаєте, в доброзичливій обстановці дитина відчуває себе комфортніше і легше вчиться новому. Будьте захистом і мудрим наставником, а не вимогливим екзаменатором.

Всі фото: Depositphotos, Instagram @l.petranovskaya