Кліщовий бореліоз у дітей

681

Зміст:

  • Хвороба Лайма: загальні відомості
  • Симптоми укусу
  • Діагностика
  • Лікування
  • Бореліоз є інфекційним захворюванням, яке виникає після укусу кліща. Своєчасне виявлення недуги допомагає впоратися з ним за допомогою антибіотиків. Хвороба на останній стадії може спровокувати серйозні ускладнення, внаслідок яких людина стає непрацездатним.Іноді при боррелиозе симптоми не проявляються у дітей

    Хвороба Лайма: загальні відомості

    Збудником інфекції є боррелії – специфічні мікроорганізми. Носіями захворювання виступають тварини, птахи, а розповсюджувачами – іксодові кліщі. Бактерії знаходяться в слині паразитів і потрапляють в організм дитини через укус.

    Інкубаційний період триває від кількох днів до 2 місяців. Часто перші симптоми бореліозу проявляються тільки через два тижні. Спочатку боррелії розмножуються на ураженому місці, поступово проникають в кров і розповсюджуються по всьому організму. Захворювання провокує пошкодження ЦНС, вражає спинний і головний мозок, негативно впливає на серце і печінку.

    Розрізняють три ступені недуги. Третя представляє серйозну небезпеку: відбувається порушення кісткової тканини, виникають патології суглобів, можлива втрата слуху і зору.

    Іноді хвороба призводить до летального результату.

    Симптоми укусу

    Поразка дитини інфікованим комах супроводжується наступними ознаками:

    • пошкоджене місце червоніє, з’являється набряклість;
    • припухлість збільшується, навколо укусу утворюються кільця;
    • іноді відзначається легке печіння, свербіж;
    • з часом зона ураження збільшується в розмірах.

    В окремих випадках при боррелиозе симптоми у дітей не виявляються, що ускладнює своєчасне початок терапії. Ознаки хвороби Лайма розвиваються поступово і залежать від типу збудника та імунітету дитини.

    Наслідки атаки комахи можуть бути дуже небезпечними. Інфекція здатна проникнути навіть у головний мозок ще не народженої дитини, легко долаючи плацентарний бар’єр.

    Діагностика

    У разі укусу кліща краще не діставати його самостійно, а звернутися в лікарню. Місце укусу обробити, а кліща досліджують на інфікованість боррелиями. Якщо кліщ безпечний, можна не турбуватися. Якщо у кліща виявлений бореліоз, через 2-3 тижні обстежують дитину допомогою здачі крові з вени на аналіз. Виявляють наявність антитіл в організмі.

    Найчастіше діагностують хворобу за виявились симптомів, не чекаючи результатів обстеження.

    Лікування

    Так як бореліоз – бактеріальна інфекція, терапії використовуються антибіотики, а так само ліки для усунення симптомів хвороби. Для хворого з підозрою на хворобу Лайма необхідна госпіталізація.

    клещевой боррелиозКліщовий бореліоз може спровокувати серйозні наслідки

    Терапія бореліозу передбачає:

    • введення препаратів, що блокують інтоксикацію;
    • постільний режим;
    • вживання в їжу легких продуктів;
    • після поліпшення стану хворого призначають фізіотерапевтичні процедури, масажі.

    Однакові симптоми можуть вказувати на різні захворювання. Не варто займатися самолікуванням!

    Після проведеного лікування необхідно спостереження у фахівців протягом 2 років. Такі заходи потрібні для повного виключення виникнення хронічної патології або рецидиву.

    Кліщовий бореліоз дуже важко діагностувати, хвороба може по-різному проявлятися. За появи будь-яких симптомів необхідно проконсультуватися з лікарем.

    Також цікаво почитати: укуси клопів у дітей