Порада від Людмили Петрановской: не ударяйтесь в крайності

741

Багато турботливі мами вивчають праці популярних психологів, щоб краще розуміти своїх дітей. Вони легко оперують психологічними термінами, міркують про теорії прихильності і те, як важливо розуміти дитячі почуття і потреби. Однак часом виникають ситуації, коли матусі потрапляють у пастку власних знань.

Про це розповідає відомий психолог Людмила Петрановська. Експерт зазначає, що така улюблена матусями тема прихильності багатогранна. І тут важливо розставляти правильні пріоритети, щоб не стати жертвою надуманого або своїх же помилок.

Коли починаєш бачити все очима дитини, розуміти його почуття і потреби, згадуєш власні дитячі почуття, все стає серйозніше. Ти усвідомлюєш, як багато для нього значиш, як складно йому переживати розставання. І тут дуже легко вдаритися в іншу крайність, — розповідає Людмила Петрановська.

Читайте також:Людмила Петрановська розповіла, що найголовніше у вихованні дітей

Часом від прихильників теорії прихильності можна чути дуже категоричні думки на цей рахунок. На зразок того, що відвідування дитячого саду неодмінно спотворює розвиток мозку дитини. Що будь-яка мамина відрядження для нього нестерпна травма. Що відсутність матері протягом робочого дня необоротно псує відносини з дитиною, і вони вже ніколи не будуть близькими. При цьому всі ці твердження, якщо говорити чесно, не підтверджені жодними достовірними дослідженнями і майже настільки ж голослівні, як твердження про користь для дитини крику до знемоги перед сном або необхідності його «соціалізації» в детохранилищах.

© Instagram @vmeste.club

Під час становлення якоїсь теорії, підходу, сфери знання вона проходить хвилюючий і по-своєму прекрасний етап народження цілісного бачення, встановлення зв’язків, створення мови. Але у цього процесу завжди є інша сторона і серйозні ризики. Коли дослідник чи практик починає «бачити» картину, йому дуже важко зберегти повну критичність. Його «заносить». Творцеві або прихильникові нової теорії, вона здається настільки внутрішньо логічною і правильною, що він звертає увагу лише на ті випадки, які її підтверджують. Він починає дуже сильно узагальнювати, подверстывать факти, посилювати затвердження. На радісній хвилі відкриття нового можна наговорити багато такого, що звучить переконливо, але ніякого відношення до істини не має.

Багато матусі поділилися своєю думкою з приводу теорії прихильності. В обговоренні, яке викликав пост Людмили Петрановской на цю непросту тему, одна з матерів поділилася своєю думкою:

Адже справа в тому, як сприймає людина. Так, бажано не розлучатися з дитиною до 5-7 років. Але якщо потрібно, то можна. Просто коли знаєш, що відчуває дитина в розлуці, простіше її перекрити. А ще зрозуміти, що посилилися істерики після розлуки-це не поганий характер, а вихід фрустрації.

Будьте спокійні, любіть свою дитину і не хвилюйтеся!

Читайте також:

  • Порада від Людмили Петрановской: ідіть поруч з дитиною під час прогулянки
  • Людмила Петрановська: батькам потрібні 3 кордону
  • Ранній розвиток: огляд найбільш популярних методик
Всі фото в матеріалі: Depositphotos