Порада від Олени Кулецької: мамам потрібно позбавлятися від тривожності

1158

36-річна Олена Кулецька – мама дворічної Вероніки і Саші, якій 25 січня виповнилося шість місяців. Дві дитини – подвійне навантаження на нервову систему мами. Адже завжди є побоювання: як би малюк не впав, не спіткнувся, не набив гулю…

© Instagram @elenakuletskaya

Читайте також:Як привчити дитину спати в окремому ліжку? Лайфхак від Олени Кулецької

Фахівці називають це тривожністю. Психолог Ганна Хидирян коментує подібне стан так:

Тривога допомагає матері, наприклад, не пропустити хвороба дитини і надати йому допомогу. Матері тривожаться і ведуть дітей до лікаря, одягають їх тепліше в холодну погоду, годують хорошою їжею, встають вночі до плакав дитині… Так що материнська тривога – це в цілому корисне і необхідне почуття в родительско-дитячих відносинах.

Сама по собі емоція тривоги малоприємна, вона включає мати в режим мобілізації, коли всі системи організму перебувають у напрузі, тому тривога забирає багато енергетичних ресурсів. Але при цьому, коли турбує проблема вирішується, разом з цим іде і тривога.

© Instagram @yoga_sasha

Модель Олена Кулецька зізнається, що навчилася стримувати тривожність. Хоча зазначає, що з активними дітьми це не дуже просто.

Сашка заливається. Коли з улюлюканням й зойком стрибає на дивані – мама мчить зсадити, Сашка з реготом стежить

Коли натягує шезлонг з Сашею в ньому, щоб запулить її в космос – мама летить перехопити, а Сашу ці гойдалки веселять до гучного захоплення

Новий рівень мамадзена – бдя, пильнувати, та не перебдіти 🤪 Щоб страхувати, але дитячий кайф не обламати.

© Instagram @elenakuletskaya

Читайте також:Порада дня: навчіться вчасно розпізнавати «маячки» емоційного вигорання

Передплатники знаменитої мами підтримали її у прагненні не хвилюватися і відзначили в коментарях ситуації, коли у них теж стискалося серце від дитячих пустощів:

З останнього: старша кидала надувний м’яч об лоб молодшої – м’яч відбивався і відлітав… молодша регоче, старша задоволена вигадкою, у мами очей засмикалася, коли побачила!

Ось і у нас та ж ситуація, У мене вже ліве око сіпається, причому в прямому сенсі слова.Хотіла афабазольчика попити, годуючим не виявляється.

© Instagram @esperanza_80, @fefelova_psy

Дотримуючись порад психологів, мамам варто бути спокійніше. Тривожність – не найкращий помічник у догляді за дітьми, тому насолоджуйтесь щастям материнства, будьте поруч з дитиною, але не забороняйте йому все на світі! Нехай вчиться і освоює світ – в безпечних, але не тепличних умовах.

А ви тривожна або спокійна мама?