Потрібно лікувати молочні зуби у дітей

1380

Зміст:

  • Лікувати або не лікувати патологію каріозну
  • Як лікувати пульпіт
  • Профілактичні заходи
  • Молочні зуби відіграють велику роль в житті дитини, тому підтримання їх у здоровому стані є важливим завданням.

    Своєчасне лікування молочних зубів позбавить дитину від комплексів у майбутньому

    Чим раніше буде виявлено пошкодження зуба, тим менше пошкодженої тканини доведеться видалити стоматолога.

    Лікувати або не лікувати патологію каріозну

    Думка, що молочні зуби – тимчасове явище і можна обійтися без їх лікування, дочекавшись постійних зубів, помилково. Це було неодноразово доведено стоматологами всього світу. Тому, відповідаючи на запитання батьків, чи потрібно лікувати молочні зуби, можна з упевненістю відповісти – обов’язково потрібно!

    На прорізування постійних зубів йде близько 10-12 років, за цей час у дитини виростає щелепу до дорослих форм, формується правильний прикус, дозрівають постійні зуби. За такий тривалий період молочні зуби піддаються карієсу – найпоширенішого захворювання в стоматології.

    Невилікуваний захворювання зубів у малюка можуть призвести до їх передчасної втрати і неякісного пережовування їжі. З цього випливають проблеми ШКТ. Крім того, при дефектах молочних зубів формується неправильне вимова звуків. Карієс може перейти на постійні зуби.

    Карієс молочних зубів розвивається стрімко і вражає одразу всі зуби один за одним.

    Причинами руйнування зубів у дітей в ранньому віці можуть бути наступні фактори:

    • спадковість – батьки дитини володарі поганих зубів;
    • рясна солодка їжа сприяє ранньому руйнування емалі зубів;
    • погана гігієна – в ранньому віці необхідно навчити дитину доглядати за порожниною рота і щодня чистити зуби;
    • гормональний збій в організмі, що веде до проблем мінерального обміну.

    Нелікований карієс може стати джерелом хвороботворних бактерій, які знизять дитячий імунітет і спричинять часті рецидиви ГРЗ.

    На початковій стадії пошкодження проявляється як біла пляма і лікується ремінералізацією. При втраті тільки мінерального компонента емалі його можна відновити шляхом покриття різними препаратами з фтору, кальцію, лаками і гелями, застосуванням електрофорезу.

    Як лікувати пульпіт

    Емаль дитячих молочних зубів занадто тонка, тому вона швидше уражається карієсом. Процес поширюється досить швидко і може далі перейти в пульпіт – це запалення нервово-судинного пучка зуба.

    Як правило, захворювання вражає корінні молочні зуби. Симптомами розвитку цієї патології у малюків можуть бути біль у ділянці зуба або по всій частини обличчя, що посилюється під час прийому їжі і в нічний час, підвищена температура. Рекомендується негайно відвести малюка до дитячого стоматолога, так як захворювання може перейти в хронічну стадію.

    Пульпіт бувають декількох видів:

    • гіпертрофічні,
    • фіброзні,
    • гангренозные.

    Зазвичай серед молочних зубів переважає фіброзна форма пульпіту. При цьому сполучна тканина заповнює всю порожнину зуба. Невилікуваний пульпіт може привести до більш серйозних ускладнень, таких, як періодонтит, флюс, сепсис, періостит.

    Лікування даного захворювання у дітей відрізняється від лікування зубів у дорослих. Методи лікування пульпіту поділяються на консервативні та хірургічні.

    нужно ли лечить молочные зубы

    Методи лікування пульпіту поділяються на консервативні та хірургічні

    Консервативний метод передбачає збереження пульпи. У цьому випадку лікар робить розтин пульпи і її чищення із застосуванням місцевої анестезії. Далі порожнину обробляється антисептичними розчинами і заповнюється лікувальною пастою. Для пломби зазвичай використовують екологічно безпечний матеріал, розроблений спеціально для дітей. Після пломбування стоматолог може призначити фізпроцедури, зокрема електрофорез. Дана процедура чинить бактерицидний ефект на запалені тканини та усуває інфекцію.

    При хірургічному втручанні, якщо молочний зуб вже сформувався, лікар видаляє пульпу, в разі, коли зуб в стадії прорізування, пульпу видаляють частково.

    Після обробки каналів кореня зуба, їх заповнюють спеціальною протизапальної пастою. Далі на порожнину накладають нетоксичну дитячу пломбу.

    Профілактичні заходи

    Для профілактики розвитку каріозних уражень і ранньої втрати зубів необхідно два рази на рік відвідувати стоматолога і за необхідності пломбувати молочні зуби.

    Рання втрата молочних зубів може призвести до деяких серйозних порушень. Видалення молочного зуба раніше часу лунка заростає кістковою тканиною, що робить подальше прорізування постійного зуба проблематичним.

    Залишився порожній простір починають заповнювати сусідні передвинувшиеся зуби, порушуючи розподіл всіх зубів на щелепі, що веде до носіння брекетів в майбутньому.

    Основне завдання батьків – надати психологічну підтримку дитині у випадку відвідування стоматологічного кабінету. Необхідно навчити малюка дотримання правил здорового харчування й особистої гігієни, починаючи з 3 років.

    Читайте в наступній статті: прорізування зубів у дітей