Причини мимовільного викидня на ранньому терміні

1834

Зміст:

  • Що таке мимовільний викидень
  • Причини викидня
  • Симптоми
  • Профілактика
  • За даними статистики, кожна п’ята жінка втрачала дитини на ранньому терміні, причому із-за відсутності перших ознак вагітності самі жінки не знали про те, що трапилося. Близько 15% вагітних, які стали на облік у жіночу консультацію, не виношують дітей в першому триместрі. 85% мимовільних абортів трапляються в перші 12 тижнів, а у більш ніж половини жінок старше 45 років трапляються викидні. Такі реальні дані, що піднімають проблему ранньої діагностики вагітності та її збереження на новий рівень. Очевидно, що з’ясування причин і ефективна допомога зможуть скоротити невтішні дані до мінімуму.

    Мимовільний викидень на ранньому терміні виникає раптово

    Що таке мимовільний викидень

    Самовільним викиднем називається переривання вагітності без стороннього втручання на терміні до 12 тижнів розвитку плода. У ряді випадків зрив вагітності відбувається настільки швидко, що жінка не знає про те, що відбулося зачаття.

    Невелика за часом затримка менструацій списується на стрес або перевтома, хоча насправді це викликано зовсім іншими причинами. Єдине, що може побічно натякати на зачаття – це більш довгі місячні, супроводжуються болючістю.

    Причини викидня

    Якщо вагітність переривається у першому триместрі, то для цього є ряд причин. Вони особливо актуальні для тих пар, які не можуть зачати дитину тривалий час. Це означає, що необхідно ретельно обстежуватися і виявити фактори, що перешкоджають нормальної імплантації та подальшого розвитку зародка в матці.

    Викидень може бути спровокований:

  • Генетичними аномаліями плода, що є найбільш частою причиною зриву вагітності. Порушення можуть стосуватися як якісних, так і кількісних збої в хромосомах. Організм матері розпізнає аномалії і не дає такого плоду розвиватися. Зазвичай відторгнення відбувається на третьому тижні.
  • Порушеннями гормонального фону в материнському організмі. Це друга за частотою проблема, провокуюча зрив вагітності. Гормони відповідають не тільки за успішний цикл, але і за прикріплення плоду в слизовій матки. Якщо з причини гормонального збою слизова не здатна забезпечити плід всім необхідним, така вагітність теж зривається. Найчастіше припинення вагітності трапляється на четвертому тижні.
  • Резус-конфліктом. При різному резус-факторі у батьків підвищується ризик мимовільного викидня. Це актуально, якщо жінка має негативний резус, а дитина успадкував від батька позитивний. У цьому випадку материнський організм може розпізнати плід як чужорідне тіло і сприяти його вигнання з матки. При своєчасній діагностиці такій ситуації можна зберегти дитини шляхом медикаментозної терапії.
  • Захворюваннями, що передаються статевим шляхом, та іншими інфекціями. Вони також провокують викидень на ранньому терміні. Ембріон інфікується на ранній стадії, тому організм його однозначно сприймає як чужорідне тіло і вже на п’ятому тижні вагітності відбувається її припинення.
  • Раніше перенесеними абортами. Це часта причина, по якій наступні вагітності можуть не зберігатися. Аборт є великим стресом для репродуктивної системи, слизова оболонка матки стоншується, тому збільшується ризик невиношування плоду.
  • самопроизвольный выкидыш

    Мимовільний викидень можна зупинити, якщо вчасно звернутися в клініку

    Симптоми

    Помітити прояви викидня в перші тижні проблематично. Більшість жінок списують це на опаздывающую менструацію. У той же час через чотири тижні пізній викидень дає про себе знати більш явно. Це процес не є швидким та одномоментним. Перед тим, як відбувається вигнання плоду з матки, викидень проходить три стадії, кожна з яких супроводжується своїми симптомами:

  • Перший етап характеризується наростанням тонусу матки. Жінка відчуває тяжкість внизу живота, ниючі або хворобливі відчуття переймоподібного характеру. Паралельно з болями в животі з’являються кров’янисті виділення. Часто вагітні не надають цьому значення, приймають знеболюючі препарати.
  • Другий етап супроводжується безпосереднім відторгненням плода слизовою оболонкою матки. Плодове яйце починає відшаровуватися, після чого виявляється зовсім не пов’язаних зі слизової. Якщо жінка на цьому етапі знаходиться в клініці, то навіть при почався відторгнення є можливість зупинити мимовільний викидень.
  • Третій етап – це процес вигнання, який вже не зупинити. Жіночий організм відторгає плід, з-за чого пацієнтки відчувають сильні спазми, вихід плодового яйця супроводжується рясною кровотечею. У цьому випадку обов’язково звернення до лікаря, щоб з’ясувати наявність ускладнень. Серед таких може бути неповний аборт або завмерла вагітність.
  • Якщо своєчасно звернутися в клініку на ранньому терміні, то гіпертонус можна усунути, тим самим зберігши вагітність.

    Симптоми викидня не завжди говорять саме про цю проблему. Такими ж відчуттями супроводжується позаматкова вагітність, деякі патології шийки матки, пухлинні захворювання. Тому при виникненні болів внизу живота або кровотечі потрібно відразу ж звертатися в клініку.

    сроки

    Небезпечні терміни вагітності при ускладненнях жінка може провести на збереженні

    Профілактика

    Для того, щоб уникнути викидня, необхідно проводити профілактику, особливо якщо вагітність довго не настає. Основним профілактичним заходом лікарі вважають правильне планування вагітності і підготовку до неї.

    В ідеалі, перед тим, як зачати дитину, необхідно проконсультуватися з генетиком, гінекологом і ендокринологом. Ці фахівці допоможуть виявити можливі відхилення, відкоригувати їх, після чого вагітність пройде успішно.

    Що може зробити майбутня мама:

    • відмовитися від шкідливих звичок;
    • приймати вітаміни, гуляти на свіжому повітрі;
    • виключити стрес;
    • нормалізувати сон;
    • відкоригувати харчування, ввести більше вітамінів і мінералів.

    Мимовільний викидень – не вирок, і в більшій частині випадків лікарям вдається допомогти жінкам, які бажають мати дитину. Найголовніше, у короткі терміни виявити проблему і пройти повне лікування, виконуючи всі призначення лікаря.

    Також рекомендуємо почитати: викидень на ранніх термінах вагітності