Причини мізерних місячних фізіологічного і патологічного характеру

1355

Зміст:

  • Патологічні причини
  • Фізіологічні причини мізерних місячних
  • Симптоми гипоменореи
  • Діагностика
  • Способи боротьби з порушенням
  • Небезпека несвоєчасного лікування
  • Прогноз на вагітність
  • Під час місячних жінка втрачає від 50 до 150 мл крові. Ці показники свідчать про те, що її репродуктивна система працює повноцінно.

    Жінці ставлять діагноз “гіпоменорея”, якщо за 1 менструацію вона втрачає менше 50 мл крові. Даним станом зазвичай передує олігоменорея – зменшення тривалості місячних в днях. У нормі тривалість менструацій – від 3 до 7 днів. Відхилення від цього терміну в більшу або меншу сторони вважаються ненормальними. Кровотечі тривалістю від 1-2 дні називають олігоменореєю.

    Причину мізерних місячних важливо знайти і усунути

    Запідозрити гінекологічні захворювання можна по зменшенню кількості виділень або мізерним місячних (до 50 мл). Не завжди стан виникає внаслідок патологічних процесів в організмі. Воно може бути пов’язано з фізіологічними факторами, такими як вагітність, грудне вигодовування. Слід детально розглянути основні причини гипоменореи і ситуації, в яких мізерні місячні вимагають контролю спеціаліста.

    Патологічні причини

    Розглянемо основні причини, що впливають на кількість виділяється під час менструації крові, вимагають коригування:

  • Анорексія або дотримання жорстких дієт. Ослаблений організм економить сили для підтримки життєдіяльності. З цієї причини менструації практично не спостерігаються або проявляються незначними кровотечами.
  • Вроджені аномалії будови статевих органів. Недорозвинені системи не можуть виконувати своїх функцій повноцінно.
  • Видалення матки або її частини хірургічним шляхом.
  • Аборти і гінекологічні порушення, в результаті яких проводилося вишкрібання епітелію матки. Після абортів змінюється менструальний цикл, що також позначається і на кількості виділеної крові. Якщо після чищення відмічаються незначні виділення з неприємним запахом, це свідчить про розвиток вторинної інфекції.
  • Нестача в організмі цінних вітамінів і мікроелементів. Авітаміноз негативно позначається на кровотворних процесах в організмі.
  • Патології щитоподібної залози. Орган відповідає за продукування естрогенів, які впливають на функціонування статевих органів. Гормональні порушення гальмують дозрівання яйцеклітин і їх вихід з фолікула.
  • Ожиріння. Стан небезпечно розвитком гормональних порушень на тлі уповільненої обміну речовин. Слизова матки жінок, які страждають від зайвої ваги, не встигає розростатися настільки, щоб менструація пройшла нормально.
  • ЗПСШ. Стають причиною збою циклу і зменшення кількості виділеної крові.
  • Гінекологічні порушення – поліпи в матці полікістоз яєчників, ендометріоз.
  • Патології нервової системи. Аномальні зміни в гіпофізі і гіпоталамусі впливають на кількість вироблюваних статевих гормонів.
  • На злагодженій роботі порожнистої системи негативно позначаються зайнятість на шкідливому виробництві і несприятлива екологічна обстановка.

    Фізіологічні причини мізерних місячних

    Після 40 років симптом може свідчити про швидкий початок аменорении – повної відсутності менструацій. Гіпоменорея як природний процес може спостерігатися протягом 2 років у юних дівчат після менархе. З подібними симптомами стикаються представниці прекрасної статі в похилому віці. Зменшення кількості виділяється секрету у них пов’язано з поступовим згасанням функції яєчників.

    Фізіологічна гіпоменорея може бути пов’язана із спадковою схильністю. Якщо у мами або бабусі відзначалися незначні кровотечі, то у дівчини з більшою часткою ймовірності виникне той же стан. У цьому випадку жінка буде мати всі шанси на нормальний перебіг вагітності в майбутньому.

    коричневые

    Коричневі мізерні виділення – основна ознака мізерних місячних (гипоменореи)

    Об’єм менструальних кровотеч може змінюватися в більшу або меншу сторону після інтенсивних занять спортом.

    Симптоми гипоменореи

    Мізерні місячні з’являються вчасно, але відрізняються від нормальних кровотеч за кольором. При патології відтінок виділень варіюється від жовтуватого до коричневого. На прокладці залишаються незначні кров’яні плями. Тривалість мізерних місячних становить від декількох годин до 2-х днів.

    Додатково стан супроводжується:

    • нудотою;
    • частими головними болями;
    • набуханням молочних залоз;
    • постійними ниючими болями в області попереку;
    • проблемами з дефекацією.

    Темно-червоні виділення під час менструації з’являються при запаленні у внутрішніх статевих органах. При цьому секрет має в’язку консистенцію і погано пахне. Інфекційні захворювання супроводжуються загальним погіршенням самопочуття жінки і вимагають негайного звернення до гінеколога за консультацією.

    Діагностика

    Мізерні місячні можуть свідчити не тільки про статеві інфекції, але і про формування в матці і яєчниках доброякісних або ракових пухлин. Первинний огляд у гінеколога бажано проходити відразу ж після закінчення менструацій. Під час візиту в клініку лікар розпитає у жінки про інтенсивність кровотеч, їх тривалості та наявності хронічних захворювань в анамнезі. Для оцінки стану репродуктивної системи гінеколог використовує наступні методи діагностики:

    • мазок на флору (для виявлення запальних процесів в організмі);
    • аналіз крові (для визначення типу інфекції в організмі при її наявності);
    • кольпоскопічний огляд ( дозволяє розгледіти поліпи та інші новоутворення в структурі ендометрія);
    • трансвагінальне УЗД.

    Причина скудных месячных после 40 - приближение менопаузы

    Причина мізерних місячних після 40 – наближення менопаузи

    Додатково жінка буде направлена до мамолога. Обстеження у нього необхідно проходити щорічно. При підозрі на ракову пухлину стандартні діагностичні заходи будуть доповнені комп’ютерною томографією органів малого тазу, аналізом крові на гормони.

    Ранні стадії раку матки схожі з симптомами з дисфункцією яєчників. З цієї причини необхідно звертатися до гінеколога при появі перших ознак порушення.

    Своєчасна діагностика онкології дозволить істотно продовжити життя пацієнтки.

    Способи боротьби з порушенням

    Схему лікування гипоменореи визначає гінеколог після збору даних про симптоматичної картини порушення і отримання результатів діагностичних процедур. Терапія багато в чому залежить від причини виникнення мізерних місячних.

    При цьому варто знати про наступні особливості:

  • При ендокринних порушеннях пацієнтці запропонують гормональні препарати, які нормалізують діяльність репродуктивної системи. Відповідний медикамент вибирається лікарем в залежності від віку жінки. Гормональні засоби для дам після 30 і 50 років відрізняються по терапевтичній дії і складом.
  • Запальні процеси лікують за допомогою антибіотиків після виявлення типу збудника, який став причиною гипоменореи. Терапію в обов’язковому порядку підкріплюють прийомом антигістамінних засобів (для зняття набряклості з уражених тканин), протизапальними препаратами і спазмолітиками.
  • Ожиріння і недостатню масу тіла, спровокували мізерні менструації, усувають шляхом нормалізації режиму дня і корекції харчування. Впоратися з анорексією важче, ніж з ожирінням. Її лікування виконують в стаціонарних умовах під контролем медичного персоналу.
  • Пухлини в матці, цервікальному каналі або яєчниках усувають хірургічно. Ракові новоутворення вимагають комплексного підходу до лікування: прийому медикаментів, променевої терапії, корекції раціону і т. д.
  • При гипоменорее, викликані стресами, неповноцінним харчуванням або надмірними фізичними навантаженнями допустимо лікування народними засобами. Для збільшення кількості виділень під час місячних використовують шавлія, борову матку в певні дні циклу. Важливо, щоб прийом засобів народної медицини при гипоменорее був обговорений з лікарем. Самолікування рідко закінчується успішно.

    Еще одна причина скудных месячных - гормональные перестройки

    Ще одна причина мізерних місячних – гормональні перебудови

    Небезпека несвоєчасного лікування

    Гіпоменорея сигналізує про відсутність овуляції, гормональних порушеннях і інших збої в організмі. Неуважне ставлення до здоров’я може призвести до формування у жінки:

    • ожиріння;
    • вусиків на обличчі;
    • онкології.

    Пухлини, що утворюються в головному мозку, порушують роботу гіпофіза і гіпоталамуса, що позначається на координації рухів, розумових здібностях. Великі кісти на яєчниках небезпечні розривом стінки органів і розвитком перитоніту.

    Наслідки мізерних місячних створюють загрозу не тільки для здоров’я, але і для життя жінок. Тому будь-які зміни менструації (по тривалості і інтенсивності) – привід для обстеження у гінеколога.

    Прогноз на вагітність

    Мізерні коричневі менструальні кровотечі – одна з ознак відсутності овуляції. При такому стані жінка буде не в змозі завагітніти. Переконатися у відсутності або наявності овуляції дівчина може в домашніх умовах за допомогою вимірювання базальної температури і спеціальних тестів.

    Під час овуляції (в середині циклу) базальна температура збільшується на 0,5-1 градус. Якщо овуляція є, жінка при бажанні зможе стати матір’ю.

    Зачаття малюка потрібно планувати в середині менструального циклу: під час виходу яйцеклітини з фолікула.

    Якщо в домашніх умовах не вдалося виявити овуляцію і спостерігаються мізерні місячні, необхідно звернутися до гінеколога для проведення УЗД. Метод дозволить лікарю розглянути яєчники, визначити наявність в них фолікулів.

    У нестандартних ситуаціях, наприклад, при мізерних місячних, планування вагітності краще починати з обстеження у лікаря. Крім гінеколога, жінці бажано відвідати ендокринолога і генетика. Це підвищить шанс народження здорової дитини.

    Дивіться далі: слиз в сечі у жінок