Що краще – кесарів розтин або природні пологи для матері

1414

Зміст:

  • Чому краще природні пологи
  • Чому краще Кесарів розтин
  • Ухвалення остаточного рішення
  • Звичайно, що краще – кесарів розтин або природні пологи для вагітної жінки, вирішує лікуючий лікар. Він приймає рішення, виходячи із загального стану плода і наявності супутніх патологій у майбутньої матері.

    Чому краще природні пологи

    Головний аргумент природних пологів – це фізіологічний процес, до якого жіночий організм повністю адаптований. Під час нього відбувається значне розширення розмірів тазу і статевих шляхів, що створює оптимальні умови для проходження та народження здорової дитини.

    Що краще Кесарів або природні пологи, залежить від стану здоров’я жінки та перебігу вагітності.

    У більшості пацієнток пологи тривають від 6 до 12 годин. Їх тривалість істотно залежить від анатомічних розмірів таза і активності переймів. Вважається, що у вдругенароджуючій жінки процес відбувається на 2-3 години швидше, а також супроводжується меншою кількістю ускладнень.

    Можна виділити наступні переваги природних пологів:

  • Менша кількість медикаментів. Препарати, які використовуються для знеболення або наркозу при кесаревому розтині, мають свої побічні ефекти як для плоду, так і для матері.
  • Рубець на матці після кесаревого розтину. Знижується еластичність передньої стінки, що може загрожувати розривом матки під час наступної вагітності.
  • Низький ризик приєднання інфекцій. Якщо природні пологи проходять без ускладнень, то додаткового призначення антибактеріальних засобів не потрібно.
  • Можливість народжувати в комфортних умовах. Процес природних пологів під контролем акушерки або гінеколога може проходити вдома або в родової кімнаті у присутності найближчих родичів.
  • Швидке відновлення після пологів. Додому жінку з дитиною відпускають вже на 2-3 день при відсутності ускладнень. Після кесаревого розтину відновлення відбувається набагато повільніше.
  • Враховуючи ці переваги, лікарі радять проведення природних пологів всім пацієнткам, у яких вагітність пройшла без ускладнень, і немає показань до проведення кесарського розтину.

    Для визначення жінок, яким можна провести природні пологи, необхідна ретельна і повноцінна діагностика стану їх здоров’я під час вагітності.

    Чому краще Кесарів розтин

    У ряді ситуацій проведення операції є найбільш оптимальним вибором, як для матері, так і для дитини. Вона зменшує ризик розвитку ускладнень, об’єму крововтрати і травматизацію тканин і статевих органів.

    Виділяють наступні медичні показання до проведення кесаревого розтину:

    • анатомічне звуження таза в жінки;
    • розташування плаценти, яке частково або повністю перекриває вихід плода через шийку матки;
    • наявність післяопераційного рубця на стінці матки, що може призвести до її розриву;
    • багатоплідна вагітність;
    • поперечна позиція плода в матці;
    • наявність доброякісної пухлини великих розмірів з локалізацією в області шийки матки;
    • інфекційні процеси в статевих шляхах (герпес, хламідіоз, гонорея);
    • наявність під час вагітності епізодів судом або різкого підвищення артеріального тиску;
    • передчасне відшарування плаценти плода;
    • загроза розриву матки;
    • відсутність переймів або їх недостатня сила навіть після медикаментозної стимуляції;
    • внутрішньоутробна гіпоксія плоду;
    • відшарування сітківки у матері;
    • порушення функції нирок або серцево-судинної системи.

    Проведення природних пологів при цих станах категорично протипоказане, оскільки може виникнути загроза життю матері і дитині. Тому акушери-гінекологи в подібних ситуаціях настійно радять робити кесарів розтин.

    Операція проводиться під загальною або регіонарною анестезією, при якій у жінки зберігається свідомість. Її суть в тому, що лікар швидко робить горизонтальний розріз передньої стінки живота нижче пупка, а потім і матки. Після розкриття плодового яйця проводиться вилучення дитини і перетин пуповини. Новонароджений відразу передається лікарям-неонатологам для оцінки його стану та корекції можливих порушень. А гінеколог зашиває операційну рану.

    Головна перевага кесаревого розтину для пацієнтки – вона уникає неприємних відчуттів. Введені препарати повністю усувають біль і дискомфорт.

    Кесарів розтин триває не більше 25-40 хвилин. Це дозволяє уникнути інфікування рани, а також значної крововтрати. Переноситься операція добре, а ризик травмування плода невеликий.

    Ухвалення остаточного рішення

    Будь-яке рішення про спосіб пологів приймається безпосередньо самою жінкою після консультації з лікарем. Вона є відповідальною за своє здоров’я і за здоров’я своєї майбутньої дитини. Гінекологи радять, виходячи зі своїх знань та клінічного досвіду, який спосіб пологів буде оптимальним і принесе менше шкоди.

    Під час вагітності жінці необхідно регулярно консультуватися з гінекологом і пройти всі необхідні обстеження. Це дозволить виявити стану, які можуть бути показанням до кесаревого розтину.

    Почему врачи советуют Кесарево сечениеЛікар повинен доступно пояснити вагітна жінці, чому їй потрібно Кесарів розтин.

    Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що частка кесарева перетину не повинна перевищувати 10-15%. Однак багато вагітні пацієнтки приходять до висновку, що немає необхідності витримувати біль під час природних пологів, тому відразу приходять до гінеколога з готовим рішенням. Тому частота оперативних втручань у Росії та інших країнах Європи зросла до 20-30%.

    Лікар повинен пояснити пацієнтці всі переваги природних пологів, яких значно більше, ніж недоліків. У багатьох випадках завдяки цьому жінка може змінити своє початкове рішення.

    Медичний персонал повинен прийняти будь-яке рішення пацієнтки, і відповідно до них будується вся подальша тактика ведення пологів.

    Рішення про те, що краще – кесарів розтин або природні пологи, приймають спільно вагітна жінка з лікарем-гінекологом. Існують стани, при яких для збереження дитини необхідно проведення оперативного втручання. У всіх інших випадках оптимальним варіантом є природні пологи.

    Дивіться далі: чи можна народити самостійно після кесаревого розтину