Що робити при укусах комарів у дітей

850

Зміст:

  • Особливості укусів комарів у дітей
  • Що робити, якщо дитину вкусив комар
  • Кулицидоз, або алергія на укуси комаринные
  • Профілактика інфікування місця укусу
  • Народні засоби для обробки шкіри після укусу
  • Застосування репелентів
  • Укуси комарів у дітей можуть викликати більш серйозні наслідки, ніж у дорослих. Тому потрібно ретельно обробляти ранки, вчасно виявляти алергічні реакції. В якості профілактики укусів рекомендується застосовувати репеленти, а також користуватися народними засобами від комах.

    Особливості укусів комарів у дітей

    Діти багато й активно рухаються, в результаті виділяється піт, який і приваблює самок комарів. На людей і тварин вони нападають для отримання білка з крові, необхідного для подальшого розвитку запліднених яєць. Нюхова система комарів розвинена дуже добре. Шкіра дитини разом з потім виділяє запах молочної кислоти. Відчути цей запах комахи здатні на досить значній відстані в кілька кілометрів.

    Укуси комарів у дітей нерідко бувають дуже болісними

    Шкіра у дитини ніжна, і комарам її легше проколоти, а реакція імунітету на укуси може бути досить бурхливою. Тому краще зробити акцент на профілактичній захисту від кровососних комах.

    Що робити, якщо дитину вкусив комар

    Особливо багато комарів накопичується в заболочених місцях поруч зі стоячими водоймами. Влітку, коли комахи активно нападають, по можливості краще триматися подалі від цих місць.

    Якщо комарі все-таки наздогнали малюка, то під час проколу шкіри в ранку потрапляє слина комахи, яка і викликає імунну відповідь організму. Виникають свербіж, набряк і локальна гіперемія, тобто почервоніння.

    Нечисленні укуси в більшості випадків проходять без серйозних наслідків, але потрібно ретельно обробити ранку. Алергічна реакція на укус вимагає лікарської допомоги.

    Кулицидоз, або алергія на укуси комаринные

    Слід звернутися до лікаря, якщо у дитини з’являються такі симптоми:

    • сильна пухлина, почервоніння;
    • висип по всьому тілу;
    • підвищення температури;
    • слабкість;
    • головний біль;
    • напади задухи.

    В цьому випадку можливий розвиток такої патології, як кулицидоз – різновид инсектной алергії, виникає на укуси кровосисних комах. У важких випадках може розвинутися набряк Квінке, який проявляється у вигляді сильного опухання особи або частини тіла. Набряк гортані супроводжується утрудненням дихання, що представляє серйозну небезпеку для життя. Лікування проводить лікар, для зняття алергічних симптомів застосовуються антигістамінні препарати.

    У якості першої допомоги, при легкому набряку, до місця укусу можна прикласти лід – при охолодженні всмоктування токсинів сповільниться. Можна також зробити компрес з содою або оцтом для зменшення свербежу.

    Профілактика інфікування місця укусу

    Ще одне ускладнення — це занесення до ранку інфекції в результаті розчісування. Вкушене місце часто сильно свербить і може запалитися. У цьому випадку також можливе підвищення температури, поява сильної набряклості і почервоніння, що вимагає звернення до лікаря.

    В якості профілактики потрібно стежити, щоб дитина не розчісував місце укусу. Необхідно своєчасно проводити обробку ранки антисептичними і протизапальними засобами, що містять перекис водню, оксид цинку, спиртовий екстракт календули, ромашки або прополісу.

    Народні засоби для обробки шкіри після укусу

    Місце укусу можна змастити сметаною. Зняти свербіж і почервоніння допоможе перевірений засіб після укусів кровосисних — харчова сода. Місце укусу протирають содовим розчином, розмішавши 1 ч. л. в склянці води. Зменшує запалення і неприємні відчуття сік і кашка з ріпчастої цибулі.

    народными средствами

    Свербіж і почервоніння після укусів комарів можна зняти народними засобами

    У домашніх умовах також застосовується натуральний яблучний оцет, який потрібно розвести водою 1:2. Знімає запалення ефірна олія чайного дерева, березового дьогтю – кілька крапель змішати з дитячим кремом або косметичним маслом.

    В якості протизапального і противозудного засіб використовують свіже листя подорожника. Їх слід розтерти до утворення соку і прикласти кашку до місця укусу, зафіксувавши лейкопластирем або обмотавши чистим носовою хусткою.

    Застосування репелентів

    Для запобігання укусів слід користуватися спеціальними кремами і спреями від комарів – репелентами, краще з позначкою «для дітей». Це необхідно робити, так як комарі є переносниками інфекції. Рекомендується надягати на дитину одяг з натуральних тканин, максимально закриває тіло. Попередньо одяг потрібно окропити репелентом, а відкриті ділянки тіла змастити захисним кремом від комарів.

    Існують рослини, запахи яких комарі не переносять, їх теж можна використовувати в якості захисту. Не люблять кровоссальні запах таких рослин:

    • гвоздика;
    • лаванда;
    • цибуля, часник;
    • евкаліпт;
    • ялівець;
    • цитрусові і ін

    Якщо змішати кілька крапель ефірного масла гвоздики з будь-яким косметичним маслом, наприклад, персиковим, то вийде масло від комарів, яким слід обробити відкриті ділянки тіла. Відлякати настирливих комах також допоможе бальзам «Зірочка».

    Укуси комарів у дітей краще по можливості запобігати. Зменшити свербіж і запалення можна народними засобами. Важливе значення має профілактика ускладнень, необхідно вчасно виявляти і лікувати у дитини кулицидоз.

    Читайте далі: вірусна екзантема у дітей