Рецепт сольового розчину для промивання носа дитині

2846

Зміст:

  • Користь сольового розчину для промивання носа дитині
  • Рецепт приготування сольового розчину
  • Процес промивання носа дитині
  • Протипоказання до промивання носа під час нежиті
  • Рекомендації до проведення процедури при нежиті
  • Нежить – часте явище у дітей, тому батьки повинні розуміти, як з ним боротися. Сольовий розчин для промивання носа дитини – одне з найбільш ефективних і безпечних засобів, якщо його правильно приготувати.

    Користь сольового розчину для промивання носа дитині

    Необхідність промивання носа під час нежиті полягає в тому, що вірус, який спровокував його, викликає набряк і запалення. Патологічний процес може поширюватися далі, викликаючи ускладнення – ларингіт, гайморит, отит. Своєчасне лікування допоможе цього уникнути.

    Сольовий розчин для промивання носа дитині потрібно поєднувати з чисткою носових ходів

    Регулярне промивання носа – хороший засіб для профілактики гострих респіраторних захворювань. Очищення носових пазух володіє найкращим ефектом з використанням водно-сольового розчину, який можна купити в аптеці або приготувати самостійно в домашніх умовах.

    Аптечний фізрозчин відпускається недорого без рецепта. Але домашній розчин не менш ефективний. Він коштує набагато менше і практично ніколи не викликає алергічних реакцій.

    При високій температурі необхідно в обов’язковому порядку відвідати лікаря для призначення лікування. Самолікування суворо заборонено – воно може призвести до посилення симптомів.

    З допомогою промивання носа можна вилікувати нежить, але не можна позбутися інших симптомів застуди. Якщо у дитини болю в горлі, знадобиться розчин для полоскання горла, якщо турбує кашель – відхаркувальні препарати, якщо жар – жарознижуючі ліки.

    Крім промивання, необхідно чистити носові ходи за допомогою ватних паличок, щоб уникнути скупчення засохлою слизу. Особливо це стосується немовлят, які ще не можуть поскаржитися на неможливість нормально дихати. Ватні палички повинні бути спеціальні дитячі з обмежувачем.

    Рецепт приготування сольового розчину

    Суть рецепта полягає в змішуванні двох компонентів – чистої води і кухонної солі. На 250 мл води потрібна 1 ч. л. солі без гірки. Вода повинна бути кімнатної температури, щоб не охолоджувати або не перегрівати слизові. Після приготування розчину спробуйте його на смак – він повинен бути м’яким і схожим на смак морської води. Після перевірки можна приступати до промивання.

    Розчин для малюків до 3 років має бути особливо м’яким, тому на 1 ч. л. солі береться 1 л води.

    Використовуйте звичайну, а не йодовану сіль, оскільки вона може викликати подразнення слизових оболонок, їх сухість, а також неприємні відчуття в носі у дитини.

    Процес промивання носа дитині

    Спосіб промивання носа залежить від віку дитини. Малюка до двох років покладіть на спину і з допомогою ватної палички або ватного диска, змоченого чистою водою, очистіть його носові ходи. Потім акуратно за допомогою піпетки закапати в кожну ніздрю по одній краплі приготованого розчину. Через 2-3 хвилини рідина розчиняє скупчилися в носі пробки, а ви зможете витягнути їх назовні за допомогою аспіратора.

    рецепт

    Правильний рецепт сольового розчину допоможе уникнути неприємних наслідків

    Малюк старше 2 років вже розуміє, чого від нього хочуть батьки. Зручно посадіть його і попросіть нахилити голову набік. З допомогою груші введіть в ніздрю сольовий розчин і промийте ніс, після чого повторіть те ж саме з іншою ніздрею. Після цього попросіть дитину висякатися, відкривши рот і по черзі затискаючи кожну ніздрю.

    Якщо ви купуєте засіб для промивання носа в аптеці, вибирайте упаковки з насадками – так ви зробите процедуру максимально комфортним.

    Діти шкільного віку можуть промивати ніс самостійно. Однак ця процедура нерідко викликає неприємні відчуття у дитини. Поясніть йому, наскільки це важливо для здоров’я.

    Для промивання дитина має вдихнути і затримати дихання, під час чого ввести в ніс з допомогою груші сольовий розчин. Процедуру потрібно виконувати над ванною, оскільки вода буде витікати вниз.

    Протипоказання до промивання носа під час нежиті

    Незважаючи на переваги такого методу лікування нежитю, він має і протипоказання:

    • часті кровотечі з носа;
    • наявність поліпів у носових ходах;
    • алергія на сольові розчини;
    • викривлення перегородки носа;
    • запалення вушних органів.

    При наявності одного або декількох протипоказань потрібно проконсультуватися з лікарем – він підбере оптимальний спосіб лікування нежиті без сольових промивань.

    Рекомендації до проведення процедури при нежиті

    Кілька корисних рекомендацій, які допоможуть зробити процедуру максимально безпечної і підвищити її ефективність:

    • Для промивання завжди використовуйте тільки чисту кип’ячену воду, інакше є ризик занесення в слизові оболонки чужорідних бактерій, здатних спровокувати різні патології.
    • Якщо у вас є морська сіль, використовуйте його замість кухонної. Це значно посилить позитивний ефект.
    • Одного разу приготований розчин можна використовувати тільки один раз. На наступне промивання краще приготувати новий.

    Якщо у вас є які-небудь сумніви в правильності своїх дій, зверніться до лікаря – він розповість і покаже, як робити промивання, щоб не завдати шкоди слизових оболонок. Також педіатр підбере супутнє грамотне лікування в тих випадках, коли одного фізрозчину недостатньо.

    Промивання носа – ефективний спосіб боротьби з нежиттю за умови, що розчин приготовлений правильно, а техніка промивання повністю дотримана. При наявності додаткових симптомів – жар, кашель, біль у горлі, неспокійний сон – не можна використовувати тільки промивання, потрібно комплексне лікування, призначене лікарем.

    Читайте далі: як розвести фурацилін для полоскання