Шкідливо або корисно немовляті спати на животі, чому не можна?

567

Зміст:

  • Чи шкідливо немовляті спати на животі
  • Коли немовлятам корисно спати на животі
  • Протипоказання до сну на животі
  • Чи можна спати на животі у мами
  • Як зробити сон на животі безпечним
  • Після народження малюка батькам доводиться вивчати багато нової інформації, наприклад, про те, чи можна немовляті спати на животі. З цією позою під час сну пов’язано багато страшилок, більшість з яких вигадані. Щоб спокійно спати, не переживаючи за дитину, важливо розвіяти всі сумніви.

    Чи шкідливо немовляті спати на животі

     

    У сну на животі є як переваги, так і недоліки. Перш ніж переходити до переваг, варто вивчити мінуси. Найбільш сприятлива поза для новонародженого – на боці. В такому випадку знижується ймовірність синдрому раптової дитячої смерті, причина якого досі залишається невідомою. Є тільки припущення, що він може бути викликаний сном вночі на животі. Дитина помирає від дихальної недостатності, з тієї причини, що він обтикатиметься носом в м’які постільні приналежності і задихається. Ось чому не можна малюків перших місяців життя спати на животі. Їх рухові функції ще не досконалі, м’язовий апарат занадто слабкий, щоб перевернутися на бік або спину.

    Поза на животі для новонародженого більш фізіологічна, ніж на спині

     

    Боятися за те, що новонароджений, який спить на животі, поперхнется слиною або блювотними масами під час відрижки і задихнеться, не варто. Більше ризиків вдавитися, якщо він спить обличчям догори.

    Недоліком сну на животі є здавлювання грудної клітки. Якщо у малюка є проблеми з диханням, воно утруднене, частою, то краще покласти його спати на боці. У такій позі немає тиску на грудину, а тому органи дихання не здавлюються, дихати легше.

     

    Сон немовляти у віці до 1 місяця на подушці небезпечний для життя, так як м’язи шиї слабкі. Навіть при нестачі повітря, малюк не зможе відсунути обличчя в бік.

     

     

    Після їжі класти дитину на живіт не варто. З-за надмірного тиску на органи травлення, він зригне всю їжу. Спочатку дитину потрібно носити стовпчиком, тобто потримати у вертикальному положенні близько 10 хв, щоб вийшов весь повітря.

    Коли немовлятам корисно спати на животі

     

    Переваги сну в такій позі наступні:

    • знижується навантаження на хребет, що корисно для новонароджених;
    • зміцнюються м’язи і скелет;
    • знижується ймовірність захлинутися під час відрижки;
    • поліпшується відходження газів, зменшуються коліки;
    • знижується ймовірність здригання і переляку уві сні;

    Поза на животі вночі з боку може здатися незручною.

    Ночью

    Часто малюки сплять вночі на животі, коли у них проблеми з травленням

     

    Малюк перевертається на живіт і підганяє під себе ноги. Складається враження, що йому незручно Але це не так, оскільки це фізіологічна поза. Так він розташовувався в утробі.

    Протипоказання до сну на животі

     

    Є абсолютні медичні заборони:

    • захворювання центральної нервової системи;
    • вік дитини менше 1 місяця;
    • патології органів дихання, недостатньо розвитку дихальний рефлекс;
    • риніт або погано очищені носові ходи від слизу, що утруднює дихання.

    Спати всю ніч в одній позі також не можна. У малюків, які ще не вміють самостійно перевертатися, швидко затікають м’язи шиї. Щоб цього не відбувалося, варто кілька разів під час сну міняти позу дитини.

    Чи можна спати на животі у мами

     

    Такий сон ще більш безпечний, ніж в дитячому ліжечку. Цей варіант оптимальний для немовлят, яким не виповнилося 1 місяць. Мама може контролювати стан малюка, знижується ризик того, що дитина уткнется в подушку і задихнеться. Але при цьому сама мама не відпочиває, тому довго захоплюватися таким сном не варто.

    Як зробити сон на животі безпечним

     

    Дитина сама підбирає позу, в якій йому зручно. Вибираючи сон на животі, він, можливо, намагається зменшити дискомфортні відчуття. Тому не потрібно поспішати перевернути його на спину. Краще зробити так, щоб сон на животі став максимально безпечним і зручним.

    Рекомендації:

    • Відмовитися від подушки. Сон на горизонтальній поверхні корисний для новонароджених. Бажано придбати жорсткий матрац. Він корисний для спини.
    • Для профілактики кривошиї у немовляти потрібно кілька разів за ніч по черзі перевертати голову в ліву, а потім праву сторону.
    • Правильно облаштувати ліжечко. М’які бортики потрібно міцно закріпити, вони не повинні бути занадто масивними. Зверху ліжка прибрати все зайве, щоб на малюка не впала простирадло, покривало або ковдру.
    • Не сповивати малюка, оскільки сповивання обмежує руху.

    Щоб малюк спав спокійно, слід завести ритуал — купання перед сном.

    Нехай малюк спить, як йому зручно, але потрібно стежити, щоб його головка була повернута в бік, а біля носа не було м’яких предметів – захист ліжечка, ковдру. Оптимальний варіант класти дитини спати без подушки.

    Читайте далі: скільки повинна спати дитина в 3 місяці