Температура при алергії у дитини: причини і терапія

2485

Зміст:

  • Причини високої температури
  • Підходи до лікування
  • Температура при алергії у дитини зустрічається рідко. Вона підвищується в тих випадках, коли мало місце сильне негативний вплив на організм в результаті укусу комах або прийому лікарських засобів. У багатьох дітей підвищена температура супроводжує інфекційні хвороби, що розвиваються на тлі алергії. Для визначення причин патології батькам слід звернутися до лікаря.

    Причини високої температури

    Температура при алергії у дитини: причини і лікування

    Алергія рідко супроводжується підвищенням температури тіла. Подібний прояв може свідчити про важкому перебігу алергічної реакції або розвитку у дитини гострого інфекційного процесу. Зміни в терморегуляції виникають при таких типах алергії:

    • вживання великої кількості продуктів або страв, що викликають алергічну реакцію;
    • гострі імунні реакції на медикаментозні препарати: антибактеріальні засоби, антиконвульсанти та ін;
    • висока температура спостерігається після вакцинації. У цьому випадку алергічна реакція може мати супутній характер;
    • укуси комах.

    Кожний із зазначених факторів викликає запуск алергічної реакції в організмі. Її вираженість, а також значення температури тіла залежать від індивідуальних особливостей організму дитини і наявності супутніх хвороб.

    Педіатрів часто запитують, чи буває температура при алергії? Так, лихоманка може виникати в результаті неадекватної реакції імунної системи на харчові, лікарські та інші алергени.

    У дитячому віці діти часто хворіють інфекційними захворюваннями бактеріальної та вірусної природи. У дітей з алергією вони можуть виникнути одночасно з її проявами, ускладнюючи визначення причини розвитку лихоманки.

    Підходи до лікування

    Температура — прояв, а не причина розвитку алергічної реакції. Тому терапія повинна включати в себе усунення впливу алергену і застосування антигістамінних засобів. Препарати дозволяють зменшити активність гістаміну в організмі, який запускає і підтримує алергічні зміни. Ефект від застосування антигістамінних медикаментів спостерігається через 10-20 хвилин. При цьому зникають свербіж, висипання на шкірі, а також нормалізується температура тіла у дитини.

    Якщо у дитини виражена лихоманка з температурою більше 38 градусів, то призначаються жарознижуючі препарати. Субфебрильна температура (менше 38 градусів) не є показанням до її зниження. Використовувати засоби для боротьби з лихоманкою слід після того, як антигістамінні медикаменти не призвели до ефекту.

    Виявити причину підвищення температури тіла може тільки лікар. Самолікування може призвести до негативних наслідків для дитини.

    При використанні жарознижувальних засобів їх дозування розраховується по масі тіла дитини. Застосовувати ліки на основі ацетилсаліцилової кислоти в дитячому віці заборонено. Вони можуть стати причиною синдрому Рея, який характеризується ураженням головного мозку і печінки.

    Перед використанням будь-яких лікарських засобів батькам слід проконсультуватися з лікарем. Підвищена температура тіла у дитини може бути проявом іншого захворювання, що розвивається на тлі алергії. В цьому випадку терапія буде доповнено антибактеріальними, противірусними або іншими медикаментами.

    Підвищення температури тіла у дітей на фоні алергічних реакцій зустрічається рідко. Як правило, подібні зміни в терморегуляції пов’язані з тяжкою алергією або супутнім розвитком інфекції. Перед тим як використовувати будь-які лікарські препарати, необхідно звернутися в лікувальний заклад. Лікар проведе огляд дитини, визначить причину підвищення температури і призначить лікування основного захворювання. Самолікування в таких випадках може призвести до швидкого прогресування основного захворювання, або до розвитку побічних ефектів від використання ліків.

    Також цікаво почитати: температура у дітей без симптомів