Типові ознаки лейкозу у жінок

546

Зміст:

  • Патогенез лейкозу
  • Ознаки лейкемії
  • Лікується лейкоз?
  • Лейкоз називають рак крові. Це стан, при якому спостерігається гіперплазія продукують лейкоцити клітин, що призводить до їх незрілості. Спочатку пухлинна тканина розвивається в кістковому мозку, а потім заміщає нормальні ростки кровотворення. Це порушує процес утворення лейкоцитів і стає причиною клітинної недостатності. Ознаки лейкозу у жінок відрізняються в залежності від стадії патології, а імовірність успішного лікування максимальна на початкових етапах.

    Патогенез лейкозу

    Ознаки лейкозу у жінок – слабкість, стомлюваність, висип

    Порушення кровотворення приводить до небезпечних патологічним станам. Серед них:

    • анемія – спостерігається зниження кількісного вмісту еритроцитів і концентрації гемоглобіну;
    • тромбоцитопенія – зменшення рівня тромбоцитів призводить до підвищеної кровоточивості;
    • лімфоцитопенія – зниження концентрації лімфоцитів.

    Після розвитку патології у кістковому мозку злоякісні клітини починають проникати в інші органи і тканини. Метастазування можливо в печінку, селезінку, лімфатичні вузли і судини. Боротися з таким процесом практично неможливо, а проблеми зі здоров’ям виникають з боку всіх систем органів.

    Ознаки лейкемії

    Погіршення роботи органів кровотворення та імунної системи призводить до неспецифічної клінічній картині. Виражені симптоми проявляються вже на пізніх стадіях, коли терапія неефективна. Як визначити, що розвивається лейкоз:

  • Перша стадія – зниження імунітету супроводжується почастішанням респіраторних захворювань і погіршення загального самопочуття. Скарги можуть бути на стомлюваність, сонливість і слабкість.
  • Друга стадія – поширення лейкоцитів призводить до формування новоутворень. Клінічними ознаками в цей період можуть бути поява висипки на шкірі, збільшення об’єму печінки, селезінки і лімфатичних вузлів, запалення і кровоточивість ротової порожнини, втрата ваги.
  • Третя стадія – клітини кровотворної тканини широко поширюються в усі внутрішні системи органів, тому клінічна картина захворювання значно розширюється. Специфічними проявами у жінок на цій стадії можуть бути рясні маткові кровотечі, довготривалі місячні, сильна біль в перші дні менструального циклу. Паралельно залишаються скарги на більш типові прояви – кровотеча з носа і ясен, здуття живота, нудота, набряк лімфатичних вузлів, погіршення зору, підвищення температури.
  • Четверта стадія – запущена патологія супроводжується великим метастазуванням. Патологічна кров проникає в усі внутрішні органи, порушуючи їх функції. Небезпечний діагноз легко підтверджує аналіз крові. До попередніх ознак приєднуються синюшність шкіри, судоми, депресія, біль у серці, порушення дихання, сильне кровотеча, погане загоєння ран.
  • Аналіз крові показує неспецифічні зміни, наприклад, зниження рівня тромбоцитів та гемоглобіну. Для підтвердження діагнозу призначаються додаткові аналізи – біопсія кісткового мозку, пункція. Для виявлення метастазування застосовують МРТ, УЗД, комп’ютерну томографію.

    Лікується лейкоз?

    Прогноз захворювання залежить від стадії патології і ступеня поширення незрілих лейкоцитів. Симптоматика при цьому не має значення, важлива лише локалізація і накопичення злоякісних клітин. При ранньому виявленні захворювання сучасна медицина здатна показати високу ефективність і дати практично 100% гарантію одужання. На 2-3 стадії відсоток виживання знижується. Він залежить від додаткових факторів – супутніх захворювань, віку пацієнтки. Термінальна стадія вважається невиліковною. В даному випадку терапія буде спрямована на полегшення стану пацієнтки.

    Читайте в наступній статті: метаболічний синдром у жінок