У Моз розповіли, як вагітним захистити себе від кору

1358

Епідеміологічна ситуація з кором в нашій країні погіршується. Практично щотижня засоби масової інформації повідомляють про нових хворих. Приходять новини про те, що закриваються на карантин школи і дитячі сади.

Показник захворюваності на кір в Росії в 2018 році в три рази перевищив рівень 2017 року, інформує ТАСС, посилаючись на прес-службу Моз РФ. Як захистити себе від цієї хвороби? Лікарі рекомендують вакцинацію. Однак є категорія пацієнтів, яким вона протипоказана — майбутні мами.

Так як ця щеплення жива, то вона протипоказана вагітним жінкам, — зазначає фахівець РНІМУ ім. Пирогова Моз Іван Коновалов.

Експерт підкреслює, що для визначення рівня імунітету проти кору вагітним необхідно здати аналіз крові з вени на виявлення специфічних антитіл. Експерт консультує, як бути, якщо антитіл, тобто імунітету до кору немає. На думку Івана Коновалова, «треба імунізувати жінку пасивно, тобто імуноглобуліном, ну і, природно, ізолювати».

© Depositphotos

Кір — гостре інфекційне високо контагіозне вірусне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Характеризується високою температурою (до 40,5 °C), запаленням слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, кон’юнктивітом і характерною плямисто-папульозний висипом шкірних покривів, загальною інтоксикацією.

Читайте також:Особистий досвід: мама-медик розповіла, як захистити сім’ю при контакті з кором

Кір можна прийняти за простудне захворювання, так як перші симптоми схожі. Однак поява висипки є показанням для лабораторного обстеження на кір. Одним із частих ускладнень є специфічна корова пневмонія.

Автор блогу про дитяче здоров’я, педіатр, неонатолог Ганна Левадна, відома користувачам Мережі @doctor_annamama, зазначає:

Кір може передаватися при відсутності контакту між людьми через суміжні приміщення-наприклад, ліфти. Вірус може зберігатися в приміщенні до 3-4 годин.

Смертність ~1-2случаев на 1000 хворих, які найбільш важко кір протікає у дітей до 5 років, у 83%- ускладнення, у 7%-тяжкі хронічні захворювання після хвороби і тривалий імунодефіцит. Всі важкі випадки-серед нещеплених.

© Instagram @news_pavlograd

Якщо ви не впевнені, що робили щеплення від кору, здайте аналіз на антитіла до цієї хвороби. Не ризикуйте своїм здоров’ям і здоров’ям майбутнього малюка!