Що таке пологи лотосові

958

Зміст:

  • Що це таке – лотосові пологи
  • Догляд за плацентою
  • Коли пуповина відсихає
  • Плюси і мінуси проведення лотосових пологів
  • Відгуки лікарів
  • Лотосові пологи – це індонезійська методика родопомочі, що виключає перерізання пуповини після народження, що зв’язує малюка і послід. Існує велика кількість суперечливих думок з приводу цього методу.

    Що це таке – лотосові пологи

     

    Розродження за лотосової методикою зародилося в Індонезії, а саме на острові Балі. Спосіб передбачає відсутність перерізання пуповини відразу після народження дитини. Це дозволяє збільшити приплив крові до немовля.

     

    Лотосові пологи – індонезійська традиція

     

    Плацента після народження залишається з дитиною добу або до повного отсыхания пуповини. За час зв’язку малюка і посліду всі поживні речовини переходять до малюка.

    Народжують жінки у клініках або вдома. Допускаються пологи у воді. Це знижує больовий синдром під час переймів.

    Догляд за плацентою

     

    Плаценту після закінчення розродження промивають, обсипають сіллю. Після цього її загортають у стерильну бавовняну пелюшку і кладуть в ємність, а саме кошик з натурального матеріалу.

    Якщо плацента знаходиться у зв’язку з дитиною більше доби, то її щодня промивають і обробляють сіллю. Ці заходи уповільнюють швидкість гниття посліду.

    Коли пуповина відсихає

     

    Пуповина відсихає на 3-5-7 добу. Після повного відмирання пуповини вона відходить сама. Разом з пуповинним джгутом відмирає і послід. Іноді пуповина може відійти на 9-12 добу. Якщо послід починає швидко псуватися, тільки в цьому випадку пуповину відрізають.

    Плюси і мінуси проведення лотосових пологів

     

    Позитивною стороною методу є те, що дитина отримує більший об’єм крові під час зв’язку з последом. Плацента передає усі поживні речовини у першу добу після народження, тому знижується ризик анемического синдрому. У дітей зі зв’язком з плацентою немає ранки на пупку.

    отзывы

    Судячи з відгуків, зв’язок новонародженого з матір’ю після лотосових пологів міцніше

     

    Існують і негативні сторони:

    • Незручність під час догляду за немовлям через промивань посліду, переміщення його разом з малюком.
    • Інфікування крові немовляти, висока вірогідність розвитку сепсису.

    Також відзначається більш виражена жовтяниця в новонародженого, що небезпечно ускладненнями.

    Відгуки лікарів

     

    Лотосові пологи не знайшли схвалення серед акушерів, неонатологів, гінекологів, педіатрів. Під час проведення методики дуже великий ризик переходу інфекції від посліду до дитини.

    Після народження у малюка відбувається адаптація, імунітет знижений. При зв’язку з последом малюкові потрібно багато сил, щоб впоратися з інфекційними агентами і некротичними елементами, які надходять в кров. При тривалому збереженні зв’язку з плацентою можливе поширення інфекції по організму малюка, що називається сепсисом. Врятувати дитину в цьому випадку дуже складно.

     

    Плацента після пологів не дає поживних речовин. Вона є вже вимираючою тканиною, так як сама не кровопостачається.

     

    Метод передбачає проведення пологів в домашніх умовах. Народжувати самостійно без допомоги персоналу не можна. Це небезпечно для здоров’я дитини та породіллі. Під час пологів є небезпека асфіксії, обвиття пуповини, сильної кровотечі та інших патологій, які потребують спеціалізованої допомоги.

    З усієї методики можна використовувати тільки останню пульсацію відразу після народження. Вона дає дитині додатковий приплив крові. Після пульсації відразу перетискати і перерізати пуповину для виключення ускладнень.

     

    Лотосові пологи проводити в домашніх умовах або в лікарні не бажано. За відгуками лікарів, це небезпечно для грудничка інфікуванням, важкої жовтяницею, інтоксикацією некротизированными частинками плаценти. Перед здійсненням такого типу розродження потрібно звернутися до лікаря.

    Також цікаво почитати: пологи у воді