Застосування вазелінового масла для новонароджених

743

Зміст:

  • Про вазеліновій олії
  • Протипоказання до використання
  • Застосування у немовляти
  • Застосування при запорах
  • Рекомендації по використанню
  • Вазелінове масло для новонародженого є гіпоалергенним речовиною і може використовуватися з різною метою: для догляду за шкірою, видалення кірочок з носової порожнини, при порушеннях стільця та ін. Знання протипоказань до його використання, а також застосування методів дозволяє батькам уникнути розвитку у дитини негативних наслідків.

    Про вазеліновій олії

    Вазелінове масло для новонародженого: показання та застосування

    Вазелінове масло для медичного застосування є високоочищеним продуктом і не містить токсичних домішок. Отримують його під час перегонки гасу. Якісне масло прозоре і не має будь-якого запаху. Складається воно з рідкого парафіну, мікрокристалічного воску і мінерального масла.

    Медичне вазелінове масло володіє наступними біологічними властивостями:

    • не викликає алергічних реакцій у дитини;
    • швидко виводитися з організмі, не накопичуючись в ньому і не впливаючи на функцію внутрішніх органів та нервової системи;
    • зволожує шкіру, перешкоджаючи її висихання й утворення мікропошкоджень;
    • рідкий парафін має слабку протизапальну та антибактеріальну дію.

    Перед використанням вазелінового масла батькам рекомендується проконсультуватися з педіатром.

    Крім того, використання олії дозволяє попередити натирання шкіри. Його компоненти забезпечують ковзання підгузників, позбавляючи від натирання.

    Протипоказання до використання

    Вазелінове масло у новонароджених не викликає яких-небудь побічних ефектів навіть при регулярному застосуванні. Однак існує ряд обмежень для його використання:

    • підвищена температура тіла вище 37 градусів;
    • індивідуальна непереносимість компонентів лікарського засобу.

    У цих випадках від вазелінового масла слід відмовитися і вибрати його аналоги.

    Застосування у немовляти

    При запорах у новорожденных используются клизмы с вазелиновым маслом

    При запорах у новонароджених можна використовувати клізми з вазеліновою олією

    Вазелінове масло у новонароджених використовується батьками для різних цілей. В першу чергу, для догляду за шкірою з першого дня життя дитини. Педіатри рекомендують змащувати шкірні складочки після купання. Це дозволяє відмовитися від лосьйонів і інших косметичних засобів, здатних призводити до алергії з-за великої кількості консервантів та ароматизаторів. Додатково вазелінове масло забезпечує зволоження шкіри.

    Масло використовують для розм’якшення і видалення кірочок на голові. Вони спостерігаються майже у кожної дитини і можуть покривати більшу площу. Механічне видалення неприпустимо. Воно призводить до пошкодження шкіри і її інфікуванню. При змазуванні кірочок вазеліновим маслом вони розм’якшуються і легко видаляються. Залишки вичісують з допомогою гребеня.

    Масло повністю нешкідливо для тіла дитини. Воно вбирається тільки в поверхневий шар епідермісу і не проникає в кровоносні судини.

    Вазелінове масло використовують від попрілостей. Воно дозволяє попередити подразнення та пітниці. Обидва стани часто виявляються у дітей з-за тривалого носіння памперсів або пелюшок. Регулярна обробка маслом країв і шкірних складок попереджає пошкодження шкіри.

    Вазелінове масло підходить для носа. У дитячому віці дитині потрібно регулярно проводити догляд за носовою порожниною. У ній може накопичуватися слиз і утворюватися скоринки. Їх безпечне видалення проводиться після обробки маслом за допомогою марлевої турунди.

    Застосування при запорах

    У перші тижні після народження травна система новонародженого адаптується до нового харчування і умов роботи. На тлі цього часто виникають запори. У цих випадках педіатри рекомендують використовувати вазелінове масло. Застосовувати внутрішньо дітям до 1 року не слід. Воно може викликати важкі порушення процесів травлення.

    Масло застосовують у вигляді клізм. Для цього половину столової ложки препарату додають до 250 мл прокип’яченої води. З допомогою груші невеликого розміру розчин вводять в товстий кишечник. Його спорожнення настає через 15-20 хвилин. При клизмении з чистим вазеліновим маслом його підігрівають до температури 37 градусів і вводять грушею в пряму кишку. Вихід калових мас відбувається через 10-12 годин. Цей метод відрізняється меншим впливом на роботу органів шлунково-кишкового тракту.

    Рекомендації по використанню

    Вазелінове масло — корисний препарат для новонароджених. Для того щоб зменшити ризик розвитку неприємних наслідків для здоров’я, педіатри рекомендують дотримуватися наступних порад:

    • купувати медичне вазелінове масло тільки в аптеках. Обов’язково оцінюється термін придатності препаратів;
    • ліки зберігають при кімнатній температурі у темному, провітрюваному місці;
    • олія наноситься на шкіру дитини тонким шаром. Це знижує ризик його всмоктування в кровоносну систему і попереджає закупорку сальних і потових залоз;
    • відкритий пухирець з вазеліновим маслом рекомендується використовувати протягом 2 тижнів.

    Деякі батьки і лікарі радять додатково стерилізувати вазелінове масло перед застосуванням.

    Для цього пляшку з препаратом поміщають в ємність з водою і доводять до кипіння, потім тримають в окропі 15 хвилин. Занурювати холодну пляшку в киплячу воду не рекомендується, вона може луснути від перепаду температур. Перед зовнішнім використанням масло охолоджують до кімнатної температури.

    Попередити подразнення шкіри і видалити з неї скоринки у новонародженого можна з допомогою вазелінового масла. Препарат не вимагає спеціальної підготовки до використання і доступний для всіх батьків. Масло не призводить до виникнення побічних реакцій при правильному використанні після консультації з лікарем. Відгуки у батьків позитивні.

    Читайте також: лущиться шкіра у новонародженого