Зірка Першого каналу розповіла про епідуральної анестезії при пологах

595

35-річна Анастасія Трегубова зараз перебуває в очікуванні четвертої дитини. Разом з чоловіком вона вже виховує доньку Лізу (12), сина Мішу (8) і Ніку, якій всього півроку. Ведуча Першого каналу з задоволенням ділиться своїм материнським досвідом з шанувальниками в соцмережах, а також знімає відеоблог.

© Instagram @atregubova

Трегубова вже розповідала про раціоні харчування під час вагітності, які речі одягати на пізніх місяцях і як прийти у форму після пологів. Тепер вона торкнулася питання, яке хвилює практично кожну вагітну – чи варто вдаватися до епідуральної анестезії при пологах. Сама Трегубова під час всіх трьох вагітностей робила знеболення.

Це знеболюючий укол між третім і четвертим хребцем, який дозволить вам полегшити незабутній процес пологів. Важливо, саме полегшити. Повністю забути про те, що ви народжуєте, і почувати себе в спа-салоні, навряд чи вийде, – каже Анастасія.

© Instagram @atregubova

Щоб розглянути це питання з медичної точки зору, телеведуча поспілкувалася з лікарем-гінекологом Борисом Конопльовим. Він розповів про те, які показання та протипоказання є по відношенню до епідуральної анестезії, а також розвіяв міфи, пов’язані з нею.

Епідуральна анестезія не несе в собі додаткових ризиків для здоров’я матері та плода. Анестетики не потрапляють в кров, вони не надають знеболювального впливу на нижню частину тіла, в тому числі і матку. Вони прискорюють відкриття шийки матки, але трошки уповільнюють другий період пологів -процес опускання голівки. Бувають ситуації, коли протипоказана епідуральна анестезія: сколіоз 4-го ступеня, порушення згортання крові, гнійні ураження шкіри в області передбачуваного проколу.

Борис Конопльов також додав, що в деяких випадках епідуральна анестезія життєво необхідна. Наприклад, для пацієнтів з високим артеріальним тиском, з різними родовими ускладненнями і тих, хто фізично не може переносити сильні болі.

© Instagram @atregubova

Проте чи буде лікар ставити епідуральну анестезію, в першу чергу, залежить від бажання самої породіллі. Якщо жінка хоче народити самостійно і у неї немає на це протипоказань, ніхто з лікарів не буде знеболювати процес без її згоди.

А як ви ставитеся до епідуральної анестезії?