Алергія на коровячий білок у грудничка

531

Зміст:

  • Клінічні прояви
  • Виявлення і лікування
  • Коров’яче молоко і продукти, приготовані на його основі, містять велику кількість поживних речовин. Однак при його введенні в прикорм можуть з’являтися симптоми алергії на коров’ячий білок у немовляти. Своєчасне виявлення непереносимості дозволяє усунути продукт харчування дитини і попередити неприємні наслідки захворювання.

    Клінічні прояви

    Симптоми алергії на коров’ячий білок у грудничка

    Симптоми непереносимості коров’ячого молока можуть з’являтися через кілька годин або днів після його вживання. Основні ознаки патології проявляються в наступному:

    • порушення носового дихання через набряк слизової оболонки носа, нежить, чхання і сухий кашель;
    • на шкірі у дитини з’являються висипання;
    • диспепсичні явища у вигляді нудоти, здуття живота, відрижки і здуття живота.

    Найбільш часто порушується робота органів травної системи. На тлі вживання молока виникають метеоризм і блювотні позиви. Якщо дитина продовжує його пити, то можлива багаторазова блювота. Поява слизу в калових масах свідчить про непереваривании коров’ячого молока.

    Симптоми алергії на продукти харчування схожі з проявами кишкової інфекції. Для уточнення діагнозу слід звернутися до лікаря.

    Батьки часто не звертаються до лікаря. Порушення травлення у дитини вони пов’язують з харчової інфекцією або тимчасовим порушенням роботи шлунково-кишкового тракту. Прогресування алергії посилює клінічні прояви — виникає сверблячих дерматоз, шкіра стає набряклою і гиперемированной. Дитина чухає свербіння шкіри, розчухи можуть інфікуватися, приводячи до підвищення температури і интоксикационным ознаками.

    Виявлення і лікування

    Виявлення захворювання у дітей ґрунтується на зборі скарг і можливих причин їх виникнення. Батьки помічають, що симптоми виникають після вживання коров’ячого молока. Якщо у близьких родичів є алергічні захворювання, то це підвищує ризик розвитку алергії.

    Основний метод виявлення хвороби — аналіз на імуноглобулін Е. Це специфічний білок, що виробляється клітинами імунної системи. Його підвищення в аналізі крові свідчить про наявність алергії.

    Батьки не повинні самостійно призначати ліки. Вони мають протипоказання, які слід враховувати при їх застосуванні.

    В лікуванні алергії важливо усунути причину його розвитку. Продукти, що містять коров’ячий білок, повинні бути усунені з харчування. Додатково призначаються лікарські препарати: ентеросорбенти, антигістамінні препарати і глюкокортикостероїди. Схему лікування і їх дозування вибирає педіатр після огляду дитини.

    Основний прояв алергії на коров’ячий білок — порушення роботи органів травлення. Крім цього, з’являються і інші алергічні ознаки: висип на шкірі, закладеність носа та ін. Лікування проводиться тільки після встановлення причин появи неприємних симптомів. Імуноферментний аналіз з визначенням рівня імуноглобуліну Е в крові дозволяє підтвердити діагноз. Терапія передбачає виключення коров’ячого білка з харчування, а також використання антигістамінних та гормональних засобів.

    Читайте в наступній статті: чи можна годуючій мамі домашнє молоко