Чи можна пити іван-чай при вагітності

1742

Зміст:

  • Склад трави і її вплив на здоров’я
  • Як приготувати відвар іван-чаю
  • При вагітності бажано виключити прийом медикаментів та лікарських препаратів. Для вирішення проблем зі здоров’ям включайте в раціон натуральні рослинні продукти. Вони не завдадуть шкоди малюкові. Іван-чай при вагітності лікує і запобігає багатьом захворюванням.

    Склад трави і її вплив на здоров’я

    Іван-чай, або кипрей, являє собою рослина сімейства кіпрейних. З нього готують відвар, який безпечно використовувати навіть на пізньому терміні вагітності. Якщо під час виношування дитини немає ніяких ускладнень, то чай на основі цієї трави принесе майбутній мамі тільки користь. Він з успіхом замінить деякі ліки і послужить профілактикою хвороб. Напій на основі трави використовується як замінник чаю і кави.

    Іван-чай при вагітності допомагає зняти стрес і втому.

    У складі рослини відсутні кофеїн, щавлева кислота та пуринові сполуки, які можуть негативно позначитися на здоров’ї плоду на ранніх термінах.

    У великих кількостях трава містить наступні компоненти:

    • вітамін С;
    • флаваноїди;
    • мінерали: залізо, нікель, мідь, марганець, калій, кальцій, літій, натрій, йод;
    • органічні кислоти;
    • рослинні волокна і пектин;
    • танін і дубильні речовини.

    Такий склад має цілющий вплив на організм.

    У 100 г трави міститься 90-580 мг вітаміну С. Це в п’ять разів більше, ніж у лимоні. Тому напій зміцнює здоров’я і підтримує імунітет. Аскорбінова кислота бере участь у синтезі амінокислот і гормонів, допомагає залозу краще засвоїтися організмом. Добова доза для вагітних становить 130 мг. При сильних стресах і хворобах ця доза може бути збільшена.

    Велика кількість мінералів допомагає регулювати обмінні процеси, стимулює кровообіг. В період вагітності жінки можуть страждати від анемії. Завдяки великій кількості заліза – 23 мг, траву використовують для підвищення гемоглобіну. Іван-чай і правильне харчування допоможуть вирішити цю проблему без використання залізовмісних препаратів. Нікель і мідь також беруть участь у кровотворенні. Марганець допомагає формуванню кісткової тканини та хрящів. А молібден регулює процеси росту, бере участь в переносі кисню в крові і запобігає анемії.

    Іван-чай при вагітності насичує організм органічними кислотами, які підтримують кислотно-лужну рівновагу. Настій запобігає розвиток мікробів і грибків.

    У сушеної траві міститься 15-20% дубильних речовин. Вони мають антибактеріальну дію. Завдяки іван-чаю при вагітності організм легше справляється з інфекціями і запаленнями. Танін запобігає запори і допомагає зменшити нудоту.

    Рослинні волокна і пектин очищають організм. Вони зв’язують шкідливі елементи і виводять їх. Стимулюють роботу шлунково-кишкового тракту й запобігають запори, які часто з’являються у жінок у третьому триместрі.

    Рослинні поліфеноли та флавоноїди, які зміцнюють кровоносні судини. Ці натуральні компоненти-антиоксиданти нейтралізують вільні радикали.

    На ранніх термінах чай заспокоює, знімає тонус матки, покращує сон, знімає головні болі. Плацента поки не дає повну захист плода, тому чай допоможе усунути вплив шкідливих речовин на ембріон. Іван-чай застосовують також на пізніх термінах. Залізо і марганець стимулюють кровообіг і запобігають кисневе голодування. Починаючи з 28-го тижня напій допоможе прибрати набряки і вивести зайву рідину з організму. Він також позитивно впливає на емоційний стан мами. Допомагає впоратися зі стресами і тривогою на пізніх термінах.

    Як приготувати відвар іван-чаю

    Проконсультуйтеся з гінекологом, можна пити трав’яні чаї у вашому випадку. Якщо відповідь позитивний, вивчіть правила заварювання і вживання.

    Для отримання напою знадобиться емальований посуд без відколів і подряпин.

    Порядок приготування:

  • Обдайте посуд окропом.
  • Помістіть 2 ч. л. трави.
  • Влийте 2 склянки гарячої води.
  • Прикрийте кришкою і настоюйте 5-7 хв.
  • Профільтруйте.
  • Чай вживають холодним або теплим. В нього додають мед, лимонний сік, шматочки імбиру для поліпшення смаку.

    Не використовуйте для заварювання крутий окріп. Високі температури руйнують вітамін С. Воду для заварювання нагрівайте до 60 °C. Випивайте 1-2 склянки в день. Пийте чай максимум протягом одного місяця. Після цього на місяць влаштуйте перерву.

    Протипоказання у іван-чаю відсутні. Щоб виключити індивідуальну непереносимість, випийте ковток настою і поспостерігайте за організмом протягом кількох годин. Якщо негативна реакція не з’явилася, вводите напій в свій раціон вже в першому триместрі.

    Чай краще випивати вранці і ввечері. Одну і ту ж траву заливають для отримання настою 2-3 рази. Корисні властивості від цього не зменшуються.

    Проконсультуйтеся з лікарем і тільки після цього вводьте чай у щоденне меню. Настій тонізує, знімає втому і створює гарний настрій.

    Також цікаво почитати: можна звіробій при вагітності?