Чи можна ставити гірчичники при вагітності

1646

Зміст:

  • Чи можна ставити гірчичники вагітної
  • Чому не можна ставити гірчичники при вагітності
  • Вплив на ранніх термінах
  • Небезпека на наступних етапах вагітності
  • Гірчичники традиційно вважаються ефективним засобом при лікуванні простудних захворювань. Вони прискорюють припинення запальних процесів на етапі одужання, коли нормалізується температура тіла, і надають місцеву відволікаючу дію. Використовувати гірчичники при вагітності в якості альтернативи традиційним фармацевтичних препаратів не слід. З’ясуємо, чому.

    Чи можна ставити гірчичники вагітної

    Лікувальний ефект процедури заснований на властивості гірчичної ефірної олії призводити до розширення судин. У відповідь стимулюється кровообіг, і до місця прикладання приливає більший об’єм крові. В результаті розвивається ефект місцевого прогрівання тканин, у них прискорюються процеси біологічного перетворення речовин, обмін кисню і вуглекислого газу. До прогрітому місцем доставляється більше поживних речовин і імунних клітин.

    Гірчичники при вагітності використовувати не рекомендовано

    На думку більшості лікарів така, що використовувати зігріваючі процедури при вагітності протипоказане. Пов’язано це з тим, що їх застосування може спровокувати загибель ембріона або плода, передчасні пологи або викидень, відшарування плаценти.

    Чому не можна ставити гірчичники при вагітності

    Причини, по яким заборонено використовувати гірчичники:

    • відтік крові від матки до місця додатка;
    • ймовірність розвитку кисневого голодування плоду;
    • тимчасовий дефіцит поживних речовин у майбутньої дитини;
    • підвищення тонусу матки;
    • ризик розвитку маткової кровотечі через підвищення температури тіла;
    • підвищення рівня артеріального тиску;
    • імовірність розвитку алергічної реакції.

    Вплив зігріваючих процедур у різні періоди вагітності може відрізнятися.

    Вплив на ранніх термінах

    На початку вагітності відбувається активна закладка органів майбутньої дитини. Процес вимагає значної кількості поживних речовин і кисню. В іншому випадку органи не розвиваються або йде процес їх патологічного формування, що може призвести до каліцтва або загибелі плоду.

    Застосування гірчичників в першому триместрі приводить до зменшення надходження до яка формується дитячому організму крові і, відповідно, кисню і поживних речовин. В результаті з’являється значний ризик неправильного формування і розвитку плоду.

    Небезпека на наступних етапах вагітності

    У другому триместрі і на пізніх термінах небезпеку для дитини несе підвищення тонусу матки, що може призвести до розвитку аборту в ходу, передчасне відшарування плаценти, матковій кровотечі. З’являється ризик настання передчасних пологів. В такому випадку народжується глибоко недоношена дитина, не здатний до життя поза організмом матері.

    Небезпека застосування гірчичників для майбутньої матері криється в їх здатності підвищувати артеріальний тиск. Під час вагітності можуть відзначатися більш високі показники кров’яного тиску, ніж в інші періоди життя. Гірчичні ефірні масла приводять до значного його підвищення. В результаті може розвинутися небезпечне для здоров’я стан.

    Особлива небезпека загрожує тим, хто страждає від гіпертонічної хвороби: високий ризик розвитку гіпертонічного кризу.

    можно ли ставитьЗастосування гірчичників при вагітності може викликати значне зростання артеріального тиску

    У третьому триместрі у плода відбувається остаточне дозрівання органів і їх систем. Процес супроводжується збільшенням потреб організму майбутньої дитини у поживних речовинах, що вимагає відповідного їх надходження зі сторони матері. Ефект масел гірчиці на пізніх термінах виношування плоду призводить до дефіциту поживних речовин і кисню в його організмі. Але можливість народження дитини зберігається з-за особливостей вікового періоду.

    Особливо чутливий до нестачі кисню і поживних речовин мозок. При їх дефіциті в ньому розвиваються різної вираженості патологічні процеси – великий ризик народження дитини з патологією нервової системи.

    Одна з найбільш поширених вроджених патологій нервової системи (дитячий церебральний параліч. Механізм його розвитку пов’язаний з внутрішньоутробним кисневим голодуванням мозку.

    Протягом останнього триместру вагітності значне навантаження випадає на серцево-судинну систему матері. Її серце забезпечує кровотік відразу в двох організмах. Розширення судинного русла на місці застосування гірчичників призводить до перерозподілу крові і більшому навантаженні на серце жінки. В такому випадку є ризик раптового стрибка або падіння артеріального тиску. При наявності у жінки патології коронарних артерій або атеросклерозу застосування гірчичників при вагітності може викликати розвиток ішемії тканин серця та інфаркту міокарда.

    Гірчичники є доступним засобом лікування застудних захворювань та ГРВІ. Незважаючи на всі позитивні сторони, використовувати їх вагітним заборонено. Застосування гірчичників загрожує небезпечними наслідками як для майбутньої матері, так і для плоду.

    Також цікаво почитати: лікування антибіотиками під час беременност