Чи можна займатися сексом при клімаксі і які необхідно знати нюанси

2137

Зміст:

  • Чи можна займатися сексом
  • Як впливає клімакс на секс
  • Чи можна завагітніти
  • Потрібно оберігатися
  • Контрацепція
  • Менопауза – період, який супроводжується безліччю неприємних симптомів, серед яких згасання лібідо. Секс при клімаксі часто не доставляє колишньої задоволення, а іноді і зовсім приносить дискомфорт і навіть біль. При появі скарг жінці необхідно звернутися до лікаря і підібрати лікування для зниження вираженості неприємної симптоматики.

    Чи можна займатися сексом

    Секс при клімаксі не заборонений і навіть потрібний. Регулярна статеве життя під час менопаузи сприяє підтриманню тонусу піхвових м’язів, запобігає пересихання слизових оболонок.

    Секс при клімаксі сприятливо впливає на організм

    Якщо ж відсутність сексу протягом тривалого часу призвело до того, що жінка почала відчувати сильний дискомфорт і больові відчуття з-за підвищеної сухості, рекомендується використання матеріалів на водній основі. Вони попереджають травмування і роблять заняття сексом при клімаксі безболісними.

    Як впливає клімакс на секс

    Прояви клімаксу можуть вкрай негативно позначатися на інтимному житті. У жінок виникають комплекси, вони вважають себе занадто віковими для сексу і непривабливими. Сексуальна активність різко знижується, а бажання сексу пропадає з таких причин:

    • Дефіцит гормонів, естрогенів та прогестерону, призводить до сухості і витончення слизового шару піхви. Статевий акт стає болючим і неприємним.
    • Знижується лібідо через гормонального дисбалансу.
    • Може розвиватися атрофічний вагініт.
    • Багато жінок перестають контролювати сечовипускання під час статевого акту. Повного розслаблення від процесу не настає, випробувати оргазм в таких умовах вкрай складно.
    • Оргазм досягається складно і втрачає колишню яскравість.

    Одними з головних симптомів менопаузи є припливи і пітливість в нічний час доби. Жінці дискомфортно перебувати в одному ліжку з чоловіком, вона відчуває незручність, змушена спати окремо або надмірно контролювати себе у сні, що призводить до безсоння.

    Чи можна завагітніти

    Щоб відповісти на це питання, необхідно більш детально вивчити механізм розвитку клімаксу. Як тільки в організмі жінки відбувається гормональний збій на тлі скорочення вироблення прогестерону і естрогенів, в порожнині яєчників відбуваються глобальні зміни: знижується кількість фолікулів, частішають ановуляторні цикли, менструальні кровотечі відбуваються все рідше.

    Отсутствие сексаВідсутність сексу може призвести до негативних наслідків

    Через рік після останньої менструації настає постменопауза. До її настання зачаття можливо, адже овуляція хоч і рідко, але все ж таки трапляється, дозрівають яйцеклітини, а отже є ризик завагітніти.

    Потрібно оберігатися

    Вагітність у період менопаузи вкрай небажана. До цього періоду організм вже практично вичерпав свої репродуктивні сили і приступив до повної перебудови, готуючись до відпочинку. Можлива вагітність може значно погіршити стан жінки, спровокувати розвиток деяких небезпечних захворювань і патологічних процесів. Така вагітність буде проходити вкрай складно, з безліччю ризиків як для матері, так і для плоду.

    Чим більше вік майбутньої матері, тим вище ризик розвитку у плода серйозних відхилень і вад розвитку.

    Переривання вагітності в період менопаузи – подвійний удар по організму. Такі гормональні «гойдалки» здатні спровокувати масу небезпечних захворювань, включаючи онкологію.

    Контрацепція

    Для підбору оптимального варіанту контрацепції в період менопаузи рекомендується звернутися до лікаря. Спеціаліст, вивчивши індивідуальні особливості, стан здоров’я, вік та специфіку клімактеричних змін, призначити один із таких видів протизаплідних засобів:

    • Гормональні препарати. Ретельно підібрані контрацептиви здатні не тільки надійно захистити від небажаної вагітності, але і згладити деякі прояви клімаксу.
    • Внутрішньоматкова спіраль. Принцип її роботи в неможливості прикріплення заплідненої яйцеклітини в порожнині матки. З недоліків – ризик позаматкової вагітності і розвиток запальних процесів.
    • Бар’єрні засоби. Самий надійний, безпечний і бюджетний варіант – презерватив. Його використання гарантує захист не тільки від небажаної вагітності, але і від ЗПСШ. До менш поширених способів відносять маткові ковпачки, жіночі презервативи та інші, що створюють бар’єр на шляху сперматозоїда до яйцеклітини кошти.
    • Кошти з сперміцидною ефектом. Випускаються у формі вагінальних супозиторіїв, кремів, спреїв. Наносяться місцево, безпосередньо перед статевим актом.
    • Найнадійніший спосіб – хірургічна перев’язка фаллопієвих труб у жінок.

    Настання клімаксу завжди розцінюється як негативний момент у житті жінки, що знаменує повне завершення її репродуктивної функції. Щоб менопауза не зробила негативний вплив на інтимне життя, рекомендується звернутися до фахівця, який призначить відповідні препарати для полегшення симптомів клімаксу і захисту від небажаної вагітності.

    Також рекомендуємо почитати: чому відбувається зниження лібідо у жінок