Чи можна завагітніти, якщо слабка смужка на тесті на овуляцію, що зробити?

2163

Зміст:

  • Що таке тест на овуляцію, як він працює?
  • Про що говорить слабка друга смужка?
  • Коли і як правильно проводити тестування, якщо планується вагітність?
  • Що означає, якщо обидві смужки бліді?
  • Жінка планує вагітність і з трепетом чекає підходящого для зачаття моменту, але слабка смужка на тесті на овуляцію приносить розчарування. Чому так буває, адже дні пораховані вірно? У чому помилка, як отримати заповітну яскраву смугу?Слабка смужка на тесті на овуляцію – в реальності все не так погано

    Що таке тест на овуляцію, як він працює?

    Сучасні тести-смужки дозволяють визначити кращі дні для зачаття малюка, тобто період овуляції. Смужки змінюють колір при контакті з ЛГ – лютеинизирующим гормоном. Він виділяється, коли лопається дозрілий фолікул, яйцеклітина виходить і рухається в маткову трубу для зустрічі зі сперматозоїдом.

    ЛГ всмоктується в кров, через нирки потрапляє в сечу, де концентрація його висока. Овуляція триває від 1 до 3 діб, в ці дні і забарвлюється друга смужка тіста. Вона стає такою ж, як і перша – контрольна.

    Про що говорить слабка друга смужка?

    Частою причиною нещасливої блідою смуги є похибки у проведенні тесту:

    • неправильний вибір днів тестування;
    • проба в ранкові години, коли рівень гормону низький;
    • рясний прийом рідини, знижує концентрацію гормону;
    • недостатнє час витримування смужки;
    • прийом гормональних препаратів.

    Інша група причин пов’язана з недостатнім виробленням ЛГ в організмі жінки. Це може бути при ендокринних порушеннях – яєчників, щитовидної залози, гіпофіза, при запальних і пухлинних захворюваннях статевої сфери. Пригнічують гормональну функцію стрес, перевтома, зміна клімату, неповноцінне харчування.

    У деяких жінок овуляція може відбуватися при невисокому рівні ЛГ. Це – індивідуальна особливість, не перешкоджає зачаттю.

    Буває і ановуляторний цикл. Місячні приходять як зазвичай, але овуляції не відбувається. Таке явище може бути в нормі у здорової жінки 1-2 рази в рік, у період годування груддю або бути наслідком захворювань і впливу негативних факторів. Визначити причину може тільки фахівець.

    Коли і як правильно проводити тестування, якщо планується вагітність?

    Спочатку потрібно розрахувати дні овуляції свого циклу. Зробити це просто, знаючи, що короткий період виходу яйцеклітини з фолікула знаходиться між двома фазами. Перша – дозрівання фолікула, починається з 1-го дня місячних і закінчується овуляцією. Тривалість її від 7 до 22 днів, що і визначає тривалість циклу. Друга – лютеїнова, з моменту овуляції до наступних місячних, завжди триває 14 днів.

    слабая вторая полоскаЗнання фаз менструального циклу необхідно, щоб планувати вагітність

    Для визначення дня овуляції потрібно порахувати свій цикл від початку менструації до останнього дня перед місячними наступного циклу. З цього числа відняти 17, воно складається із 14 днів фолікулярної фази плюс 3 дні «з запасом» на овуляцію.

    Процедура тестування проста:

    • зібрати сечу в чисту суху ємність;
    • занурити тест до позначки на 5 секунд;
    • вийняти тест і через 5-10 хвилин оцінити результат.

    Важливо проводити пробу в один і той же час, а за 2 години до неї не пити багато рідини і не мочитися.

    Перший негативний тест не є підставою для висновків. Його потрібно повторювати щодня протягом 5 днів, краще двічі з проміжком у 10-12 годин.

    Що означає, якщо обидві смужки бліді?

    У випадках, коли і контрольна смуга слабо забарвилася, причин може бути дві: порушення технології тестування або неякісний тест – бракований, неправильно зберігався. Контрольна смуга в принципі не повинна бути блідою або знебарвленою. Слід поміняти тест на новий і повторити, суворо дотримуючись інструкції.

    Багато жінок воліють смужкам електронні цифрові тести. Достовірність їх така ж, але використовувати їх зручніше.

    Докладна інструкція на відео:

    Експрес-тестування – точний метод для визначення оптимального терміну зачаття, але він не завжди інформативний на 100%. При негативних і сумнівних результатах необхідно проконсультуватися з лікарем.

    Також рекомендуємо почитати: коли тест покаже вагітність