Чому немає токсикозу при вагітності?

2885

Зміст:

  • Звідки береться інтоксикація?
  • Чому немає токсикозу
  • Небезпечний токсикоз
  • Пізній токсикоз
  • Перша асоціація, яка виникає з вагітністю, – токсикоз. Поширена думка, що початковий її період для майбутніх мам проходить при поганому самопочутті і супроводжується постійною нудотою. На практиці жінок, у яких немає токсикозу при вагітності, виявляється досить багато. Як повинна себе відчувати жінка і який стан вважається нормою?

    Варто турбуватися, якщо немає токсикозу при вагітності?

    Звідки береться інтоксикація?

    Токсикозом називають постійну нудоту і блювоту вагітної. Такий стан з великою ймовірністю пов’язано зі значною гормональною перебудовою, яка відбувається в організмі жінки, особливо у першому триместрі. Про ранкове нездужання існує велика кількість міфів, проте точна причина цього неприємного стану поки не визначена.

    Нудота з’являється переважно вранці. Провокуючими факторами можуть виступати:

    • різкі запахи;
    • запах або смак їжі;
    • нестача кисню в приміщенні.

    Багато вагітні відзначають, що пристрасть і переваги після зачаття у них змінюються кардинально. Улюблені страви в першому триместрі можуть викликати у жінки позиви до блювоти своїми запахами і навіть зовнішнім виглядом, і це нормально.

    Багато лікарів вважають, що важливу роль у розвитку токсикозу відіграє психологічний стан жінки. Якщо менше жаліти себе і ставитися до нудоти спокійно, неприємний період пройде легше і швидше.

    Майбутні мами, які ведуть нездоровий спосіб життя, частіше страждають від нудоти в першому триместрі. Тут враховуються не лише шкідливі звички, наприклад сигарети і алкоголь, а також вживання жирної їжі, фастфуда, недосипання і сильні стреси. У період вагітності всі сили організму спрямовані на забезпечення потреб плода. Свою роботу змінюють всі системи органів матері, особливо гормональна, нервова і серцево-судинна. Організм працює на своєму максимумі, тому додатковий вплив несприятливих факторів, їжі або хвилювань, тільки погіршує самопочуття жінки.

    Не будемо забувати і про психологічні фактори. Токсикоз може бути викликаний самонавіюванням, якщо вагітна була чітко впевнена, що так повинні проходити перші тижні розвитку малюка. Спростувати подібну думку допоможе лікар, який пояснить, що відсутність нудоти значно краще, ніж її присутність.

    Чому немає токсикозу

    Ступінь вираженості і поширеність нудоти вагітних занадто перебільшені. Справа в тому, що жінки, які зіткнулися з таким станом, відчувають себе досить погано і дуже запам’ятовують подібні негативні емоції. На практиці досить багато пацієнток абсолютно не скаржиться гінекологів на нудоту. Коли на ранніх термінах жінку не нудить, це вважається абсолютно нормальним і не шкодить розвитку малюка.

    Можливо, ранкове нездужання пов’язано з загальним здоров’ям вагітної, зокрема станом травної та ендокринної систем. У деяких випадках відсутність елементарного гастриту може бути причиною того, що у жінки немає жахливого токсикозу при вагітності. Майбутні мами також відзначають важливість психологічного стану, способу життя, впливу навколишнього середовища на своє самопочуття. Проводячи час на відпочинку з чистим морським повітрям, ви не станете замислюватися, чому у вас немає токсикозу.

    Якщо жінку не нудить, чи означає це, що вагітність протікає ненормально? Лікарі стверджують, що саме наявність нудоти, до певної міри, можна вважати патологією, а не її відсутність. Перший триместр може пройти без проблем при наступних умовах:

    • відсутність генетичної схильності;
    • здорове і правильне харчування;
    • відсутність хронічних або прихованих захворювань;
    • міцний імунітет;
    • достатній і повноцінний відпочинок.

    Критичні ситуації із-за сильної нудоти та блювання виникають вкрай рідко. Більшість вагітних страждає від неприємного стану на ранніх термінах і більше вранці. Таким чином, у денний і вечірній час вагітні можуть жити повноцінним життям, а після закінчення першого триместру проблема і зовсім піде.

    Небезпечний токсикоз

    Сильна і постійна блювота дійсно може бути небезпечна з наступних причин:

    • в результаті блювоти організм втрачає воду і корисні речовини;
    • блювота порушує нормальний процес травлення і сприяє забросу жовчі в шлунок;
    • самопочуття жінки значно погіршується, що призводить до втрати апетиту і дефіциту корисних речовин в організмі;
    • під час блювоти сильно напружуються м’язи преса, що недобре для ще не зміцнілого плода.

    Таким чином, думати, що ранкова нудота – це нормально, не варто. Стан дійсно зустрічається у більшості вагітних жінок, проте не потрібно забувати про тих, хто переносить перші місяці виношування дитини без проблем. Замість хвилювань краще звернутися до свого лікаря, щоб отримати рекомендації, як зменшити вираженість нудоти і полегшити свій стан.

    на ранних сроках

    Відсутність токсикозу – це нормально!

    Пізній токсикоз

    Окремо слід виділити такий стан, як пізній токсикоз, або гестоз. Він виникає ближче до кінця вагітності і супроводжується постійною нудотою. Потрібно розуміти, що на такому терміні блювання з’являтися вже не має. Будь-які зміни самопочуття вагітної повинні насторожувати і вимагають термінової консультації лікаря. Гестоз зазвичай з’являється в результаті серйозних ускладнень, для вирішення яких лікарі іноді вдаються до передчасних пологів.

    Вагітній також важливо стежити за своїм станом в динаміці. Якщо вагітність починалася добре і не доставляла неприємних відчуттів, а потім раптом на 12-й або 30-й тижня різко з’явилася нудота, це повинно насторожити.

    Ставити собі діагноз самостійно або за порадою знайомих не можна. При несподіваній блювоті, якої не повинно бути, відразу викликайте лікаря.

    Відсутність пізнього токсикозу і нудоти протягом всієї вагітності однозначно вважається сприятливою ознакою. Під час вагітності жінка може стати дуже вразливою і хвилюватися без причини. Лікарі рекомендують перестати думати, чому немає токсикозу, а просто насолоджуватися своїм новим станом і радіти, що вагітність протікає легко. Щоб зменшити ймовірність проблем під час вагітності, жінці варто більше уваги приділяти своїм улюбленим заняттям, отримувати багато позитивних емоцій, вести активний спосіб життя і правильно харчуватися. Спокійне і позитивний психологічний стан плюс фізичне здоров’я – запорука народження здорової дитини.

    Читайте в наступній статті: токсикоз при вагітності