Дієта при лямбліозі у дітей: меню, скільки тримати, рецепти

1455

Зміст:

  • Як дитина повинна харчуватися при лямбліозі?
  • Профілактика захворювання і прогноз
  • Лямбліоз відноситься до групи захворювань, що вражають шлунково-кишковий тракт. Він викликається найпростішими – лямбліями. Більше всього йому схильні діти до 4 років. Дитина в цьому віці найбільш активно досліджує навколишній світ і нехтує правилами особистої гігієни. Все це призводить до зараження найпростішими.

    Дієта при лямбліозі у дітей – важлива частина лікування

    Як дитина повинна харчуватися при лямбліозі?

    Головне в правильному харчуванні при лямбліозі – термічна обробка всіх продуктів і дотримання дитиною правил особистої гігієни. В іншому випадку лікування і тим більше дієта можуть бути неефективні і незабаром настане рецидив захворювання.

    Однієї дієти буде недостатньо. Важливо відразу почати приймати противопротозойные ліки. Схема прийому ліків підбирається лікарем.

    Їсти потрібно по 5-6 разів на день малими порціями. Цей режим прийому їжі рекомендується не на тиждень, а до повного одужання.

    Лямблії вражають тонку кишку, і рясний прийом їжі призведе до ще більшого порушення травлення, погіршення самопочуття. Їжа повинна легко засвоюватися і не дратувати слизову оболонку травного каналу. 14-21 день – приблизно стільки слід тримати дитину на дієті. Точні рекомендації дасть лікар.

    Продукти, які найкраще підійдуть для складання меню під час хвороби:

    • Кисломолочна продукція. Кефір, йогурти, ряжанка – всі вони легко засвоюються, містять в собі корисні бактерії і зменшують подразнення слизової оболонки кишечника.
    • Яйця, риба і нежирне м’ясо містять необхідну кількість білка. Останній потрібен організму для підтримки сил.
    • Каші. Особливо корисна вівсяна, приготована в киселеобразной консистенції. Вона буде обволікати стінки травного тракту і зменшувати роздратування. Каші містять в собі вуглеводи, мікроелементи і вітаміни.
    • Запечені овочі та фрукти. Завдяки термічній обробці, вони легше засвоюються. Є джерелами корисних речовин. При запорі можуть стимулювати спорожнення кишечника.

    Такий режим харчування сприятиме більш ефективному лікуванню лямбліозу.

    Профілактика захворювання і прогноз

    Основним пунктом у профілактиці розвитку лямбліозу є навчання дітей правилам особистої гігієни. Він повинен мити руки приходячи з вулиці, перед їжею і після туалету. Батьки повинні відучити своїх дітей від звички гризти нігті, ручки та олівці, тягнути іграшки в рот.

    меню

    Меню при дієті повинно залишатися незмінним до повного одужання, що підтверджується лабораторним шляхом.

    При відсутності ускладнень і своєчасно розпочатому лікуванні прогноз сприятливий. Захворювання проходить безслідно. При недотриманні гігієнічних правил можливе повторне зараження. В навколишньому середовищі лямблії можуть зберігатися до 3 тижнів. Після одужання будинку потрібно провести генеральне прибирання.

    Лямбліоз – одна з хвороб «немитих рук». Діти заражаються неї через порушення гігієнічних правил. Дієта при лямбліозі у дітей – важлива частина терапії. Харчування при розвитку лямбліозу має бути легким. Перевагу варто віддавати їжі, багатої білком, вітамінами і мікроелементами. Рецепти страв можна вибрати самостійно.

    Також рекомендуємо почитати: енкопрез у дітей