Чек-лист: 20 речей, які потрібно зробити перед вагітністю

1911

Багато жінок так сильно хочуть дитину, що зовсім забувають про те, що цей процес повинен бути запланованим! Завагітнівши, вони стикаються з труднощами і починають нервувати, тим самим піддаючи ризику себе і ще ненародженого малюка. Щоб цього не сталося, варто підійти до вагітності розумно. Ось 20 пунктів, які допоможуть вам у плануванні важливої події.

Читайте також:Підготовка до вагітності: відповідальний момент

Приведіть себе в форму

Перш ніж вибирати ім’я для дитини і подумки перефарбовувати кімнату в блакитний або рожевий колір, подумайте про те, як підготувати своє тіло до вагітності. Приведіть себе у форму, навіть якщо через кілька місяців від талії не залишиться і сліду. Повірте, потім ви скажете собі за це спасибі: дівчатам зі спортивним статурою і розробленими м’язами виношувати та народжувати дитину набагато простіше. А деякі з них і під час вагітності продовжують виконувати фізичні навантаження. Ніхто не змушує вас йти в школу Олімпійського резерву, цілком достатньо 30-хвилинних вправ. Ходьба, біг, велосипедні прогулянки стануть для ледачих відмінною альтернативою спортзалу.

© Unsplash

Правильно харчуйтеся

Зовсім скоро ви будете міксувати солоні огірки з кефіром і закушувати полуницю копченою рибкою, тому зараз варто грамотно скласти раціон харчування. Вам знадобиться багато білка, заліза, кальцію і фолієвої кислоти. Запасіться фруктами, горіхами, овочами, зеленню і нежирними молочними продуктами. Скоротіть споживання чіпсів, випічки, газованої води та іншої нездорової їжі з високою калорійністю.

Приймайте фолієву кислоту та вітаміни

Всім вагітним рекомендують споживати фолієву кислоту. Вона допомагає запобігти серйозні вроджені дефекти, які можуть виникнути до того, як ви дізнаєтеся про вагітність. Групу вітамінів В ви знайдете в багатьох продуктах, включаючи листя салату, зелень, цитрусові і боби. Однак більшості жінок достатньо приймати вітаміни і фолієву кислоту в таблетках.

© Unsplash

Слідкуйте за вагою

Недолік і надлишок ваги може негативно позначитися на вашій вагітності, так що цей момент потрібно взяти під контроль. Занадто худі дівчата ризикують втратити малюка, а у повненьких більше шансів дістати діабет і підвищений тиск. Запитайте у лікаря, яку вагу для вас оптимальний.

Пройдіть медичне обстеження

Хочете поділитися вашими планами на майбутнє? Нехай першою людиною стане ваш лікуючий лікар. За кілька місяців до того, як зачати дитину, запитайте у терапевта про наступне:

  • вакцини, які необхідно зробити
  • пренатальні вітаміни
  • як боротися з вашими хронічними захворюваннями на час вагітності
  • ліки, які ви можете брати, будучи в положенні
© Unsplash

Запишіться на прийом до генетику

Генетичний аналіз дозволяє зрозуміти, наскільки велика у майбутньої дитини схильність до генетичним або будь-яким іншим захворюванням. Зрозуміло, лікар не зможе дати вам точну інформацію про всі труднощі, з якими ви можете зіткнутися, але зате допоможе уберегти дитину від деяких недуг.

Відвідайте стоматолога

Відвідувати стоматолога потрібно не тільки під час вагітності, але і до. Краще заздалегідь зробити чистку, пломбування та інші необхідні процедури. Вся справа в тому, що вагітність підвищує ймовірність виникнення захворювань ясен і може навіть стати причиною передчасних пологів. Тому чистите зуби регулярно і обполіскуйте їх спеціальним антисептичним засобом.

Скоротіть споживання кофеїну

Деякі експерти вважають, що під час планування вагітності і самої вагітності жінці можна споживати в день не більше 200 мл кофеїну. Це приблизно одна чашка. Постарайтеся замінити каву трав’яним чаєм або теплим молоком.

© Unsplash

Киньте палити

Куріння шкодить саме по собі, але для вагітних воно може стати причиною багатьох проблем, таких як: передчасні пологи, маленька вага малюка при народженні і викидень. Крім того, тютюн може спровокувати виникнення синдрому раптової дитячої смерті.

Не вживайте алкоголь

Оскільки ви знаєте, коли плануєте завагітніти, постарайтеся за кілька місяців до цієї події очистити кров. Ніякого алкоголю. Взагалі. Алкоголь до і під час вагітності може спровокувати вроджені захворювання у дитини, а також сповільнити його мозкову активність. Не панікуйте, якщо виявиться, що ви через незнання випили келих вина під час вагітності. Від одного разу, ймовірно, нічого страшного не відбудеться, однак систематичне вживання алкоголю дійсно буде мати негативні наслідки.

Заплануйте бюджет на дитину

Немовлятам потрібно багато речей. Вони витрачають більше 8000 підгузників до того моменту, коли їх привчать до горщика. Вам знадобиться не тільки одяг, але автокрісло і коляска, а може навіть суміш і пляшки. Складіть список необхідних витрат і починайте відкладати кошти прямо зараз. Не забувайте і про те, що бюджет знадобиться і на медичні витрати.

© Unsplash

Визначіться, чим будете займатися під час декрету

Добре, якщо у вашого чоловіка високий заробіток. А якщо ні, то вам належить бути у нього на підхваті і теж вносити свій внесок у сімейний бюджет. Подбайте про підробіток для мам, щоб крім декретних виплат отримувати додатковий заробіток. Може вам захочеться освоїти перед вагітністю нову професію, якою можна займатися вдома.

Проводите час удвох з чоловіком

Реалізуйте мрії, які виконати з дитиною буде важко. Проведіть час удвох або заплануйте подорож, щоб потім не нудьгувати по романтиці. Повірте, коли з’явиться дитина, вся ваша увага буде сконцентрована на ньому.

Підготуйте вихованця

Якщо ви живете з кішкою або собакою, поява нового члена сім’ї може стати для них стресом. Підготуйте вихованця вже зараз. Принесіть додому речі для дітей, щоб він міг звикнути до нових запахів. Не забудьте встановити в квартирі нові правила, наприклад, не дозволяйте тваринам заходити в дитячу.

© Unsplash

Поговоріть з чоловіком

Більшість експертів і мам, згодні, що під час планування вагітності необхідно обговорити з чоловіком ряд важливих питань з приводу виховання дітей. Вирішіть, як ви будете розділяти обов’язки з піклування за малюком, як у вашій сім’ї буде розподілятися бюджет на час вашого декрету, а також моменти релігійного характеру.

Але перш, ніж ви почнете хвилюватися через розбіжності в думках з приводу хрещення малюка, державних або приватних шкіл, а також інших речей, які очікують вас в далекому майбутньому, пам’ятайте – ваша думка може змінитися з плином часу. Не варто зациклюватися на цьому зараз. Важливо лише говорити з партнером про свої плани і ділитися побоюваннями.

Перестаньте вживати оральні контрацептиви

Якщо ви п’єте протизаплідні таблетки, пора від них відмовитися. Вся справа в тому, що овуляція може відновитися після прийому ОК тільки через шість місяців. Крім того, відпочинок від таблеток допоможе вам зрозуміти, який же у вас насправді цикл: 28 днів або 32. Ці розрахунки потрібні для того, щоб виявити овуляцію і зачати малюка саме в цей період.

Гарненько виспіться

Перед вагітністю і під час вагітності намагайтеся висипатися. Якщо відчуваєте втому, то можете подрімати вдень. У вихідні дні теж не варто вставати з першими півнями, дозвольте собі поніжитися в ліжку. Повірте, ви будете дуже сумувати за цим часи, коли з’явиться малюк. Перший час вам доведеться прокидатися по 5 разів за ніч, щоб погодувати і заспокоїти малюка. Крім того, жінки, які погано сплять, мають менше шансів завагітніти.

© Unsplash

Вирішите питання з роботою

Пам’ятайте про те, що безробітним мам в декреті платять дуже мало. Якщо ви хочете отримувати в декреті достойну щомісячну зарплату», то вам необхідно відпрацювати два роки до виходу в декрет. Але враховуйте, що оформлення має бути за ТК та з білою зарплатою.

Поспілкуйтеся з мамою

Запитайте у мами, як пройшла її вагітність і пологи, з якими труднощами вона зіткнулася. Цілком можливо, що ви можете повторити її шлях. Деякі захворювання можуть передаватися по спадку, наприклад, міома або кіста яєчника. Однак фертильність ніяк не залежить від генетики. Якщо вашій сестрі знадобився рік, щоб завагітніти, ви зможете зробити це набагато швидше.

Поверніть свій початковий колір волосся

Під час вагітності у вас не буде бажання, а іноді і можливостей, регулярно відвідувати перукаря і фарбувати коріння волосся. Тим більше, що фарба може нашкодити вашій дитині і волоссю, які і без того випадають з-за гормонального буму. Краще всього перед вагітністю повернути свій натуральний колір і не мучити волосся.

© Unsplash

Перестаньте купувати нову одяг

Якщо ви плануєте вагітність, то не варто ходити по магазинах у пошуках нових джинсів і суконь. Ви виростете з усіх приталених і звужених моделей через пару місяців. Витратьте ці гроші на одяг, яка вам знадобиться, коли животик стане великим.