Дозволений корінь солодки при вагітності

1016

Зміст:

  • Форми, властивості, показання, протипоказання
  • Чи можна пити солодку в першому триместрі
  • Другий триместр
  • Третій триместр
  • Чому не можна в будь-який період вагітності: інші ефекти препарату
  • Корінь солодки при вагітності приймати ні в якому разі не можна, оскільки він змінює водно-електролітний баланс, знижує рівень калію крові, звужує судини, викликає підвищення тиску, набряки та інші симптоми. На тлі прийому рослини можлива поява гестозу, підвищення тонусу матки та інші небезпечні стану.

    Форми, властивості, показання, протипоказання

    Корінь солодки застосовують при респіраторних захворюваннях від кашлю. Корисний він при запорах, патології травного тракту, хворобах щитовидної залози, запаленнях. Існує кілька форм ліки: рослинний препарат у пакетиках для заварювання, сироп, подрібнене оброблену сировину.

    Корінь солодки при вагітності не варто застосовувати

    Рослина має протизапальну, спазмолітичну, відхаркувальну, протимікробну дію.

    Однак у препарату є ряд негативних властивостей:

    • зміна електролітного балансу, яке провокує затримку рідини;
    • зниження концентрації калію, що викликає руйнування м’язів, аритмію, зупинку серця;
    • підвищення артеріального тиску.

    Ці ефекти пояснюються наявністю глицеризина в складі.

    Ліки не можна приймати пацієнтам з гіпертонією, хворим, які перебувають на лікуванні сечогінними препаратами. Солодка здатна знижувати рівень тестостерону в крові, тому хлопчикам і чоловікам пити її не слід.

    Чи можна пити солодку в першому триместрі

    На терміні до 12 тижнів дуже небезпечно приймати будь-які препарати, навіть рослинні. Перший триместр – час, коли лацента ще не сформована, тому всі речовини, що потрапляють в кров, переходять до дитини. На тлі прийому кореня солодки можливе порушення гормонального фону, а саме підвищення кількості естрогенів у крові. З-за цього збільшується тонус маткової органу, що призводить до підвищення ризику викидня.

    Другий триместр

    В середині вагітності солодку також не використовують. Якщо у жінки є гіпертонія, препарат підвищить артеріальний тиск, що призведе до кризу або гестозу. Солодка порушує водно-електролітний баланс, знижує вміст калію в крові. У жінки виникають сильні набряки, збільшується навантаження на нирки. Недолік калію провокує появу аритмії.

    Третій триместр

    У третьому триместрі великий ризик набряків, а також гестозу. У жінки на тлі використання препарату виникають сильні набряки, підвищується тиск. Розвивається гестоз. Такий стан дуже небезпечно для жінки і дитини. Гестоз провокує гіпоксію плода, передчасні пологи, відшарування плаценти.

    Чому не можна в будь-який період вагітності: інші ефекти препарату

    При наявності захворювань нирок у жінки, солодка погіршить функцію сечовидільної системи, що також погано позначається на здоров’ї дитини і жінки. Коли виникає ниркова недостатність, пацієнтку терміново родоразрешают або переривають вагітність на ранньому терміні.

    Також можлива алергічна реакція на препарат аж до набряку Квінке. Це відбувається з-за зниженого імунітету під час виношування дитини. Солодка провокує токсикоз, як пізній, так і ранній. Пізній токсикоз дуже небезпечний для дитини.

    Не можна застосовувати корінь солодки під час виношування плоду. Вона викликає викидні, гестози, алергічну реакцію, токсикоз, порушення роботи нирок та інші стани. До закінчення вагітності і лактації краще відмовитися від вживання препарату.

    Також цікаво почитати: відхаркувальні засоби під час вагітності