Варто перейти на фрукторіанство, щоб схуднути

828

Зміст:

  • Системи живлення
  • Користь плодоедения
  • Шкода фруктоедения
  • Правильний перехід
  • Основний принцип радикального фрукторіанства – вживання в їжу винятково свіжих плодів. Помірний тип харчування передбачає також включення в меню горіхів, насіння і певних видів овочів. Але і в цьому випадку свіжі фрукти повинні становити не менше двох третин від денного раціону. У плодоедения багато плюсів, але є й значні недоліки. Проте при правильному підході проблем можна уникнути.

    Фрукторіанство передбачає харчування свіжими плодами.

    Системи живлення

    Звичний раціон включає м’ясо, рибу, молоко, яйця, овочі і фрукти. Але є люди, які обмежують споживання продуктів тваринного походження в дієтичних або етичних цілях. Вони вибирають для себе одну з систем живлення:

  • Вегетаріанство передбачає виключення з раціону м’яса і риби, тобто тієї їжі, заради якої необхідний забій живих істот. При ововегетареанстве в меню можна включати яйця, при лактовегетарианстве – молоко.
  • Веганство – більш жорсткий варіант попередньої системи. Воно припускає повна відмова від їжі тваринного походження, включаючи мед, яйця і молоко. Також вегани не використовують в побуті будь-які речі, за виготовлення продукту яких могли б використовуватися тварини, наприклад, вовняний одяг.
  • Сироїдіння грунтується на споживанні продуктів рослинного походження виключно в сирому вигляді. Сироїди можуть є молочно-рослинні продукти, але тільки не піддавалися обробці на пару або вогні. З рідин вони вибирають мінеральну або звичайну некип’ячену воду.
  • Радикальні фрукторіанці вживають тільки свіжі плоди, які не пройшли який-небудь термообробки. Їх можна вважати сыроедами з однією відмінністю: фрукторианский раціон не передбачає знищення рослин.

    Самий радикальний варіант – праноедение. Передбачається, що послідовники системи живляться сонячною енергією, але реальність такого підходу в довгостроковій перспективі сумнівна.

    На думку медиків, найбільш здоровим варіантом є флексітаріанство. Люди, які воліють цю систему, прагнуть якомога менше споживати м’ясо, але при цьому не відмовляються від нього зовсім. Ще одним компромісом є пескетаріанство. М’ясо теплокровних тут заборонено, але рибу і морепродукти, яйця і молоко є можна. Однак і фрукторіанство в м’якій формі цілком може бути корисним для здоров’я.

    Користь плодоедения

    Згідно з дослідженнями всесвітньої організації охорони здоров’я, щодня людині потрібно з’їдати 450 грамів фруктів малими порціями. Але й інші види продуктів повинні включатися в раціон. Користь від фруктоедения, безсумнівно, є. Але не як у довгострокового режиму харчування.

    вред

    Короткострокове плодоедение сприяє схудненню і детоксикації, але тривалий може завдати шкоди.

    Якщо споживання свіжих фруктів без додавання інших продуктів триває кілька днів, переслідує мету вивести токсини і схуднути на кілька кілограмів, це призведе до позитивних змін в організмі:

    • зниження рівня шкідливого холестерину, артеріального тиску;
    • зменшення маси тіла;
    • детоксикації на клітинному рівні;
    • насичення вітамінами.

    Вважається, що при такому харчуванні знижується ризик розвитку раку та інших хронічних захворювань. Ті ж, хто сприймає плодоедение не як дієту, а як філософію, впевнені в підвищенні рівня усвідомлення і духовному зростанні.

    Шкода фруктоедения

    При очевидних позитивних моментах мінусів у плодоедения теж чимало. В основному вони зводяться до того, що при повному переході на сирі фрукти з’являється недолік поживних речовин:

  • Прихильники фруктової дієти мають схильність до анемії з причини недостатньої кількості заліза.
  • Важливий вітамін В12 міститься тільки в продуктах тваринного походження. Якщо він відсутній в організмі, це може призвести до неврологічних проблем.
  • Нестача кальцію і знижений вміст вітаміну D стають причиною витончення кісткової тканини.
  • Дефіцит поліненасичених жирних кислот тягне за собою розлади нервової та імунної системи, а також проблеми з шкірою.
  • При бажанні всі ці моменти можна компенсувати, якщо підібрати правильну схему прийому вітамінно-мінеральних комплексів.

    До мінусів фруктового меню можна віднести значну концентрацію цукрів і кислот у фруктах, особливо якщо в раціон введено багато соків. Він завдає серйозної шкоди, так як може стати причиною проблем із зубною емаллю і підшлункової залози, що виділяє інсулін як відповідну реакцію на зростання рівня цукру в крові. У хворих на цукровий діабет, порушена толерантність до глюкози і фруктоедение представляє серйозну небезпеку для життя.

    Але навіть здорова людина відреагує на цукрові перепади різкими змінами настрою та нападами страшного голоду, які важко погасити плодовими культурами.

    При переході на фруктовий стіл, як правило, відзначається втрата ваги. Але в подальшому процес може піти назад з-за високої калорійності деяких плодів і сухофруктів. А схуднути знову вкрай складно.

    Ще однією негативною стороною є психологічні проблеми. Далеко не всі готові прийняти нове світогляд свого друга або родича.

    Правильний перехід

    Він повинен бути поступовим: від смаженого до відварного, від вареного – до частково сирому. Далі йдуть очисні процедури, споживання сирих продуктів, відмова від приготовленої їжі і лише після цього – фрукторіанство. Якщо переходити різко, можна «посадити» підшлункову залозу, викликати найсильніші дисфункції ШКТ. Але навіть при плавному підході необхідно розрахувати кількість необхідних харчових добавок, щоб не позбавити себе цінних речовин і не завдати шкоди здоров’ю.

    переход

    Перехід на фрукторіанство повинен бути плавним.

    Правилами подібної методики передбачено споживання фруктів малими порціями кожні три-чотири години. Пити рекомендовано чисту некип’ячену воду в будь-який час, коли захочеться. Крім цього, дозволено споживання свіжих соків.

    В ідеалі фрукторианцу потрібно виключити фрукти з магазинів і навіть з ринків, а вживати виключно плоди, зірвані прямо з дерев. Але в нинішніх реаліях це практично неможливо. Тому прихильники рекомендують купувати свіжі плоди у фермерів і ретельно мити перед вживанням, щоб видалити залишки токсичних хімікатів та добрив.

    І ще кілька фрукторианских рекомендацій:

  • Намагайтеся їсти лише коли відчуєте голод і вчасно зупиняйтеся. Прислухайтеся до організму, усвідомлюйте почуття насичення.
  • Робіть коктейлі-смузі, щоб можна було перекусити між основними прийомами їжі.
  • Не вибирайте тільки один вид фруктів – постарайтеся зробити меню різноманітним.
  • У тривалій перспективі плодоедение не можна вважати здоровим типом живлення. Воно піде на користь тільки у вигляді короткостроковій дієти. Але навіть в цьому випадку існують протипоказання. Чисто фруктова дієта не рекомендована людям з діабетом, виразкою, захворюваннями підшлункової залози, нирковою недостатністю, а також підліткам, жінкам в положенні і годуючим груддю, літнім.

    Перш ніж віддати перевагу незвичайну систему живлення, варто звернутися за консультацією до дієтолога. Тільки фахівець, провівши ретельне дослідження організму і зваживши всі фактори, може дати ефективні рекомендації по вибору оптимального раціону.

    Читайте також: як працює дієта палео